PDA

Zobacz pełną wersję : Śmieci



makul
03-04-2004, 22:32
Od kilku lat z zapałem segreguję śmieci i już nie mogę doczekać się własnego ogrodu by móc kompostować resztki roślinne, które obecnie muszę wyrzucać.

Jestem ciekawa jak wy podchodzicie do tej sprawy.

anna99
03-04-2004, 22:47
To co mogę wyrzucić do kontenerów - segreguję. Na razie nie mieszkam w swoim domu, więc wydaje mi się, że i tak nieźle. Poza tym "oszczędzam" na smieciach (pewnie by mi sie wszystko nie zmieściło).

Tommco
04-04-2004, 07:47
W mieszkaniu staram się oddzielać papier, plastik i szkło...mam kontenery całkiem blisko. Na działce jeszcze nie doczekałem się śmietnika...ale właśnie mam zamówić taki 1000l. W tej fazie budowy bardzo się przyda. Do tej pory wszystko pakowałem w worki i wywoziłem do miasta. A było tego sporoooo...

Pozdrawiam

Redwald
04-04-2004, 08:08
Części organiczne na kompost.
To co da się spalić palę w piecu (zimą).
Reszta ląduje w kontenerze.

nowaczka
04-04-2004, 19:44
Niestety na osiedlu brak jest odpowiednich kontenerów,więc po prostu śmieci bez segregacji lądują w koszu.

jamles
04-04-2004, 20:12
ja na razie podrzucam teściowej, do czasu, aż się przeprowadzę na swoje :lol:
brakuje opcji "spalam w piecu" :o :evil:
nic nie zaznaczyłem

anna99
04-04-2004, 20:50
Na działce jeszcze nie doczekałem się śmietnika...ale właśnie mam zamówić taki 1000l. W tej fazie budowy bardzo się przyda. Do tej pory wszystko pakowałem w worki i wywoziłem do miasta. A było tego sporoooo...

Tommco
Ile kosztuje dzierżawa takiego kontenera i ile wywóz? Czy mozna tam wrzucać gruz i inne badziewie? Coraz wieęcej tego u mnie na działce!

nnatasza
04-04-2004, 21:33
Segreguję to co mogę wrzucić do kontenerów. Nie wiem, jak to będzie z kompostem w domku?
Tommco - przyłączam się do pytania anny99

Tommco
04-04-2004, 22:21
Aniu, nataszo Z tego co się orientowałem, to taki pojemnik się poprostu dostaje os firmy na czas trwania umowy. Opróżniają go raz w miesiącu (lub pewnie jeśli się chce to częściej). W moich okolicach firma bierze za to z tego co mi powiedzieli sąsiedzi chyba 27 złotyh. Czy na 100% tyle, będę wiedział w tym tygodniu. Ale są to śmieszne pieniądze jeśli weźmie się pod uwagę uciążliwość wywożenia śmieci samemu...

Pozdrawiam

Ciechanka
05-04-2004, 07:36
My kupujemy w lokalnym MPO (w Łodzi) worki na śmieci (50 litrów za około 5 zł) - raz na tydzień wywożą /to o śmieciach z budowy/. Na koniec mam zamiar zamówić kontener za 240zł (jednorazowo taki wielki kontener, że da się wrzucić wszystko łącznie z jakimś gruzem itp.) i wywalić już wszystko co zostanie. Papiery spalamy (na razie).
Natomiast w obecnym domu segreguję papier, plastiki (do kontenerów na osiedlu, które mam po drodze z obecnego domu na działkę) i odpadki ograniczne (na kompost). Reszta do puszki (wywóz raz na tydzień).
Dzieki temu wystrcza mam jedna puszka - bo inaczej zgroza. Po prostu góra śmieci.

Maluszek
05-04-2004, 08:55
Jak na razie to segreguję szkło, gazety i butelki plastikowe. Oddajemy to wszystko w zielonym domku przy Ikei (za zebrane punkty dostaje się sadzonki :D) ale już niedługo pewnie będziemy też wyrzucać resztki do kompostownika :D

Japan
06-04-2004, 13:49
Jeszcze nie wyrzucam, ale mam podpisana umowe z firmą oczyszczającą i będę zapodawał jak leci.

Luśka
06-04-2004, 21:31
Segreguję papiery od reszty i to co się da, to do kompostownika. Reszta do kontenera. Chciałam z firmą śmieciową podpisać umowę na pełną segregację (szkło, plastik), ale NIE PROWADZĄ takiej usługi :o Kazali mi się zgłosić do Urzędu miasta. Może jak więcej mieszkańców bedzie na osiedlu, to pomyślimy i o tym. W ankiecie zaznaczyłam, że jak leci bo było to najbliższe prawdy.

Barbasia
07-04-2004, 06:23
W okolicy nie ma kontenerów do segregacji.Zbieramy tylko makulaturę, którą dzieci odnoszą do szkoły.

Majka
07-04-2004, 09:46
Mamy kompostownik, reszta smieci idzie do kubla - raz na miesiąc podjeżdża MPO. Resztki stali i puszki z checią zabieraja miejscowi 8)

lewek
08-06-2004, 19:48
Na moim osiedlu pojemniki do segregowania są w ilościach śladowych.
Co 3-4 dni zapycham z plastikiem, butelkami i papierem przez pół osiedla.
Mąż puka się w czoło, ale już przywykł że jestem "dziwaczka".
Wyniki ankiety mało optymistyczne :( szkoda

lewek
08-06-2004, 19:53
Aha, po zakupie działki pierwsze co zrobię to założę kompostownik.
A miasto, w którym segregowanie śmieci wszyscy mają "w nosie" to ZGIERZ. Wstyd, wielkie osiedle 650-lecia. Mnóstwo ludzi, pojemniki dla zainteresowanych mogę policzyć, do najbliższego mam 10 minut drogi.
Na szczęście mam psa (niestety nosić to wszystko muszę sama, bo psina jest mała)

nurni
08-06-2004, 20:14
U nas się okazało, że firma przywozi raz na na miesiąc 9 worków (dużych) na szkło, plastik, papier i śmieci różne. I to wszystko za 9 zł :o . Każdy "temat" odbierają co dwa tygodnie z przesunięciem. Tak więc jak zamieszkamy to będziemy segregowali (teraz też segregujemy) i kompostowali.

Pozdrawiam

PS. Ta gmina zadziwia mnie z każdym dniem. :o

Didi
23-06-2004, 11:43
Jak mieszkałam w bloku segregowałam! Stały kontenery do wszystkiego i było łatwo> Teraz dostałam tylko jeden pojemnik i koniec. Dobrze że sąsiada dzieci zbierają makulaturę w szkole to chociaż to da się wykorzystać!

Szadam
24-06-2004, 08:17
Można się zdziwić ile można śmieci posegredować i ile skompostować.

kgadzina
29-06-2004, 12:10
My dzielimy smieci na:
- szkło
- papiery
- organiczne
- palne
- pozostałe

I kazdy sort ląduje tam gdzie powinien.

Wojtek62
29-06-2004, 12:15
ja robię tak jak kgadzina, choc dzieciaki nie maja do tego cierpliwości

manykes
05-09-2005, 08:40
segreguję i kompostuję........

markus_gdynia
05-09-2005, 09:28
Umowa z firmą śmieciową na cotygodniowy wywóz odpadów. Dodatkowo segregacja tego co mozna wrzucić do kontenerów przy hipermarkecie. I w efekcie powstaje drobny problem - mam najmniejszy z możliwych pojemnik na odpady i problem z jego zapełnieniem

Dominik!
07-09-2005, 18:52
Aniu, nataszo Z tego co się orientowałem, to taki pojemnik się poprostu dostaje os firmy na czas trwania umowy. Opróżniają go raz w miesiącu (lub pewnie jeśli się chce to częściej). W moich okolicach firma bierze za to z tego co mi powiedzieli sąsiedzi chyba 27 złotyh. Czy na 100% tyle, będę wiedział w tym tygodniu. Ale są to śmieszne pieniądze jeśli weźmie się pod uwagę uciążliwość wywożenia śmieci samemu...

Pozdrawiam
Jedyny problem w tym, że do takich pojemników nie można wrzucać śmieci budowlanych jak np. gruz, itp.
Ja dowiadywałem się ile kosztuje wywiezienie takiego kontenera i o zgrozo :evil: :evil: okazało się, że 600zł.!!!
Więc kombinuje jak mogę...

Maxtorka
07-09-2005, 20:12
Segreguję papier , szkło , plastik i metal , resztę wrzucam do dwóch pojemników przy domu , które Gminny Zakład Komunalny opróżnia co dwa tygodnie . Myślę też o kompostowaniu , ale to w przyszłym roku .

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Xena z Xsary
07-09-2005, 20:27
Mimo, że zajmuje sie ochrona środowiska na codzień to
SEGREGOWAŁAM szkło, plastik.
Miesiąc temu po wielkich bojach zlikwidowałam kontenery.
Bo tak wygląda selektywna zbiórka made in PoLand:
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/7/4/4/10470746_d.jpg