PDA

Zobacz pełną wersję : Taśma obrzeżowa PCV



denis94
31-07-2011, 21:35
Witam.

Jestem w trakcie budowy szafy wnękowej jednak mam pewien problem.
Nie potrafię przymocować taśmy obrzeżowej pcv na brzegi płyty wiórowej laminowanej 18mm.
Jedyne co wiem to to z opakowania "nakleić za pomocą nagrzewnicy powietrza".
Nie posiadam takiego czegoś. W jaki sposób mogę przymocować tą taśmę domowym sposobem?
Jest ona pokryta jakimś specjalnym klejem który trzeba podgrzać ale w jaki sposób?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Jarek.P
31-07-2011, 23:40
Żelazkiem. Zwyczajnym żelazkiem do prasowania, temperatura - tak w okolicach dwóch kropek i najnormalniej w świecie wprasowywujesz tą taśmę. Żelazko użyj jakieś stare, bo z brzegów czasem się wyciska klej i potrafi zapaskudzić stopę żelazka.

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie klejenia tych obrzeży czymkolwiek innym, niż żelazkiem. Nagrzewnicą???? Jedną ręką trzymamy taśmę, drugą nagrzewnicę, a trzecią coś do dociskania taśmy?

J.

dzabij
01-08-2011, 10:05
Żelazkiem. Zwyczajnym żelazkiem do prasowania, temperatura - tak w okolicach dwóch kropek i najnormalniej w świecie wprasowywujesz tą taśmę. Żelazko użyj jakieś stare, bo z brzegów czasem się wyciska klej i potrafi zapaskudzić stopę żelazka.

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie klejenia tych obrzeży czymkolwiek innym, niż żelazkiem. Nagrzewnicą???? Jedną ręką trzymamy taśmę, drugą nagrzewnicę, a trzecią coś do dociskania taśmy?

J.

Czekaj czekaj, jeżeli to taśma PCV to nie żelazkiem bo pod żelazkiem będzie się rozpuszczać (sprawdzone). Poza tym taśma PCV nie ma naniesionego kleju.

Prawdopodobnie chodzi o taśmę z tego cienkiego papieru (melaminy ?), ona faktycznie ma naniesiony klej i wystarczy ją docisnąć do formatki gorącym żelazkiem. Nadmiar mozna odciąć z grubsza nożem i wyrównać papierem ściernym na klocku (klocek trzeba prowadzić mniej więcej pod kątem 45* do płaszczyzny formatki).

Taśmę PCV kleiłem kiedyś na klej montażowy, potem nadmiar z grubsza obcinałem nożem i wygładzałem pilnikiem do metalu, uzyskałem dobry efekt, jak ze stolarni. Oczywiście można to samo zrobić frezarką z odpowiednim frezem.