PDA

Zobacz pełną wersję : Mokry YTONG



agiszonek
04-04-2004, 09:02
Wiem, że nie można przemoczyć YTONGA podczas murowania. Czy to oznacza wieczne przerywanie prac przy każdym najmniejszym deszczyku ???? Czy można jakoś to ominąć ???
pozdrawiam

markus_gdynia
04-04-2004, 09:10
Wiem, że nie można przemoczyć YTONGA podczas murowania. Czy to oznacza wieczne przerywanie prac przy każdym najmniejszym deszczyku ???? Czy można jakoś to ominąć ???
pozdrawiam

To nie tak. YTONG-a nie należy narażać na permanentny kontakt z wilgocią i dlatego z BK nie buduje się na przykład ścian fundamentowych. Gdyby było tak jak mówisz to nikt na świecie nie budowałby z tego materiału, a tymczasem stawia się całe osiedla i budują je poważne firmy.

JacekS
04-04-2004, 10:12
Wiem, że nie można przemoczyć YTONGA podczas murowania. Czy to oznacza wieczne przerywanie prac przy każdym najmniejszym deszczyku ???? Czy można jakoś to ominąć ???
pozdrawiam
Agi czy ty budujesz systemem gospodarczym? czy trafiła Ci się ekipa która ciągnie parę budów równocześnie ?
Jeżeli sama to buduj i nie pacz na wilgoć bo serce Ci peknie kiedy bedą twoje wysuszone ściany lali wężem przy tynkowaniu
Pozdrawiam

agiszonek
04-04-2004, 16:45
no to mnie pocieszyliście. Buduję sama i moi kochani doradcy pomagają mi zakrywać górną warstwę ścian zawsze jak zapowiadają deszcz zeby nie namokły. Więc skoro jest tak jak mowicie to czemu oni tak panikują ???

Pascall
04-04-2004, 18:02
Ja mam BK z Solbetu stoi jeszcze na paletach zapakowany w folie ale od wierzchu nie. Czy warto jest oslaniac je folia przed deszczem od wierzchu czy nie warto ???

JacekS
04-04-2004, 18:18
Ludziki kochane nie warto
solbet to gęstość 500 schnie dłużej, odnośnie Ytonga to 400. mniemam ,że to pierwiosnki w tym systemie budowlanym.Jeżdzę po budowach i jest to nagminne jeżeli chodzi o inwestorów rozumiem ich doskonale chca zrobić jak najmniej błędów ,ale ekipie się dziwie chyba ,że chcą sie przypodobać inwestorce i skakają na koniec dniówki po ścianach i przykrywaja.Ciekawe jak wygląda ich organizacja na budowie jeżeli sa tak dokładni i jest super pożadek po każdym dniu pracy to tylko chwalić taką ekipę ale jak jest odrotnie to Ci panowie chyba murowali dotychczas kielniami .Sorki za moje spostrzeżenia osobiste ale to są wywody z praktyki. wczoraj byłem na budowie gdzie podaczas dostawy Ytonga 24 palet brakło kleju zostało palety i worek kleju 11,5 kg zrozpaczony inwestor dzwoni że ytong oszukuje już na normach kleju więc pojechałem. Pytam sie majstra jak on kładzie te bloczki odpwiedż normalnie. i słysze epitet Panie ja już Ytonga murowałem w niemczech w czasach gdzie pana idyk z siuraska ciągał :lol:
Pytam gdzie kielnia gdzie paca do szlifowania miał grzebien do kładzenia płytek a inwestor zakupił potrzebne gadżety do murowani tylko nijak fachowcowi nie leżały w dłoni :wink: Od poniedziałku fachowiec będzie leżał bykiem w domu :cry:

Qgiel
04-04-2004, 18:22
Ja natomiast u nas w NOMI widzialem odsłonięty Ytong na placu, kiedy były ostatnie opady mokrego sniegu i deszczu.Folia była rozerwana. Bloczki z wierzchu, dość cienkie co prawda, były całe przemoczone. Warstwa pod spodem była mokra od góry na grubości 2 - 3 cm. Bardzo wyraźnie widać strefe zawilgocenia. Nie wyglądało to dobrze.

agiszonek
04-04-2004, 18:28
A więc można murować podczas mżawki czy nie ??? Strasznie mi sie spieszy i nie wiem jak postępowac podczas drobnych opadów.

JacekS
04-04-2004, 18:31
można pod warunkiem że klej nie rozpłynie się ale czy u Cibie leje nonstop chyba nie szkoda tylko ludzi ,bo pracują mniej efektywnie i kapie im z nosa na poziomice

agiszonek
04-04-2004, 18:37
Sama sobie muruję, więc najwyzej mi z nosa bedzie kapac :)) Chodzi o to czy w czasie pojawiajaącej sie i zanikającej mżawki można murować czy lepiej zostawić zakryte ściany i czekać na dobre czasy. Chciałam zalać strop nad garażem i nadproża nad oknami w położonym pół metra wyżej domu. Obecnie mam 7 warstw w garazu więc czeka mnie jeszcze trochę pracy + układanie stropu a czas leci nieubłaganie :))

JacekS
04-04-2004, 18:39
Ja natomiast u nas w NOMI widzialem odsłonięty Ytong na placu, kiedy były ostatnie opady mokrego sniegu i deszczu.Folia była rozerwana. Bloczki z wierzchu, dość cienkie co prawda, były całe przemoczone. Warstwa pod spodem była mokra od góry na grubości 2 - 3 cm. Bardzo wyraźnie widać strefe zawilgocenia. Nie wyglądało to dobrze.
sprzedajesz tego Ytonga w Nomi?
Myśle że to były bloczki klasy gęstości 600, grubości jak mniemam 5 lub 7,5 lub 11,5 cm one oddają wilgoć jak gąbka bardzo długo dlatego że są gęste my rozmawiamy o bloczkach grubszych 36,5 cm na scianach zewnętrznych o gęstości 400 u mnie na placu leża też takie bloczki jak w NOmi jak wyschną to nie ma róznicy warunek żeby były odkrytea nie w dziurawej palecie wtedy zrobi się nalot zapytaj kolegi co pracuje też w Nomi jak to sie ma a potem pisz ,że wyglada to niedobrze

Qgiel
04-04-2004, 19:14
JackuS, nie pracuję w Nomi ani nie mam tam kolegów. Nie jestem też budowlańcem ani producentem jakichkolwiek materiałów budowlanych i nie będę pytał o te bloczki kogokolwiek. Opisałem tylko co widziały moje oczy.
A ponieważ w dzisiejszych czasach mamy mnóstwo przeróżnych materiałów budowlanych , z których można budować ściany, wybór takowego powodowany bywa najczęściej bardzo subiektywnymi ocenami inwestorów.
Tym co napisałem wcale nie neguję przydatności Ytonga, ale moja subiektywna ocena tego widoku jest wystarczająca do stwierdzenia, że ja z Ytonga nie zbudowałbym swojego domu.
I tyle....

harpo
04-04-2004, 19:36
Witam!
Ja wlasnie w sprawie nasiąkania BK i przemarzania scian. Chcielibysmy w tym roku postawic stan surowy niezadaszony i pozostawic go przez cala zime. Czy sciany trzeba jakos zabezpieczyc?

mr_misio
28-07-2004, 13:41
Co do zabezpieczeni ścian z Ytonga na zimę to radzę pociągnąć je jakimś preparatem wyrównującym chłonność podłoża

kroyena
28-07-2004, 14:30
A jak ściany nie będą zadaszone?

Mariusz1
28-07-2004, 17:10
Myślę, że mocno przesadzacie.
Nie jest wskazane murowanie z Ytonga przy obfitym deszczu, ale nie słyszałem żeby miało zaszkodzić zawilgocenie związane z opadami deszczu, które po kilku dniach słońca wysycha.
Swoją drogą ciekawy jestem jak zamierzacie pielęgnować beton na wieńcu tak, aby nie zwilżyć ścian ? Prawda, że jest to niemożliwe ?

JacekS
29-07-2004, 21:51
widze ,że stary wątek powrócił do góry:)
Agi i jak Ci poszło murowanie?stoji już dach czy dalej przejmujesz sie deszczem:) pozdrawiam i sukcesów życze

mr_misio
23-08-2004, 11:38
Ytong szybko zamaka ale i szybko wysycha. Fachowcy od budowania na terenach zalewowych polecają właśnie BK i ścianę jednowarstwową jako dobrze znoszącą okresowe, nawet pełne przemoczenia. Nawet jak mokry BK zamarznie to woda ma się gdzie rozszerzać ponieważ rzadko się zdarza by wypełniała całą przestrzeń porów