PDA

Zobacz pełną wersję : Którędy poprowadzić instalację?



brachol
02-08-2011, 21:00
Witam
Jest taki problem mianowicie chciałbym zamontować kolektory i oczywiście grzac cwu tylko mam problem z połączeniem kolektorów z zasobnikiem. Nie chciałbym rujnować całego domu prowadząc rurki i tak się zastanawiam czy jest taka możliwość żeby dać rurki pod dachówkami do okapu i potem przejść na ścianę zagłębiając rurki w styropianie na elewacji. Zejdę w ten sposób na wysokość kotłowni i przebiję sie przez ścianę i podłącze do zasobnika. Warto się w cos takiego bawić? A może ma ktoś lepszy pomysł?

yaiba83
05-08-2011, 11:10
Możesz troszkę jaśniej opisać - rurki pod dachówkami? Między dachówką a membraną? Między membraną/papą a ociepleniem?

Najważniejsze przy układaniu rurek to musi być zachowany "jednolity spad". Chodzi o to by rurki nie szły ze zbiornika np do góry w pewnym momencie idzie prosto, za chwilę idą w dół bo mijanka jakiejś krokwi i potem znowu do góry bo instalacja będzie się zapowietrzać i nic na to nie poradzisz.

kolektor1
05-08-2011, 20:22
Witam.
A najprościej rurki poprowadzić kominem wentylacyjnym, na pewno wyjdą w kotłowni.
pozdrawiam.
Witold

brachol
05-08-2011, 20:29
Witam.
A najprościej rurki poprowadzić kominem wentylacyjnym, na pewno wyjdą w kotłowni.
pozdrawiam.
Witold

tak też właśnie zrobię

edde
05-08-2011, 20:48
Witam.
A najprościej rurki poprowadzić kominem wentylacyjnym, na pewno wyjdą w kotłowni.
pozdrawiam.
Witold
ja poszedłem nawet dalej i sobie zaplanowałem i zrobiłem jeden kanał wentylacyjny w kominie jako "instalacyjny", już siedzą w nim rury do naczynia wzbiorczego z kotowni w piwnicy na strych, i zostało sporo miejsca na inne wszelkie media