PDA

Zobacz pełną wersję : Prysznic pod oknem?



bettka
05-08-2011, 11:20
Witam, czy takie rozwiązanie jest praktyczne? Projektant mnie przekonuje, że tak, a ja oponuję. Chodzi mi o względy praktyczne (para, woda zbierająca się przy oknie) i estetyczne (he, he - dla sąsiadów;-)). Alternatywną jest prysznic przy ścianie pośrodku długiej i wąskiej łazienki. Aha, łazienka jest "gościnna" na dole, nie "prywatna".

Elfir
05-08-2011, 20:35
mysle że woda będzie pryskać na szybe okna. Będzie osiadał kamień, okno trzeba będzie częściej myć. Nie da się wygospodarować wneki w którejś ze ścian kosztem sąsiedniego pomiesczzenia?

bettka
05-08-2011, 20:55
Rzuciłam projektantowi pomysł z wnęką, obok jest pokój gościnny, chodzi mi po głowie pomysł z łamaną ścianą, z jednej strony kabina w łazience z drugiej szafa we wnęce. Ściany działowe już są, ale od biedy możemy przełknąć przebudowę, jeśli rozwiązanie będzie ciekawe. Rozrysowane przez projektanta nie wygląda to jednak ciekawie, zabiera sporo z pow. pokoju (pokój ok. 12 m2). Po powrocie z urlopu w niedzielę zamieszczę rzuty i zrobię ranking rozwiązań ;-) Dzięki za odzew.

morelka1989
08-08-2011, 08:17
To w takim razie czekamy na rzut:). Bo też mi się wydaje, że będzie to nieekonomiczne rozwiązanie. Kamień na oknie, a poza tym będziesz musiała coś zamontować na okno, bo może lepiej, żeby sąsiedzi nie oglądali gości pod prysznicem. Byłoby to mało komfortowe:P

ikaria
11-08-2011, 13:33
Szczerze odradzam.Sama mam wannę pod oknem i duże okno wprost na podwórko sąsiadów.Woda co prawda nie jest problemem ale ciągle muszę zaciągać roletę bo mi zaglądają do łazienki nawet podczas robienia makijażu.

bettka
11-08-2011, 22:18
A oto i obiecane wersje łazienki: 1 z prysznicem pod oknem i 2 z prysznicem po środku łazienki. Wersji z prysznicem wciętym w pokój obok nie zamieszczam, bo mi się w ogóle nie podoba.

Elfir
11-08-2011, 23:05
przecież starczy tylko o 30-50 cm przesunąć ścianę na wysokości tego prysznica - to da wystarczająca wnękę.

bettka
12-08-2011, 08:42
Aha, tego nie widać na załącznikach, ale po lewej stronie jest ściana nośna, zmieniać można tylko ściankę po prawej.

Elfir
12-08-2011, 20:14
to przestaw sprzęty na prawo :)