PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka na strop



grzybek7
06-08-2011, 14:15
Witam,

Mam pytanie odnośnie zasadności dawania styropianu
pod wylewke na stropie na piętrze ?
I jakie jest minimum wylewki ? I czy te minimum jest
na styropian takie samo jak na strop ?

Pozdrawiam,
grzybek7

helixwroclaw2005
06-08-2011, 18:53
Myślisz o posadzce z mixokreta. 5-7cm to właściwa grubość z wtopioną siatką lub włóknami. Styropian na stropie to też izolacja ale nie wytłumienie-wygłuszenie które najlepiej spełnia wełna mineralna.

grzybek7
06-08-2011, 20:39
Hej,

Właśnie o takiej wylewce myślę.
Czyli 5cm minimum, dzięki.
Styropianu chyba nie dam, troche by mi się pomniejszyło całe poddasze.

Pozdrawiam,
grzybek7

ludwik_13
06-08-2011, 21:21
Wystarczy 2 cm styropianu. Na strop nie musi mieć jakiegoś super parametru cieplnego , ale powinien zapewnić tłumienie dźwięków (są takie, trzeba pytać w składach)/ Warto, bo jak wylewkę dasz na goły strop, to będziesz miał kłopoty z akustyką w domku. A jak jest w projekcie? Grubość wylewki bez podłogówki to 4-5 cm, jeżeli nie stawiasz na niej ścianek działowych murowanych. Co do zbrojenia wylewki zdania są podzielone - do mnie przemawia tzw. zbrojenie rozproszone.

okm
24-11-2011, 11:36
Wystarczy 2 cm styropianu. Na strop nie musi mieć jakiegoś super parametru cieplnego , ale powinien zapewnić tłumienie dźwięków (są takie, trzeba pytać w składach)/ Warto, bo jak wylewkę dasz na goły strop, to będziesz miał kłopoty z akustyką w domku. A jak jest w projekcie? Grubość wylewki bez podłogówki to 4-5 cm, jeżeli nie stawiasz na niej ścianek działowych murowanych. Co do zbrojenia wylewki zdania są podzielone - do mnie przemawia tzw. zbrojenie rozproszone.

ja tez zrobiłęm 5-7 cm mixokretem w pol dnia....ale jedno wazne pytanie zadane po fakcie, tzn po wylaniu posadzki i ociepleniu poddasza welna i plyta gk.....czy strop wytrzyma te 5-7 cm betonu??????? to kilka łądnych ton dodatkowo na stropie!!!!! mam strop gęstożebrowy dms i martwie sie tym jak cholera czy na leb nie spadnie...jeden konstruktor kazal skuwac drugi powiedzial ze strop dociazylem ale stworzyla sie dodatkowa warstwa nosna i bedzie ok.....

bascom
24-11-2011, 17:27
Ja się podepnę trochę pod temat u mnie jest strop kanałowy o wytrzymałości 4,5kN marzy mi się w całym domu podłogówka (pompa ciepła) i właśnie dawać styropian na poddaszu czy nie ? A jeśli tak to ile?

KONBET
19-12-2011, 10:59
Ja się podepnę trochę pod temat u mnie jest strop kanałowy o wytrzymałości 4,5kN marzy mi się w całym domu podłogówka (pompa ciepła) i właśnie dawać styropian na poddaszu czy nie ? A jeśli tak to ile?

Nie jestem specjalistą od ogrzewania podłogowego, ale spróbuję pomóc. Warstwa izolacyjna ma tutaj na celu skierowanie właściwego kierunku przepływu ciepła. Ważne by spełniała swoją funkcję a zarazem nie była zbyt gruba. Często stosuje się materiały o podwyższonych właściwościach w porównaniu do standardowego styropianu na posadzki. Proponuje tutaj zaczerpnąć wiedzę z fachowych czasopism i skorzystać z sprawdzonych firm montujących, aby wystrzec się ewentualnych błędów wykonawczych . Często się zdarza że jeśli instalacja zaprojektowana jest nieprawidłowo powoduje że mamy albo niedogrzane pomieszczenie albo posadzka ma za wysoką temperaturę ( np nieprawidłowe rozłożenie przewodów, rur pex instalacji grzewczej ). Trudno wtedy naprawiać błędy jeśli wszystko mamy wykończone, a nasza instalacja nie spełnia naszych wymagań. Należy pamiętać, aby wszystkie warstwy posadzki wraz z stałymi elementami wyposażenia nie wywierały większych obciążeń stałych niż założono w projekcie konstrukcyjnym budynku.

william.bonawentura
24-12-2011, 13:06
mam strop gęstożebrowy dms i martwie sie tym jak cholera czy na leb nie spadnie...jeden konstruktor kazal skuwac drugi powiedzial ze strop dociazylem ale stworzyla sie dodatkowa warstwa nosna i bedzie ok.....

Fajnych teraz "konstruktorów" kształcą. Stropy gęstożebrowe są rzecz jasna liczone na obciążenie stałe wylewką i tynkiem od spodu. I podawana nośność jest wartością "netto" - właśnie z uwzględnieniem obciążeń stałych. Wylewka nie jest związana z podporami (ścianami) więc i nie stanowi żadnej warstwy nośnej.