PDA

Zobacz pełną wersję : Jak si? maja Wasze dachy ?



PRO
04-04-2004, 09:03
Interesuje mnie jakość Waszych dachów po jakimś czasie po montażu , szczególnie te z poddaszem nieużytkowym i pkryte blachodachówką,
rdzewieja czy nie, kolor zanika itp. ?

thalex
04-04-2004, 09:38
Trudno będzie chyba o obiektywne wnioski.
Ja przy okazji dłuższej podróży autem rozglądałem się po dachach i właśnie starałem się spostrzec co zrobił czas na dachach z blachy; kolory brzydną i pojawia się rdza, podobnie i ondulina po ok. 5 latach powstają powierzchnie o nie jednakowych kolorach.
Mój sąsiad kupił drzwi garażowe z blachy po jednym lecie tam gdzie świeciło słońce drzwi zrobiły sie wyraźniej jaśniejsze i trochę matowe.
W części górnej gdzie słońce nie operowało kolor jest bardziej pierwotny.

duduś
04-04-2004, 09:56
My natomiast mamy blachę na domu od zeszłego roku i po zimie nic się nie dzieje .Natomiast na garażu ta samą blachę mamy 3 rok i tak samo - ani się nie odbarwiła ani nie rdzewieje - Blachodach mamy z firmy Borga

ArtMedia
05-04-2004, 09:14
Witam.

Na domu moich rodziców, blacha trapezowa, powlekana lokalnego producenta, lezy już ponad 10 lat. Nic nie rdzewieje. Lekko wyblakła. Obok oryginalne Onduline, na ich drugim dachu, kolor taki sam, brązowy. Leży tyle samo. Mocno wyblakłe, od północnej połaci pokryte "zielenią".

echo
05-04-2004, 09:32
W poprzednim domu mieliśmy blachodachówkę firmy Borga, kolor brąz. MIeszkaliśmy trzy lata i żadnych zmian nie zauważyliśmy - spisywała się całkiem nieźle, a jedyny minus to hałas na poddaszu w czasie deszczu (stuk, stuk, stuk... :D ). Do nowego domu zamówiliśmy dachówkę Euronit, ale wcale nie dlatego, że blacha się nie sprawdziła.