PDA

Zobacz pełną wersję : Za wysoko siatka - ucieka pies



redpradnik
02-08-2011, 07:36
Mam problem z ogrodzeniem które wykonał developer sasiadujacy z moja dzialka...

Wykonali ogrodzenie gdzie jest przeswit pod siatką 30 cm ( mozna spokojnie przejsc ) macie moze jakis pomysl jak to "uratowac" ??
Siatka PCV - nie chce isc w koszty po drugie nie mój teren aby wylewac jakis murek - myslalem o dowiazaniu siatki w kolorze ale nie bedzie to niczym naprężone wiec nie sadze by się sprawdziło

plamiak
02-08-2011, 08:22
Ja wybieg swojego wilka ogrodziłem od strony ogrodu siatką zgrzewaną - oczka kwadratowe 10x10 w każdym hipermarkecie mają to rolkach, różnej wysokości i długości. Drut można przeciąć kombinerkami, pies jeszcze nie próbował. W porównaniu z tradycyjną siatką jest to lepsze rozwiązanie - nie wymaga naciągania.

TrollCaninus
02-08-2011, 08:38
A czy developer nie ma chęci naprawienia swojego błędu konstrukcyjnego?

redpradnik
02-08-2011, 09:56
A czy developer nie ma chęci naprawienia swojego błędu konstrukcyjnego?

Robił to podwykonawca dla niego .. ja nie mam za duzo to powiedzenia bo to ich siatka ( wczesniej bylo moje ogrodzenie z murkami itp) ale bylo w zlym miejscu ( przesunięte na ich działkę ) zgodzilem sie na rozebranie - tzn sam to uczyniłem a on zrobił ogrodzenie z siatki bez murków .
Jest spad terenu i ostatnie 5 przęseł to jest dramat zrobie zdjecia - dorosly czlowiek przejdzie pod siatka

Ciekaw jestem co zrobia nowi wlasciciele jak beda miec psy ...

Wyglada to tak na płaskim terenie ( 20 cm od poziomu gruntu koniec /poczatek siatki )

https://lh3.googleusercontent.com/-gOSyDNKe9Ts/TiXdRS6MWUI/AAAAAAAAAWI/X2kscRkTOFw/s912/DSC_0393.JPG
Zdjęcia jak zabezpieczyli teren aby nie zjechal na moja droge:/

https://lh5.googleusercontent.com/-TT4I2-D7z8o/TiXds0XgZXI/AAAAAAAAAXA/cuMp5hB6ypI/s912/DSC_0406.JPG

Tutaj jest zdjęcie najnizej osadzonej siatki...

https://lh3.googleusercontent.com/-JPdzhFGHxms/TiXdTuJ3tuI/AAAAAAAAAWM/K3lyv4d2-d0/s912/DSC_0394.JPG

A tak wygladało to wczesniej

Margoth*
02-08-2011, 09:59
Czy to Twój pies ucieka? Jeśli tak, to niestety musisz zainwestować w "nie swój teren" (tego nie rozumiem: skąd pies ucieka: z nie Twojego terenu?).
Jak są osadzone słupki ogrodzeniowe: bezpośrednio w gruncie, czy są zabetonowane? Jeśli to drugie, to w LM albo w Castoramie można kupić płyty do tzw. murku pływającego. Dużo masz tego ogrodzenia?

Dopisuję: już wszystko wiem, ostatnie posty pisaliśmy jednocześnie.

redpradnik
02-08-2011, 10:04
Czy to Twój pies ucieka? Jeśli tak, to niestety musisz zainwestować w "nie swój teren" (tego nie rozumiem: skąd pies ucieka: z nie Twojego terenu?).
Jak są osadzone słupki ogrodzeniowe: bezpośrednio w gruncie, czy są zabetonowane? Jeśli to drugie, to w LM albo w Castoramie można kupić płyty do tzw. murku pływającego. Dużo masz tego ogrodzenia?

Dopisuję: już wszystko wiem, ostatnie posty pisaliśmy jednocześnie.

Tak pies mój na mojej działce - zdaje sobie sprawe ze nie moge na nim nic wymóc dlatego zastanawiam się jak to małym kosztem zabezpieczyc..

aadamuss24
02-08-2011, 10:05
to wszystko spłynie :( powinny być jakieś murki oporowe. pozdr adam

pawelo_pl
02-08-2011, 10:31
Ja wybieg swojego wilka ogrodziłem od strony ogrodu siatką zgrzewaną - oczka kwadratowe 10x10 w każdym hipermarkecie mają to rolkach, różnej wysokości i długości. Drut można przeciąć kombinerkami, pies jeszcze nie próbował. W porównaniu z tradycyjną siatką jest to lepsze rozwiązanie - nie wymaga naciągania.
Moja suka ( też owczarek) jak miała cieczkę przegryzła w jedną noc - co nie dała rady przegryźć to zębami wyplotła siatkę - byleby uciec ...
A wracając do sprawy to chyba najtaniej jest wkopać elementy betonowych ogrodzeń.

redpradnik
02-08-2011, 10:33
Moja suka ( też owczarek) jak miała cieczkę przegryzła w jedną noc - co nie dała rady przegryźć to zębami wyplotła siatkę - byleby uciec ...

Mój golden i mieszaniec wilka nie sądze by byli w takiej desperacji:)

Kupie chyba identyczną siatkę zieloną - potnę na odpowiednie długości i drucikami dowiąże do aktualnej siatki dodatkowo mocując do słupka .

Nic innego mi nie przychodzi do głowy

aadamuss24
03-08-2011, 00:24
Siatkę łatwiej podkopać, lepiej chyba betonowe murki wkopać w ziemię.

redpradnik
03-08-2011, 06:07
Nie podkopie bo obok siatki jest zamontowana rynna betonowa do odprowadzenia wody

Juz sobie poradzilem - kupilem wczoraj 50 cm zielona siatke takie samo oko , przymocowalem drucikami i wplatajac w siatke aktualna i jest ok