PDA

Zobacz pełną wersję : Zagęszczenie piachu w fundamencie



Mariusz1
05-04-2004, 11:44
Witam,

mam prośbę do Forumowiczów o odpowiedź na moje wątpliwości związane z wykonaniem ostatniego etapu fundamentów.
Wykonawca po wybudowaniu ścian fundamentowych wykonał izolację wewnętrzną smarując ściany DYSPERBITEM, a następnie na to przyklejona została folia budowlana. Do środka został nasypany piach a następnie zagęszczony na mokro (najpierw został obficie polany wodą, a następnie zagęszczony zagęszczarką mechaniczną).
Nie jestem pewien, czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne zwłaszcza, że kilka godzin później na piach została położona folia budowlana i została wykonana wylewka z chudego betonu. Ponieważ przez te kilka godzin nie było szans na wyschnięcie piachu wewnątrz fundamentu piach jest mokry, a szanse na wyschnięcie ma jedynie od dołu (z boków i na górze jest folia i warstwa betonu).
Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne i nie spowoduje problemów w przyszłości ?

Pozdrawiam
Mariusz

ArtMedia
05-04-2004, 14:34
Dopiero co była dyskusja na ten temat...
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24483&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=zag%EAszczanie

Baru
05-04-2004, 22:25
kilka godzin później na piach została położona folia budowlana i została wykonana wylewka z chudego betonu.
Przeciez folii się nie kładzie na piasek pod ślepą wylewkę, tylko na nią, pod styropian.
A może źle czytałam :-? , ale nie sądzę...