PDA

Zobacz pełną wersję : alarm



duduś
04-04-2004, 10:06
Czy macie w domu jakiś system alarmowy - jak się sprawdza - montowany w środku domu? ( tego się boję - ciągłych pomyłkowych alarmów) czy może na zewnątrz - jak to się sprawuje przy zwierzętach. Ile za niego zapłaciliscie?Czy monitoring nie działa troche jak Big Brather- czy jest mozliwe żeby nas ktos podglądał?

duduś
04-04-2004, 10:08
Czy potrzebne jest doprowadzenie powietrza do kozy?

_ZBYCH_
04-04-2004, 16:13
Czy monitoring nie działa troche jak Big Brather- czy jest mozliwe żeby nas ktos podglądał?

:D
Monitoring - to bardzo uniwersalne słowo.
1. Monitoring - jest to zestaw kamer, monitorów i innych urządzeń, służących do obserwacji (rejestracji) obrazu.
2. Monitoring - monitorowanie sygnałów przychodzących z nadajników umieszczonych w obiektach. System alarmowy zamontowany w obiekcie po wystąpieniu określonego zdarzenia (włamanie, napad, sabotaż, usterka, brak prądu, pożar, itp.) włącza odpowiednie wejście nadajnika radiowego (lub GSM) i nadajnik wysyła sygnał do centrum monitoringu. Tam sygnał jest odbierany i operator stacji monitorowania podejmuje odpowiednią reakcję.

W systemach alarmowych zastosowanie ma ten drugi rodzaj monitoringu, więc nie martw się, że ktoś będzie Cię podglądał :lol:

torian
04-04-2004, 19:04
mam nasz polski Satel conowo konkurencyjny i sprawdza się rewelacyjnie zadnych fałszywych alarmów a pracował już w nie ogrzewanym domu gdzie temp. spadała do -10 stopni naprawde warto śpi się spokojniej

_ZBYCH_
04-04-2004, 20:24
mam nasz polski Satel conowo konkurencyjny i sprawdza się rewelacyjnie zadnych fałszywych alarmów a pracował już w nie ogrzewanym domu gdzie temp. spadała do -10 stopni naprawde warto śpi się spokojniej

Satel - bardzo dobry produkt i polski!!! POLECAM. Co prawda przy większych systemach wychodzi drożej niż inne systemy, ale jak ktoś ma większe wymagania to naprawdę warto!
Jeśli chodzi o fałszywe alarmy, to ważne są czujki. Każda centrala będzie poprawnie pracowała zarówno przy mrozie, jak i w upale. Czujka niekoniecznie :roll: .

ciampur
04-04-2004, 23:56
Satel CA-10 i wszystko jasne

Arkadly
05-04-2004, 07:38
[quote="_ZBYCHSatel - bardzo dobry produkt i polski!!! POLECAM. Co prawda przy większych systemach wychodzi drożej niż inne systemy, ale jak ktoś ma większe wymagania to naprawdę warto![/quote]

ZBYCH, mógłbyś podac orientacyjne ceny SATELa? Wszyscy piszą, że jest w miarę tani itd. Sama płytka z alarmem nie robi jeszcze kosztu instalacji - czujki i tak muszą być dobrej jakości, więc tutaj leży koszt. Mogę się mylić, ale przy systemie z np. 12 czujkami stanowią one ponad połowę ceny systemu, więc jeśli centralka kosztuje 300zł a w innym przypadku 200 różnica jest znikoma.
Mam rację?
W tym przypadku też można rekomendować SATEL ale tylko z powodu "dobre bo polskie", bo cenowo jest na poziomie innych np DSC.

Arecki