PDA

Zobacz pełną wersję : Tykn tradycyjny czy gipsowy?



rogi
05-04-2004, 10:00
Sam już głupieje.
Cenowo tradycyjny wychodzi trochę drożej. Ale na pewno jest sprawdzony i trwały.
Gisps nie jest długo obecny u nas. Jest kruchym tynkiem . Obawiam się że małe uderzenie i dziura gwarantowana.
Proszę o opinię obiektywne osób, które mają gips.

anna99
05-04-2004, 10:06
rogi
Wpisz w wyszukiwarce "tynk gipsowy" i to co znajdziesz - czytaj. A duuuuuuuuuuuuuzo tego jest.

invx
05-04-2004, 20:03
zdecydowanie gipsowy chociaz moze jesttroszeczke slabszy to nawet jak mu sie cos stanie mozes naprawic bez sladu co jes nimozliwe w tynkach c-w. zreszta sam fakt ze masz rowniotkie sciany...

Senser
05-04-2004, 22:06
Kumpel położył tynki tradycyjne c-w...I stwierdził że mu robotę spieprzyła ekipa...A z tego co wiadomo, dość trudno znaleźć ekipę, która zrobi to dokładnie...więc powiedział, zrób gips, nie wyjdzie cie to dużo drożej, a będziesz miał odrazu jak potrzeba bez poprawki...po ci nerwy...nie wiem, ale chyba się go posłucham...

Feft
06-04-2004, 08:58
Ja mam gipsowe (za 18 zł za m kw) od sierpnia. Jestem zadowolony. Oczywiście są mniej twarde od tradycyjnego, ale bez przesady, byle czym tego się nie da zniszczyć. Jeśli powstały u mnie jakiejś dziury (wiercenie, uderzenie np. rusztowaniem, itp.) to naprawiałem to gipsem szpachlowym i nie widać żadnej różnicy w strukturze ściany. Tego nie da się uzyskać przy tynku tradycyjnym.

Józia S.
06-04-2004, 09:50
Sam już głupieje.
Cenowo tradycyjny wychodzi trochę drożej. Ale na pewno jest sprawdzony i trwały.
Gisps nie jest długo obecny u nas. Jest kruchym tynkiem . Obawiam się że małe uderzenie i dziura gwarantowana.
Proszę o opinię obiektywne osób, które mają gips.

Dlatego na zewnątrz daje się tradycyjny a wewnątrz gipsowy.
Większość forumowiczów tak robi.

mik99
07-04-2004, 16:04
Rogi: i co wybrałeś?
pozdrowienia :wink: