PDA

Zobacz pełną wersję : Ochrona przed hałasem



joova
10-08-2011, 13:12
Witajcie
Mam okazję kupić dom w stanie surowym otwartym w świetnej lokalizacji za bardzo niską cenę. Jest tylko jeden problem. a mianowicie sytuacja wygląda tak:
właściciel zakładu kowalskiego postanowił wybudować dom na swojej działce. Dom ma ok 160 metrów uzytkowych, piętrowy. Od prawej strony jest przejście z domu do dobudowanego garażu. I tu wszystko wygląda pięknie. Niestety garaż przylega bezpośrednio do warsztatu, w którym właściciel ma pracownie kowalstwa artystycznego. Jego interes podupadł i zamiast wykańczać dom postanowił go sprzedać. Tak więc podzielił działkę i na jednej został jego zakład, a na drugiej dom z garażem. Ściana wspólna dla garażu i warsztatu jest na granicy. Oczywiście przejście w ścianie zostałoby zamurowane. Ale problemem jest hałas z zakładu. Oczywiście właściciel zapewnia, że nie jest on bardzo uciążliwy, ale to tylko zapewnienia. Nie brałbym tej nieruchomości pod uwagę właśnie ze względu na te niedogodności, ale po mojej rozmowie ze sprzedającym zapewnił on znaczną obnizkę ceny. Tak, że dom z działką można kupić za ok 60-70 % realnej wartości. Czy wg was istnieje możliwośc zapewnienia jakiejś izolacji akustycznej? Bo wiadomo, że ściana niesie hałas. Czay może wogóle odpuścić sobie tą sprawę mimo kuszącej ceny?

Tomek W
11-08-2011, 08:18
Wełna jest dobrym izolatorem akustycznym. Bezpośredni wpływ na izolacyjność akustyczną będzie miała nominalna gęstość wełny, im większa tym będzie tworzyć lepszy „opór” R dla przenikających dźwięków. Wełna również ma właściwości pochłaniające dźwięk a wówczas im mniejsza gęstość tym materiał będzie mniej odbijał fale dźwiękową jednocześnie absorbując ją. Najlepiej wypośrodkować parametry izolacyjno - pochłaniające i zastosować produkt w gęstości 50 – 80 kg/m3

Jednakże niezależnie od tego mocno bym się zastanawiał nad kupnem i tą uciążliwością hałasu.

lesz
07-05-2013, 20:49
Ja bym zrezygnowal. Kowalstwo to raczej halasik wychodzacy poza warsztat. Wiec nie problemem jest izolacja sciany, ale calego domu/obejscia. Chyba ze zaizolujesz mu warsztat ;) na dobre.
Wariant B - planujesz upadek warsztatu i przejecie drugiej dzialki, a cena jest tak atrakcyjna, ze warto zaryzykowac.

KK2012
08-05-2013, 11:22
Odpuść sobie. Dosyć, że w domu będziesz słyszał walenie młotem to jeszcze w ogrodzie sobie nie odpoczniesz.