PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt pierwszej lazienki – pomocy :)



aspartam
31-07-2011, 23:03
No i stalo się, czas zaprojektować pierwszą łazienkę.
Marzy mi się, żeby była funkcjonalna (mnóstwo szafek, tak aby nic na wierzchu i żeby znalazlo się miejsce na przysłowiowego mopa z wiadrem) ale i robila wrazenie przestrzennej.

Kolezance, która pomaga nam w projektowaniu, wrzucilam temat, to pierwsze szkice, może macie jakies pomysly, jak inaczej?
Ja myslalam o: - zabudowie szafkami pod sufit, umieszczeniu na jednej ze scian pełnego lustra żeby powiekszalo optycznie przestrzeń i uzyciu jakis zywych barw. Dotychczasowe pomysly jeszcze mnie nie zadowalają, moze Wy podsuniecie jakies pomysly?

P.S. kolorystka na tym etapie jest wrzucona od czapy, zupelnie inne kolory po to, by odroznic elementy konstrukcyjne.

Bardzo dziekuje!!!

duś
01-08-2011, 00:45
ja bym prysznic umieściła po prawej od wejścia a na ścianie vis-a-vis - zainstalowała wc i umywalkę (ew. wc za prysznicem, wszystko zależy od ilosci miejsca, ale na moje oko - byłoby ok). nie do końca podoba mi się ten słupek (brakuje mi w nim piekarnikowego frontu i kuchnia jak znalazł), a poza tym - umieszczenie lustra na całej na przeciwko wejścia powiększy optycznie ponieważ tam jest pion, można go obudować szafkami ponad wysokością wc (mam w podobnym miejscu u siebie szafkę o głębokości "tylko" 25 cm i wyszła mega wielka). pralka - pod blat.

joliska
01-08-2011, 06:02
Jakoś ciężko wygląda ta prawa strona, a przecież tam jest sporo miejsca... Zabudowy pod sufit to b. dobry pomysł :yes:, ale zrobiłabym też na ścianie kominowej - na głębokość komina oczywiście i zlicowane ze ścianą z lewej - tzn. że wanna musi być bliżej drzwi. Zrezygnowałabym z szafki pod umywalką - lekkie "lewitujące" półki wystarczą.

Elfir
01-08-2011, 13:47
czyli moja propozycja na łazienkę się nie spodobała? :)

http://img841.imageshack.us/img841/7041/planmieszkaniat.jpg

Joliska - ja bym jednak nie zabudowywała tej wnęki przy pionie, bo tak naprawdę tuż przy pionie to muszą znaleźć się wc i prysznic (max odległości to 1,5 m). To projekt mieszkania w bloku, więc nie ma szans na pochowanie rur w podłodze.

aspartam
02-08-2011, 19:32
Hej,
juz spiesze z odpowiedziami,
bardzo dziekuje za wszelkie sugestie.
Elfir - w twojej propozycji jest jedna zasadnicza rzecz ktora na obecnym etapie raczej nie wchodzi w gre - wchodzisz prosto na kibelek.
Duś - nie za bardzo rozumiem co mas zna mysli piszac slupek (ale sie nie znam na projektach wiec to moja wina) chodzi o zabudowe komina czy o szafki n aprawo od umywalki. I tez zastanawiam sie czy przypadkiem nie bedzie jednak z amalo miejsca jezeli lazienka ma 201 cm szerokosci, a my po 1 stronie chcemy prysznic, a po drugiej umywalke z kibelkiem? Nie zrobi sie waski korytarz?
dziekuje
M.

duś
02-08-2011, 20:43
słupek czyli zabudowa wysokich sprzętów jak lodówka, piekarnik i mikrofala w układzie jedno nad drugim
jak tak przeglądam forum to widzę ze z tym jest najwiecej problemów i kompromisów - warto wiec zaplanować na jak najwczesniejszym etapie, żebyś potem nie musiała ustępować

morelka1989
04-08-2011, 08:38
Podoba mi się ta pierwsza wersja projektu, na górze mógłby być modułowe szafki w jaskrawych kolorach. Ja osobiście proponowałabym pomarańcz albo zieleń. Mogłabyś zrobić na zmianę białe i pomarańczowe, tutaj masz (http://goo.gl/CQ1YX) przykładową pomarańczową klasyczną szafkę. Nie wiem dlaczego ale to lustro nad muszlą klozetową jakoś nie do końca do mnie przemawia, a może zamiast takiego prostokątnego wzięłabyś takie duże okrągłe, tyle, że nie takie klasyczne tylko ze ściętym jednym bokiem (od strony szafek).

Kuba_27
04-08-2011, 10:50
http://dworcowa13.pl/KARTY/budynekA/mieszkanie_24.jpg?6029 pisałem w innym temacie odnośnie tego co teraz przedstawię... chcemy z dziewczyną łazienkę w "płomieniach", czyli pomarańczowo- czerwoną... co o tym myślicie, jak to rozłożyć żeby nie męczyło?? jakieś pomysły?? ;] z góry dzięki

Alina142
05-08-2011, 09:07
Pomysł z zabudową od podłogi po sufit to świetny pomysł! ja mam coś takiego i wygląda to po prostu jak ściana (tym bardziej, że na tej ścianie/szafie podwieszone są także wc i bidet) poza tym ma też szafkę podwieszaną z umywalką i budowany prysznic z przezroczystą szybą hartowaną.mimo, że łazienka jest połączeniem kolorów ciemnoszarego i białego wygląda na przestronną. Ostatnio widziałam także łazienkę urządzoną w kolorach -butelkowozielone połyskujące kafle i miętowa farba,wyglądało to świetnie moim zdaniem.

Jagodzianka
10-08-2011, 13:15
Szczerze powiedziawszy morelka to ostatnio natrafiłam na tekst o kolorach dla wnętrza i pomarańczowy w kontekście łazienki jest dość mocno typowany, gdzieś na drugim biegunie jest niebieski i wszelkie barwy błękitu, także opcja jak najbardziej konkretna :) Pomarańczy wyzwala pogodę ducha, radość, optymizm, zadowolenie, czyli same pozytywy :) Nie zdecyduję się teraz na tak konkretny kolorystycznie zabieg, już prędzej zmiana koloru ścian - tylko nie wiem czy w wypadku tak intensywnej barwy nie jest lepiej pokusić się o dodatek, mocny i wycentrowany akcent w postaci np. takiej komody :)

w-i-ola
10-08-2011, 21:34
No i stalo się, czas zaprojektować pierwszą łazienkę.
Marzy mi się, żeby była funkcjonalna (mnóstwo szafek, tak aby nic na wierzchu i żeby znalazlo się miejsce na przysłowiowego mopa z wiadrem) ale i robila wrazenie przestrzennej.

Kolezance, która pomaga nam w projektowaniu, wrzucilam temat, to pierwsze szkice, może macie jakies pomysly, jak inaczej?
Ja myslalam o: - zabudowie szafkami pod sufit, umieszczeniu na jednej ze scian pełnego lustra żeby powiekszalo optycznie przestrzeń i uzyciu jakis zywych barw. Dotychczasowe pomysly jeszcze mnie nie zadowalają, moze Wy podsuniecie jakies pomysly?

P.S. kolorystka na tym etapie jest wrzucona od czapy, zupelnie inne kolory po to, by odroznic elementy konstrukcyjne.

Bardzo dziekuje!!!



Gdzie mogę zrobić taką wizualizację łazienki?

morelka1989
11-08-2011, 11:55
Wizualizacje łazienki może zrobić architekt wnętrz, czasami sklepy z armaturą, kafelkami itp. oferują wizualizacje pomieszczeń. Popatrz, które mają to w swojej ofercie:), może na ich stronach będą takie informacje. No i oczywiście wspomniani architekci wnętrz, to już jest kompleksowa usługa.

ikaria
11-08-2011, 13:27
Większość producentów płytek na swoich stronach ma programy do aranżacji pomieszczeń.

Kuba_27
16-08-2011, 14:02
prosiłbym o pomoc z tą moją łazienką... podrzućcie jakieś pomysły... ;]

duś
16-08-2011, 17:12
Kuba
jeśli oczekujesz ze ktoś zrobi ci tu projekt, to wiedz, ze z takimi prosbami to do architektów. za mniejsze lub większe pieniądze wynajda ci płytki, rozrysuja rozwiązania techniczne i zaproponują kilka wariantów.

poza wrzuceniem planu mieszkania i ogólnym sformulowaniem "pomarańczowo-czerwony" nie powiedziałeś nam zupełnie nic. a oczekujesz oczywiście - na gotowe. o jakich plytkach myślicie? jakiej firmy? w jakiej cenie? w jaki sposób chcecie je układać? ( do samej góry, tylko w strefach mokrych, do wys pól ściany...), jaka ceramikę wybraliscie? co ma sie w tej łazience znaleźć (pralka? szafka? tylko szczotka od wc?) ani słowem nie wspomniales o układzie przyłączy (orientacyjnych odleglosciach, zmianach w stosunku do tego co na projekcie) czy o dokonanych lub planowanych przesunięciach ścianek dzialowych...

proponuje abyś spróbował zrobić najprostszy rzut tego co chcecie (albo wizualke jeśli zadasz sobie tyle trudu i sie chwile pobawisz), wskażecie kafle, o których myślicie itd

wybacz mój sarkazm, ale nie podales absolutnie żadnych informacji a oczekujesz zupelnie gotowego projektu

Kuba_27
17-08-2011, 08:52
spoko, zrozumiałem swój błąd... pierwszys raz takie coś robię. ;) w jakąś wolną chwilę się za to zabiorę.