PDA

Zobacz pełną wersję : pęknięcia i pusty odgłos pod tynkiem - wykonawca mów: nic się nie dzieje. prawda ?



Lygi
31-07-2011, 15:12
proszę o poradę bo się nie znam
zatrudniłem firmę do zrobienia tynków i wszystko było ok ale zauważyłem małe pęknięcia na świeżo zaschniętym tynku. miejscami jest też głuchy odgłos przy opukiwaniu. wykonawca twierdzi że wystarczy te pęknięcie zatrzeć i nic się nie będzie działo. tak może zostać. czy to prawda ? co mam robić ?

Radosław Krasowski
31-07-2011, 17:15
napisz coś więcej jaki to tynk,czy była to zaprawa workowana itp.

surgi22
31-07-2011, 17:36
proszę o poradę bo się nie znam
zatrudniłem firmę do zrobienia tynków i wszystko było ok ale zauważyłem małe pęknięcia na świeżo zaschniętym tynku. miejscami jest też głuchy odgłos przy opukiwaniu. wykonawca twierdzi że wystarczy te pęknięcie zatrzeć i nic się nie będzie działo. tak może zostać. czy to prawda ? co mam robić ?
Jezeli masz umowę na piśmie to masz zapisany czas gwarancji , jezli nie to poproś o nią.

Lygi
31-07-2011, 19:54
tynk to cement + wapno + piasek

Radosław Krasowski
31-07-2011, 20:08
ściany przed tynkowaniem były odpowiednio przygotowane?

Balto
31-07-2011, 22:20
głuchy tynk oznacza, że nie związał z podłożem. Przyczyn może być milion i jedna:
1. Nieprzygotowanie podłoża [brudne, zakurzone, tłuste - cokolwiek]
2. Zbyt mało lub zbyt kiepski cement
3. Zbyt mała ilość wody w zaprawie którą tynkowano
4. Zbyt gorąco w czasie tynkowanie
5. Nie zlanie podłoża wodą, jeśli było za gorąco...
Zatarcie nie da nic. Przyjdzie deszcz i mróz i odleci.
Trzeba skuć [tzn. sprawdź gdzie co i jak] i tam gdzie głucho trzeba odkuć i jeszcze raz zatynkować i uzupełnić.
Zobaczysz że tam gdzie głucho tynk odejdzie jak pęcherz rdzy na na blasze.

Lygi
01-08-2011, 05:34
dziękuje bardzo za pomoc, już wiem na czym stoję. teraz tylko muszę zmusić firmę do skucia felernego tynku i zrobienia tego od nowa , ale tu już inna para kaloszy

Lygi
04-08-2011, 19:00
map jeszcze pytanie. załóżmy że każe zbić te miejsca gdzie jest pusto i firma uzupełni te mijsca nowym tynkiem . czy ten manewr nie osłabi całości tynku ? czyt np te placki nie bendą słabymi miejscami na ścianie ?