PDA

Zobacz pełną wersję : Klejenie desek tarasowych do betonu



qqlio
02-08-2011, 12:48
Witam

Chcialbym przed wejsciem do domu polozyc deski tarasowe ryflowane. Niestety obecnie jest tam plyta betonowa o wysokosci uniemozliwiajacej zastosowanie legarow pod deski. To wejscie jest zadaszone, natomiast czasem przy deszczu zostanie zamoczone i czasem sniegiem tez na niego zawieje.

Pamietam, ze gdzies kiedys czytalem o opcji klejenia drewna na zewnatrz do podkladu betonowego, ale nie moge tego odnalezc. Czy ktos moze kojarzy taka metode? Jakie kleje? Stosowac dylatacje? Itp?
Wydaje sie, ze ten klej powinien niejako "uszczelnic" powierzchnie, ale to tylko moje zgadywanie.

Pozdrawiam

aadamuss24
02-08-2011, 13:03
Czarno to widzę aby na zewnątrz drewno nie pracowało na tyle, żeby nie odpadło. Może lepiej ułozyć coś w stylu pływającej podłogi i tylko poblokować to na krawędzi ? pozdr adma

qqlio
02-08-2011, 13:08
To tez pewnie jest jakas opcja, ale nie zalatwia odplywu wody/wietrzenia desek. Dlatego zastanawiam sie na "szczelnym" klejeniem.

eniu
02-08-2011, 20:54
Się przyłącze do "czrnowidztwa". Deski na pewno można tak
spreparować , żeby je ze sobą złaczyć

dzabij
03-08-2011, 08:44
A gdyby tak wykuć w wylewce kanały pod legary ? Legary z profila alu albo jakiegoś twardego plastiku (np. legary systemowe firmy sedpa). W sumie wystarczy aby między wylewką a deskami była szpara 1-2 cm, przypuszczam ze tyle będziesz w stanie wygospodarować.

skiubek
29-08-2012, 16:35
To tez pewnie jest jakas opcja, ale nie zalatwia odplywu wody/wietrzenia desek. Dlatego zastanawiam sie na "szczelnym" klejeniem.

Jak sobie poradziłeś kolego? Mam ten sam problem - mam wysokość około 4cm, deska jest na 2,8cm, więc na legar zostaje około 1cm - z czego zrobić legarki?

qqlio
29-08-2012, 19:05
Jak sobie poradziłeś kolego? Mam ten sam problem - mam wysokość około 4cm, deska jest na 2,8cm, więc na legar zostaje około 1cm - z czego zrobić legarki?
Takie metalowe listwy o ksztalcie "U" - oryginalne zastosowanie to szyny do wieszania polek.
Takie cos:
http://www.leroymerlin.pl/garderoba-i-wnetrze/zabudowa-wnek/systemy-do-zabudowy-wnek/szyna-pionowa-v160-elfa,p501,l772.html

W wolnej chwili wkleje fote.
Pzdr

qqlio
10-09-2012, 14:51
Witam.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się deska kompozytowa (http://www.dombal.com.pl/tarasy-kompozytowe-twinson/twinson-deska-tarasowa.html)( połączenie miału drzewnego z PVC). Można ją położyć na profilu aluminiowym o wysokości 16 mm. Razem z deską wysokość tarasu wtedy wyniesie 44mm.Profile można kręcić do wylewki śrubą do betonu.

U mnie to by bylo za wysoko - majster mial swoje zdanie w trakcie wylewania podestu....
Wiec musialem zrobic te legarki marketowe (okolo 1 cm) i naciensze deski drewniane (1,8mm). Czyli razem z papa okolo 3,2 cm. Dzieki temu nawet pod drzwiami udalo sie upchac cienka wycieraczke :-p

bonku5
22-08-2016, 22:07
Jak sobie poradziłeś kolego? Mam ten sam problem - mam wysokość około 4cm, deska jest na 2,8cm, więc na legar zostaje około 1cm - z czego zrobić legarki?

Przebrnął ktoś, przez taki problem??