PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W MALWACH pracownia ARCHON



ROBERT740
17-01-2003, 06:30
Jesteśmy nowi na forum tzn. ja imoja żona ,jesteśmy ciekawi czy ktoś buduje ten dom chcielibyśmy nawiązać kontakt podzielić się sugestiami może dowiemy się czegoś nowego.Nam się podoba dworkowy charakter(żonie)a mnie rozkład pomieszczeń. ale jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje (mamy dopiero fundamenty)

Bartt
17-01-2003, 08:17
Cześć Robert, malwy dokładnie nie pamiętam, ale domy z Archonu w większości mają b. skomplikowany dach, musisz uważać na koszty, są za to ładne. Bartek

agnes
17-01-2003, 08:45
Zgadza się z tym dachem,ja już mieszkam w domku z Archonu-"w nasturcjach 2" Dach jest duży,skomplikowany i drogi ale za to dom jest bardzo ładny i reprezentacyjny no i jest mozliwośc adaptacji poddasza-co robię ,można tam wygospodarować 60 m użytkowych i 10 m na suszarnię i szpargałownię.Mają również dość ciekawie i funkcjonalnie rozplanowane wnętrza.
Ale do wykonania więźby i dachu trzeba nie lada fachowcó,Moja więźba była rozbierana dwa razy :smile: a szef firmy dekarskiej żałował,że przyjął taką robotę :smile:Dobrze ,że miał mi kto pilnować tego dachu bo by spartaczyli.

ROBERT740
17-01-2003, 12:13
Wiem o tym ,że mam skomplikowany dach (kopertowy z czterema lukarnami)ale myśle,że fachowiec da sobie rade po tym jak oglądałem jego inne budowy dużo bardziej skomplikowanymi dachami.A pozatym to on buduje i robi więzbe (to chyba dużo znaczy)

rempel
04-04-2004, 21:27
hej
czy ktos buduje ten projekt?

http://www.archonplus.com/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f029ffd1c35f&intra=41be6ca02bf2e4edc25b7a944ea58ea8&crc=249963a2bb6e6d61dfaf7ad019aa61a9&intra=41be6ca02bf2e4edc25b7a944ea58ea8

Moze macie jakies uwagi na jego temat? Chetnie poslucham.

Czy mi sie wydaje czy komin w tym projekcie przecina kalenice? Tak moze byc???

rempel

groszek 3
05-04-2004, 13:46
Buduję bardzo podobny projekt z Archonu - Dom pod Orzechem 2.
Też mam tak komin i nie widzę problemu, przynajmniej na razie.

Jak masz jakieś konkretne pytania to pytajjjjjjjjjj.............. :lol:

rempel
05-04-2004, 15:25
hej Groszek

Na jakim etapie jestes?

Czy kupowales w archonie kosztorys? (czy jest sens to u nich kupowac?)

Czy kupowales lustrzane odbicie projektu? Jesli tak to jaka jest jego jakosc?

Czy wychwyciles jakies bledy w projekcie?

Stropy robisz wylewane tak jak w projekcie czy zmieniales?

Sciany tez robisz tak jak w projekcie (porotherm?)

Czy miales jakies problemy z uzyskaniem zgody na przerobki?

Niepokoi mnie wiezba, podobno archon robi czasami wiezbe z "ramkami stalowymi" czy Ty tez tak masz w Orzechu?

Pozdrawiam, Rempel

groszek 3
05-04-2004, 18:18
Witaj!

Ad1) Jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego, w tym m-cu wstawiamy całą stolarkę i robimy prąd....itd.
Ad2) Nie kupowałam w Archonie kosztorysu, ponieważ uważam to za nie potrzebne, sami sobie dobrze poradziliśmy i z tego co widze to uda nam się chyba zjechać o 30% z kosztow ktore oni podali. Mój mąż jest dobry w liczeniu i jak do tej pory liczył lepiej niż murarze :lol: :lol:
Ad3) Tak kupowaliśmy odbicie lustrzane, jak dla mnie bez problemów.
Ad4) Błędy? Hmm......szczerze mówiąc chyba nie, a jeśli nawet są to moze ich nie zauważyliśmy? Trudno mi to jednoznacznie stwierdzić.
Ad5) Stropy były wylewane, czyli zgodne z projektem i uważam to za dobre posunięcie.
Ad6) Ściany są z Porthermu, a na piętrze z gazobetonu a nie płyt GK.
Ad7) Jedyną przeróbką było poszerzenie garażu, zmiany zostały wprowadzone przez projektanta. Podnieśliśmy o jeden porothem ścianę kolankową. Większych zmian nie robiliśmy.
Ad7) Ja również miałam ramki stalowe, ale nasi dekarze powiedzieli że jest to nie potrzebne oraz dodatkowo wszystkie łączenia mam robione na zasadzie cięcia i wpasowania do siebie krokwi i śrub. Trzyma dobrze.

rempel
05-04-2004, 23:23
Witaj!

Ad1) Jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego, w tym m-cu wstawiamy całą stolarkę i robimy prąd....itd.


No to gratuluje :)




Ad7) Jedyną przeróbką było poszerzenie garażu, zmiany zostały wprowadzone przez projektanta. Podnieśliśmy o jeden porothem ścianę kolankową. Większych zmian nie robiliśmy.
.
Mozesz zdradzic ile kosztowal Was stan surowy? Z jakiej części Polski?
Czy zmiany robił projektant z Archonu czy ktoś inny?
Jesli ktos inny to czy byly problemy z uzyskaniem zgody na przerobki?



Ad7) Ja również miałam ramki stalowe, ale nasi dekarze powiedzieli że jest to nie potrzebne oraz dodatkowo wszystkie łączenia mam robione na zasadzie cięcia i wpasowania do siebie krokwi i śrub. Trzyma dobrze.
Jutro sprawdze na ile sa to "ramki" a na ile "ramy" w Domu w Malwach. Ktos na forum pisał o jakimś projekcie z Archonu gdzie to byla potężna konstrukcja stalowa :(

groszek 3
06-04-2004, 12:16
Zmiany robił projektant miejscowy, ... nie wystepowałam o zgodę, są to jednak niezbyt duże zmiany- a po drugie robił to fachowiec.
Koszt stan surowy z papą to około 60.000 (z robocizną) jestem z nad morza. :lol:

AnetaS
06-04-2004, 12:39
Witam. Ja dopiero zaczynam budowę.
Będzie to "Dom w Tarninie".
Nie robię zmian w projekcie. Ale w pierwszym zamiarze było rozbudowanie garażu z jednostanowiskowego na dwustanowiskowy i nad częścią garażu wykonanie tarasu.
Pozwolenie pisemne na zmianę otrzymałam bez problemu.
Kosztorys Inwestorski kupiłam, ponieważ w moim projekcie nie było zestawienia materiałów. Pieniędzy wydanych na ten cel nie żałuję (ok 200 zł) Znam teraz orientacyjne zużycie materiałów i mniej więcej koszt budowy. Na razie udaje mi się kupować materiały i uzgadniać ceny za wykonanie taniej niż jest w kosztorysie.