PDA

Zobacz pełną wersję : Czym uszczelnić kanał dymowy ?



VASQUEZ
09-08-2011, 19:08
Witam !
Zwracam sie do Was z wielką prośbą o pomoc i dobrą radę, mam o to taki problem!
Mam w kotłowni piec na drzewo, niestety po włączeniu dmuchawy dym wydobywa się w miejscu łączenia czopucha (kanał wylotowy dymu z pieca ) z kanałem dymowym (z kominem)! Zaklejałem to już parę razy zaprawą do kominów oraz Uszczelniaczem do pieców w tubie z Soudal-a (czarna maż) ,niestety ,po dwóch tygodniach robiły się szczelinu i nadal wydobywał się dym do kotłowni! Zaprawa się sypała i kruszyła,natomiast Uszczelniacz do pieców robił się twardy jak kamień i pod wpływem temperatury pękał oraz odlaził od ściany (komina) i z czopucha ! Czy znacie jakis dobry i sprawdzony sposób aby to dobrze uszczelnić,a przede wszystkim czym ? Starałem się w miarę jasno opisać mój problem ,ale nie jestem zdunem i nie znam fachowych określeń.
Z góry dziękuję za pomoc !

edde
09-08-2011, 22:12
można np sznurem uszczelniającym albo silikonem wysokotemperaturowym (czerwony, do 1000stC)

VASQUEZ
11-08-2011, 18:40
można np sznurem uszczelniającym albo silikonem wysokotemperaturowym (czerwony, do 1000stC)
Tylko czy ten silikon, będzie przylegał do muru i do stalowego czopucha,nie będzie pękał? Używałem tego uszczelniacza do pieców i pod wpływem temperatury odkształcał się i odłaził tworząc przerwę-szczelinę przez którą wydowywał się dym !

VASQUEZ
15-08-2011, 18:18
Znacie jakis dobry sposób na uszczelnienie kanału dymowego?

Konto usunięte_12*
15-08-2011, 18:28
Znacie jakis dobry sposób na uszczelnienie kanału dymowego?
Prawdopodobną przyczyną może być zbyt sztywne połączenie czopucha z kominem, a takie złącze "pracuje". Wtedy żaden uszczelniacz długo się nie utrzyma. Może pomogłaby rura elastyczna (jeśli jest na nią jeszcze miejsce)?
Najlepiej zaproś dobrego fachowca (kominiarza lub zduna), aby to obejrzał i znalazł najlepsze rozwiązanie. To nie jest (z uwagi na bezpieczeństwo) temat dla majsterkowicza :no:

sewerynslowi
18-08-2011, 08:56
coś mi nie pasuje, chyba nie ma prawa się wydostawać dym z tej szczeliny? może komin źle odprowadza spaliny? może nie masz nawiewu w kotłowni? może komin jest do wyczyszczenia?

do samego uszczelnienia użyj sznura i sylikonu wysokotemeperaturowego :)