PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RUSAŁKA pracownia DOMINANTA



edka4
09-08-2011, 15:06
Witamy !
Zakupiliśmy z mężem projekt tego uroczego domku, zaplanowaliśmy kilka zmian i złożyliśmy do architekta. Jeszcze pozwolenie na budowę i...ruszamy! Mamy cichą nadzieję, że uda nam się zdążyć z wylaniem fundamentów przed zimą. Szukamy osób budujących Rusałkę, by móc wymieniać się bezcennymi doświadczeniami.

Diobeł
31-08-2011, 20:31
Witam, też myślę o kupnie tego projektu.
Jakie zmiany wprowadziliście ?
Ja myślałem o poszerzeniu domu o ok. półtora metra od strony garażu
i podwyższeniu ścianki kolankowej przynajmniej o jednego pustaka.
Pzdr.

hipolit.poznan
04-09-2011, 18:16
Witam,


razem z żoną też kupiliśmy ten projekt, złożyliśmy papiery i czekamy....też liczymy na to, że w tym roku uda się zrobić zero.

Wprowadziliśmy następujące zmiany:
- likwidacja okien dachowych, zostawiliśmy tylko jedno w łazience (za duże koszty, deszcz stuka w szyby itp, śnieg itp).
- w zamian za to okna w ścianach szczytowych zrobiliśmy wysokie - takie balkonowe (jak w większej sypialni)
- powiększona łazienka, rezygnacja z garderoby. Zamiast garderoby od strony sypialni będzie tylko wnęka ok. 60cm, tak jak idzie ścianka kominowa.


Gdzie będziecie budować dom ? My okolice Poznania.

edka4
08-09-2011, 23:42
Witajcie :)
Ogromnie się cieszę, że przybywa sympatyków Rusałki. Bałam się, że nie znajdę nikogo, z kim będzie można dzielić się na bieżąco dylematami z placu budowy. Inne projekty mają tak pokaźnie długie fora, że można im tylko pozazdrościć. Niestety, my jesteśmy w trudniejszej sytuacji, bo nasz projekt jest nowy.

"Diobeł
Jakie zmiany wprowadziliście ?"

Zmiany, które wprowadziliśmy, wynikają z zabudowy bliźniaczej (nasza działka jest mała, więc możemy budować tylko pod bliźniaka):
- dodanie po 2 okna dachowe w dwóch mniejszych pokojach (ściana do zbliźniaczenia); martwię się tym stukającym deszczem, śniegiem zasłaniającym światło, o których pisze hipolit, jak też upałem w lato, ale niestety, nie mamy wyboru,
- rezygnacja z garderoby, jak u hipolita - zamiast garderoby będzie pralnia, od strony sypialni będzie tylko wnęka ok. 60cm, tak jak idzie ścianka kominowa,
- doprojektowanie wentylacji w pralni i w mniejszej garderobie,
- doprojektowanie balkonu - przyda się na wystawienie suszarki czy przewietrzenie pościeli,
- przeniesienie kominka na ściankę oddzielającą kuchnię od salonu, a co za tym idzie rezygnacja z komina w salonie (będzie w kotłowni); zyskujemy w ten sposób kącik na postawienie sporego narożnika pod oknem i umieszczenie sprzętu RTV na ścianie przeciwległej; w związku z tą zmianą zamieniamy też miejscami okno z balkonem; zyskujemy też miejsce na postawienie stołu w salonie (wcześniej na projekcie był ulokowany między kuchnią a wypoczynkiem - przejście zostawione przez projektanta było tak wąskie, że trzeba by się przeciskać, aby przejść z kuchni do salonu,
- zrównaliśmy też dach od strony garażu ze ścianą do zbliźniaczenia, zyskaliśmy w ten sposób dokładnie 60cm na szerokości garażu (mąż chce postawić tam sobie półki na narzędzia), trochę większą kotłownię (miejsce na kosiarkę etc.) no i oczywiście po tyle samo na obu mniejszych pokojach (teraz mają po 14,4m2),
- podniesienie ścianki kolankowej o dwa pustaki (zastanawiam się czy nie za dużo, może wystarczyłoby tylko o jeden?, nie chcielibyśmy zaburzyć proporcji domu, a jednocześnie chodzi nam też o komfort użytkowania poddasza, co o tym myślicie?
To by było na tyle.

"Hipolit
Gdzie będziecie budować dom ? My okolice Poznania"

Szkoda, że tak daleko od nas - nasza Rusałka stanie w Siedlcach (woj.mazowieckie).

Pozdr. - Edka

hipolit.poznan
09-09-2011, 18:18
Rzeczywiście kanapa + stół - cienko ;/

Nie przemyśleliśmy tego wcześniej.
Co prawda papiery złożone, ale mam nadzieję, że kierownik budowy będzie mógł jeszcze to zmienić.
Chyba też to przemyślimy.

Poza tym umówiliśmy się już z projektantką wnętrz, znajomi doradzili nam, że warto już teraz, może tak samo doda jakieś zmiany. Sami musieli burzyć ścianę, bo za późno się wzięli za to.

edka4
10-09-2011, 08:21
Pomysł z projektantką wnętrz jest wart przemyślenia.
A co do zmian na etapie budowy to, o ile mi wiadomo, kierownik budowy też może zatwierdzić niektóre z nich, np. zmiana wymiarów okien, przesunięcia czy likwidacja ścianek działowych. Niestety, nie wiem, czy może dokonać zmian w usytuowaniu komina, jak my to zrobiliśmy, by zyskać więcej miejsca w salonie.

hipolit.poznan
12-09-2011, 09:48
rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem budowy - komin można przenieść, okna też można zamienić.
Tak więc na 99,9% tak zrobimy jak Wy ! :)
już forum się przydało :)

Tak za tydzień powinno być pozwolenie na budowę...

hipolit.poznan
13-09-2011, 08:57
Tylko jest jeden minus przeniesienia komina - zmniejsza pokój na poddaszu :/
Czy zostawiliście go w tym samym położeniu, tylko w garażu, czy np. zbliżyliście do ściany od ogrodu ?

pozdrawiam

edka4
17-09-2011, 23:55
Na początku chciałam się pochwalić:
po wielu "trudach i znojach"... MAMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!! huraaaaa
Jeszcze czeka nas tylko uprawomocnienie liczone od dnia odebrania pisma przez sąsiada + tydzień na zgłoszenie rozpoczęcia budowy. Tak więc startujemy z fundamentami jeszcze w tym roku. Mam nadzieję, że pogoda nie popsuje nam szyków.


rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem budowy - komin można przenieść, okna też można zamienić.
Tak więc na 99,9% tak zrobimy jak Wy !
już forum się przydało
No i o to chodziło :)
Nam też, bo jak się okazało nasz architekt, nawiasem mówiąc "solidny gość", był jakiś zakręcony i nie naniósł nam zmian komina, choć kilka razy o tym rozmawialiśmy !!! Nam zależało na jak najszybszym załatwieniu formalności, więc prosto od architekta zanieśliśmy projekty wraz z wnioskiem do urzędu. Dopiero w piątek, gdy odebraliśmy pozwolenie i przejrzeliśmy projekt kartka po kartce, okazało się, że nie ma naniesionego czerwonego koloru "na kominach". Ale dzięki Wam, wiemy już, że może to naprawić kierownik budowy, więc nawet już nie dzwoniłam do architekta i nie robiłam afery.


Tylko jest jeden minus przeniesienia komina - zmniejsza pokój na poddaszu :/
Czy zostawiliście go w tym samym położeniu, tylko w garażu, czy np. zbliżyliście do ściany od ogrodu ?
Fakt, przeniesienie rzeczywiście zmniejsza pokój. Zdecydowaliśmy się jednak na taki krok, bo w naszej rodzince życie toczy się w "dużym pokoju", tak więc i w domku najczęściej będziemy urzędować w salonie.
A co do zmiany położenia komina to tylko przenieśliśmy go do garażu, we wnęce w pokoju zaplanowałam półki. Teraz jednak, gdy architekt nie naniósł zmian, jeszcze raz zastanowię się nad jego umieszczeniem. Tylko jest jedno ale, im bliżej krawędzi dachu, tym komin musi być wyższy. Na ten fakt zwrócił mi uwagę architekt, gdy pierwotnie wybrałam inny projekt przed Rusałką i w grę wchodziło przeniesienie kotłowni i zmiana komina - powiedział, że "będzie on wyglądał jak w piekarni".

A jak z Waszym pozwoleniem?

hipolit.poznan
18-09-2011, 15:06
My mamy odbierać pozwolenie we wtorek :) :D
Mamy rozpoczęte już prace, na które nie potrzebne jest pozwolenie, tzn. warstwa humusu zdjęta, piasek przywieziony, bloczki, izolacja do fundamentów, zbrojenia - wszystko już czeka na działce.

Co do komina to fakt, wykonawca też już mnie uświadomił o tym - zgadza się byłby wysoki i brzydki.

Wykonawca też zasugerował inną zmianę - oczywiście jeszcze nie omówioną z kierownikiem, ale w tym kominie na pewno można zrezygnować z komina do kominka (bo będzie przy kuchni). Otworów wentylacyjnych też wydaje się być za dużo.
U nas garaż będzie w całości nie będzie żadnej ścianki, więc jedno pomieszczenie.
W związku z powyższym chyba wystarczą jeden otwór do kotłowni (u nas i tak nie wykorzystywany - ogrzewanie elektryczne, ale tak w razie czego budowany) + dwa wentylacyjne (garaż + sypialnia). Dlatego komin będzie miał około 14cm szerokości i na nim do góry jeszcze i tak można zrobić np. szafę, a wnękę za kominem wykorzystać jako głębsze półki.
Jak będę miał konkretne info od kierownika w tej sprawie to damy znać.

Mam jeszcze pytanie budujecie sami dom, czy macie ekipę od A-Z, czy raczej systemem gospodarczym ?
Jakie przewidujecie koszty ?
My do stanu deweloperskiego (bez okien, ogrzewania, instalacji elektrycznej) mamy zapłacić 184tys.zł.
(okna, ogrzewanie i instalację elektryczną wykonam sobie sam - moja branża).
Dom z cegły ceramicznej, styropian 18cm, dachówka betonowa. Rezygnacja z okien dachowych - zostaje tylko 1 w łazience.

hipolit.poznan
26-09-2011, 10:59
pozwolenie na budowę też już dostaliśmy jakiś czas temu.

edka4
27-09-2011, 00:37
Mam jeszcze pytanie budujecie sami dom, czy macie ekipę od A-Z, czy raczej systemem gospodarczym ?
Jakie przewidujecie koszty ?

Dzisiaj spotkaliśmy się z "naszymi budowlańcami". Za stan surowy zamknięty z dachem, sama robocizna, mamy zapłacić 28 tys. A co do kosztów ostatecznych to u nas wielka niewiadoma, niestety. Szef ekipy nie chce podejmować się zakupu materiałów, scedowuje to na inwestora, a że budowlańcy sprawdzeni i, że tak powiem "z referencjami" :) ,to nie szukamy innych. Tak więc nastawiamy się na jeżdżenie po składach budowlanych i szukanie materiałów, tam gdzie taniej. "Zazdroszczę" Wam tego, że wiecie na czym stoicie, bo macie podaną konkretną kwotę. Jasne, że mogą pojawić się jakieś "poślizgi" i może Wam wyjść trochę więcej, ale macie przynajmniej wyobrażenie co do konkretnej kwoty.
U nas koszt budowy na pewno będzie wyższy, bo musimy wzmocnić fundamenty ze względu na podmokły teren. Zdecydowaliśmy się na płytę, na której będą ławy i bloczki fundamentowe. Jak ruszymy z budową to będę podawała konkrety odnośnie cen i etapu budowy.

hipolit.poznan
03-10-2011, 16:11
Więc powiem, że przy wykopach domek w tym szczególnie salon wydaje się być bardzo mały.
Jak już stanęły bloczki, czyli tak można stanąć wewnątrz fundamentu, czuć tą powierzchnię, że nie jest wcale taka mała.
Jak na mały dom jest bardzo fajny rozmiar.
Najprawdopodobniej pociągniemy jeszcze parter w tym roku, pogoda sprzyja.

A jak u Was ?? ruszyło coś ??

hipolit.poznan
07-10-2011, 07:03
fundament zalany :) :wiggle:

hipolit.poznan
22-11-2011, 17:42
Hej!

strop zalany.

mam kilka pytań:
-na klatce schodowej, na piętrze jest kawałek podłogi - wiszącej w powietrzu (?!) - wejście do łazienki. Jak tą sprawę rozwiązano u Was ?
- z czego, z jakiej cegły zrobicie ścianki działowe w wiatrołapie, na nich umocowane będą w końcu szafki w kuchni i szafa wnękowa w przedpokoju. W projekcie jest tylko 6cm !! im grubsza tym bardziej zmniejszamy małą kuchnie i mały wiatrołap,
- jakie robicie schody (beton, drewno) - czy macie już jakaś wycenę ?
- na ile cegieł murujecie górną kondygnację ? w projekcie jest chyba na 2+wieniec. Trochę mało się wydaje. Dodatkowo dojdzie posadzka, która podniesie poziom, a zarazem zmniejszy ściankę kolankową, no i wełna mineralna i płyta gipsowa. My zdecydowaliśmy się na 3 cegły + wieniec.


pozdrawiamy i super pogody życzymy :)

Piecia1970
07-01-2012, 14:15
Witam wszystkich!!!!!Bardzo spodobał się mi domek Rusałka.Planuję na wiosnę ruszyć z budową.
Proszę powiedźcie jakie zmiany wprowadziliście?jaki jest koszt budowy?Planuję budowę metodą gospodarczą.
Będę wdzięczny za wszystkie rady i opinie.
Może macie zdjęcia z budowy.Może ktoś buduje w warmińsko-mazurskim.?
Pozdrawiam wszystkich.
[email protected]
503-938-638(dajcie sygnał-oddzwonie)
SUUUUPER DOMEK!!!!!!!:)

hipolit.poznan
08-01-2012, 14:01
Witam,

ogólnie dom ma już dach. Wykańczany jest teraz (rynny, podbitka, opierzenia itp).
Ok. 13-14 stycznia będą okna, do końca miesiąca także drzwi i brama, czyli Stan Surowy Zamknięty.
Obecnie już rozprowadzamy instalację elektryczną i w trakcie murowania są ścianki na poddaszu.

Ciężko mi określić stan surowy fundamentu (bo o to prosiłeś mnie na priv), gdyż buduje mi firma do stanu deweloperskiego.
Na maila podeślę Ci kalkulację i fotki.

Piecia1970
08-01-2012, 17:06
Witaj.Powiedz czy zamieniałeś miejscami kominy żeby kominek postawić przy kuchni?

hipolit.poznan
08-01-2012, 19:04
tak kominek przy kuchni.
Komin do garażu.

Diobeł
24-01-2012, 15:24
Hej.
Może jakieś fotki z budowy wrzucicie na forum :)
Albo chociaż na e-mail [email protected]
Pzdr.

hipolit.poznan
25-01-2012, 15:55
Wysłałem Tobie chyba z 4 maile ze zdjęciami z budowy domu.

Obecnie jest już stan surowy zamknięty.

Ogólnie najważniejsza kwestia to łazienka widoczna w projekcie byłaby bardzo, bardzo mała. Nie wyobrażam sobie takiej klitki.
Polecam wydłużyć ją o garderobę.


pozdrawiam budujących i wahających się.

praca.artur
25-10-2012, 17:24
Witam.

Planuje budowę tego domu na Podkarpaciu, może ktoś buduje z tego regionu i odświeżymy wątek?:wiggle:
Pozdrawiam

hipolit.poznan
04-12-2012, 13:32
Witam.

Planuje budowę tego domu na Podkarpaciu, może ktoś buduje z tego regionu i odświeżymy wątek?:wiggle:
Pozdrawiam


Mało coś chętnych na rusałki....
nasza już skończona....
jest super :)
w razie pytań podpowiem...

margaretta81
30-12-2012, 10:56
Witam:) jestem bardzo zainteresowana budowa tego domu, jednak obawiam sie że kuchnia jest zbyt mała a e salonie nie zmieści sie stół. Byłabym wdzięczna za jakieś fotki z realizacji mój mail [email protected] Może jest ktoś ze śląska i mógłby mi pokazać swój dom:) . Zmiany jakie na chciałabym wprowadzić to przeniesienie łazienki e miejsce pokoju na kotłownia a w miejscu garderoby i łazienki zrobić pokój. Tam gdzie jest sypialnia pokój jest wydłużony o miejsce na szafę, zrownalabym go żeby miał taki sam wymiar jak nowo powstały pokój czyli 410x364. Komin w salonie jakby die dało wmurowalabym w ścianę to dałoby to
ę miejsca w salonie:).Pozdrawiam:)

margaretta81
03-01-2013, 12:47
Hallo... jest tu Ktoś jeszcze? no chyba sama nie zostalam:(. Proszę niech Ktoś wklei zdjęcia Rusalki. Pozdrawiam.

hipolit.poznan
04-01-2013, 12:28
Hallo... jest tu Ktoś jeszcze? no chyba sama nie zostalam:(. Proszę niech Ktoś wklei zdjęcia Rusalki. Pozdrawiam.


Wysłałem Ci na maila fotki....

margaretta81
04-01-2013, 21:07
Wysłałem Ci na maila fotki....

Dziękuję:):):)

foqsica
19-02-2013, 08:47
Witam, ostatnio z mężem szukaliśmy projektu domku niedużego, z garażem w bryle budynku i z dachem dwuspadowym, wybór był między codziennym, muratora a lolkiem dominanty... aż tu zobaczyliśmy rusałkę! Ideał normalnie ;) jeszcze poczytałam o tym jak robicie pralnię na gorze... mam tylko jedno pytanie: czy macie zaprojektowane jakieś drzwi między garażem a mieszkaniem? Pomieszczenie gospodarcze/kotłownia jest z tyłu za garażem i jak to macie rozwiązane w swoich domkach? Za każdym razem wychodzicie z domu przechodzicie przez garaż itd?
My jesteśmy na etapie tworzenia mapy do celów projektowych, budować będziemy domek z bala, więc zdecydujemy się na projekt indywidualny lub przerobienie rusałki na inną technologię.
Pozdrawiam

Pawelo1982
22-02-2013, 19:41
Witam,

też chcemy budować Rusałkę.
Po powiecie o tych zmianach???


172458172459

Pawelo1982
22-02-2013, 19:43
Zapomniałem dodać, że chcemy powiększyć dom o ok 1,2m

margaretta81
23-02-2013, 07:01
Pawelo 1982 jeśli można zapytać, ile zapłacisz za adaptację projektu? Ją również chciałam dokonać kilka zmian m.in. poszerzenie domu od str. kuchni o 0,5m ale cena mnie zabiła. Podoba mi sie jeszcze jeden projekt, bardzo podobny do Rusalki, to Hiacynt pracowni Archdom.

Pawelo1982
23-02-2013, 18:08
Hej,
jeszcze nie wim ile kosztuje taka adaptacja.
zobacz jeszcze ten projekt "PAUZA"
Też jest ciekawy
http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/13224-0-pauza.html
Daj znać co o nim myślisz.

Pawelo1982
23-02-2013, 18:11
Widzę że link nie działa.
Wpisz w google PAUZA Dobry-dom to go znajdziesz.

Pawelo1982
23-02-2013, 18:14
proszę o jakieś fotki z budowy domu Rusałka.
Mój e-mail [email protected]

margaretta81
23-02-2013, 19:53
Hm... pauza to bardzo fajny dom, ale mi sie marzy stół do salonu a w pauzie już taki nie wejdzie:( taki mój grymas;). Poza tym schody muszą znajdować sie w holu, wszędzie byle nie w salonie. Poza tymi szczegółami to super domek :)

hipolit.poznan
01-03-2013, 14:24
Witam,

też chcemy budować Rusałkę.
Po powiecie o tych zmianach???


172458172459


Co do Twoich zmian, to powiem nie są złe.

Fajny pomysł z przejściem do garażu.
Jednak osobiście nie lubię wc prosto z wejściem do salonu.
Masz gości siadasz na wc i się krępujesz, bo przez jedne drzwi dużo słychać :)
A tak jednak przez ten korytarzyk, to nie dochodzą dźwięki.
Tym bardziej, że mamy w Rusałce jeszcze drzwi pomiędzy salonem a korytarzem.
Tego prześwitu, ani drzwi do kuchni nie mamy. Z obu stron zabudowaliśmy szafami (w kuchni zabudowa, w korytarzu szafa).

A co Ty na to, gdyby zrobić drzwi z WC do wiatrołapu. A szafę z wiatrołapu przenieść wyżej do korytarza robiąc ściankę działową tam, powstał by taki korytarz. Nie wiem czy jasno się wyraziłem :)

Odnośnie piętra.
łazienka powinna starczyć, jednak ten prysznic hmmm.... jak otworzysz drzwi to wejdziesz wprost na prysznic.
Może lepiej prostokątną wannę wzdłuż ściany od dworu, w narożniku prysznic, a do pralni tylko przejście.
Ja mam łazienkę wydłużoną, nie mam żadnej pralni, mam z jednej strony wannę prostokątną z drugiej prysznic.
Jednak po środku jest tyle miejsca, że suwane drzwi weszły by. Ale tylko suwane. Suwały by się wewnątrz pralni.

Każdy sam zadecyduje oczywiście .... ale o łazience pomyślałbym, bo będzie dziwnie i ciasno

asiap3
06-08-2013, 20:43
Własnie kupiłam projekt tego domku. Czy jest jeszcze możliwość wysłania zdjęć domku w realu na adres [email protected] Z góry bardzo dziekuje

magdab85
12-04-2014, 18:26
Witam przymierzam się do zakupu projektu Rusałka.
poza drobnymi zmianami, projekt jest tym czego szukałam.
Mam tylko pytanie czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać brak drzwi do garażu z domu?:(

A może ktoś wybudował Rusałkę w woj. łódzkim?
Poproszę o wysłanie zdjęć z realizacji projektu i aranżacji domu. Z góry dziękuję za każde zdjęcie [email protected]

kruchy83
30-06-2014, 18:11
Witam. Ruszyliśmy z budową.Jak na razie są już ławy i bloczki i zrobiona kanaliza.Zmiany jakie wprowadziliśmy to łazienka w miejscu kotlowni, kotłownia przeniesiona za garaż. Z malej łazienki zrobimy sobie małą przechowalnie na rupiecie, zlikwidowaliśmy narożnik w salonie. W tej chwili już wyszedł nam na jaw mały problem - łazienka po kotłowni będzie strasznie niska - 2,24 m. Jeśli ma ktoś zdjęcia gotowego już domku to można prosić na meila [email protected]
Wogóle mam nadzieję że jeszcze ktoś tutaj zagląda na forum :)Pozdrawiam

Johnny_
02-11-2016, 10:42
Witam, czy jest tu ktoś, kto budował ten dom? Projekt Rusałka n o powierzchni użytkowej 86, 55 m2? https://www.extradom.pl/projekt-domu-rusalka-BSB1072
Przymierzamy się z żoną do budowy domu i puki co ten projekt najbardziej nam odpowiada. Czy ktoś już go zrealizował, jakie były realne koszty budowy? Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat tego projektu.