PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt aneksu kuchennego- potrzebuję pomocy



AGA 6811
10-08-2011, 16:05
Niedługo (listopad) stanę się szczęśliwą posiadaczką mieszkania o pow.92m. Sen z powiek spędza mi oczywiście rozsądny projekt wnetrza. na pierwszy ogień idzie kuchnia a właściwie aneks kuchenny. Widziałabym go w wersji nowoczesnej, kolorach jasnych, co do wymogów to na pewno lodówka side by side, może jakaś wyspa. Marzy mi się równiez ogromny stół. Sama niestety nie potrafie zaprojektować, więc bardzo proszę o pomoc i ciekawe rozwiązania. Z góry dziękuję.

AGA 6811
14-08-2011, 19:03
Trochę liczę na waszą pomoc. Naprawdę nie potrafię poruszać się w programach projektowania wnętrz. Może wkleję zdjęcia pochodzące z forum z kuchniami, które mi się bardzo podobają.
Jeśli użyłam zdjęcia a autor kuchni sobie tego nie życzy to oczywiście je usunę.

AGA 6811
14-08-2011, 19:11
Cos tam nakreśliłam na planie kuchni. Może układ sprzetu pozostawić bez zmian, tak jak widnieje na planie (oprócz lodówki). Specjalnie po to, aby ustawić lodówkę i mieć dostęp do szafek przy kuchence może dobudować kawałek ścianki do już istniejącej, oddzielającej salon od aneksu.Tam gdzie pierwotnie miała stać lodówka byłaby szafka i wyspa? Bardzo proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

Elfir
26-08-2011, 12:24
U ciebie należałoby pokój i kuchnie rozważyć całościowo. Przy obecnej propozycji ustawienia mebli nie ma mozliwości ustawić TV , tak by było widoczne z kanapy.

Poza tym największe okno doświetla najkrótszy odcinek pokoju. Może ustawić kuchnię odwrotnie wzgledem okien?

Co to jest to duże, białe w kącie pokoju? Masz tam mnóstwo przewodów kominowych i pionów. Może dałabyś rzut całego mieszkania?

AGA 6811
27-08-2011, 12:00
To duże białe w kacie to cos w rodzaju szafy- garderoby. Na "tym" od strony pokoju wisiałby telewizor a z prawej strony byłyby drzwi do szafy. Coś jak na zdjęciu poniżej.

AGA 6811
27-08-2011, 12:01
Jeszcze dodaję rzut całego mieszkania.

Elfir
28-08-2011, 02:26
Wyszło mi coś takiego:

http://img191.imageshack.us/img191/8094/aga1s.jpg

Poprzestawiałam ściany w całym mieszkaniu, łącznie z pokojami. Drzwi są 80-tki (w projekcie chyba są 90-tki)
Wyrównałam wnęki w łazience. Jest nieco zmniejszona, dzięki temu od strony korytarza wejdą szafy do zabudowy. Nad drzwiami łazienki proponowałabym zrobic dodatkowo pawlacz.
Tam, gdzie ty planowałaś garderobę jest szafa na dokumenty lub biblioteczka i małe biurko do pracy. W tym miejscu IMHO jest za mało miejsca, za wąsko na planowaną przez ciebie garderobę.
W łazience masz duży prysznic, wannę, wc, pralkę, umywalkę i całkiem spora szafę (między wanną a wc).
Najmniejszy pokój trochę powiększyłam - jeśli masz dwójkę dzieci, dzięki temu nie będzie wojen o pokoje.
W kuchni, na ścianie od łazienki masz wysoka zabudowę (P-piekarnik, L- lodówka, Z - zmywarka). Kolorem szarym zaznaczyłam ścianki, które mają 1-1,2 m wysokości. Osłaniają widok na blaty kuchenne od strony salonu.
Ścianki łączą się z słupem na środku pokoju i w ten sposób powstaje miejsc na ustawienie TV. Za niewysoka ścianką aneks jadalny na 4-6 osób. Na ścianie w jadalni może stać kredens lub można zrobić pojemną zabudowę z fornirowanych szafek.

Wersja zmodyfikowana pokoju i kuchni:

http://img846.imageshack.us/img846/5157/aga1.jpg

Odwrócone miejscami jadalnia i miejsce do oglądania TV umożliwia wstawienie stołu na 6-8 os.
Trójkątna ścianka zaznaczona kolorem niebieskim jest z płyt k-g i może być wysoka do sufitu, a od strony pokoju można wbudować zamykaną szklanymi drzwiczkami witrynę na kieliszki

Elfir
28-08-2011, 02:34
jakby co dysponuje rysunkiem cad i mogę to zwymiarować.

Aha, kółko w korytarzu wejściowym oznacza stojący wieszak na ubrania:
http://czerwonamaszyna.pl/images/products/Lomo/50690_0.jpg

AGA 6811
28-08-2011, 10:57
Dziękuję...Dziękuję...Dziękuję
Propozycje godne rozważenia. A w przedpokoju coś się da wcisnąć?
Elfir kochana poproszę o te rysunki cad z wymiarami.

Elfir
28-08-2011, 11:10
i jeszcze coś takiego:
http://img98.imageshack.us/img98/333/agawa.jpg

Elfir
28-08-2011, 11:30
Wymiary:
http://img192.imageshack.us/img192/7572/agaj.jpg

Wszystkie ścianki działowe (kolor szary) są takie jak w projekcie, 8 cm. Wymiary bierz zawsze od elementów konstrukcyjnych przy mierzeniu.

Chyba, że chodzi o inne rozwiązanie, to podaj które.

Korytarz ma szerokość 150 cm. Szafa nie wejdzie, ale wieszaki na ubrania, jakieś siedzisko, wąskie szafki na buty tak.

Ja bym to zrobiła tak: pod oknem, koło pionu,, niskie i płytkie, tapicerowane siedzisko-skrzynia. Albo składane (kinowe) dwa krzesełka.
Za pionem, w stronę pokoju, dwie wysokie szafki na buty (np. Hemnes z IKEA) a nad nimi szafki (np. Besta z IKEA) z podświetleniem. Na przeciwległej ścianie trzy wysokie, wąskie lustra (od podłogi do sufitu) w równych od siebie odstępach. Pomiędzy lustrami jasna tapeta lub gładka ściana ze zdjęciami rodzinnymi w ramkach.
Do tego stojący wieszak na kurtki zdejmowane tymczasowo.

http://img148.imageshack.us/img148/5848/agau.jpg

Ściana z drzwiami i słup w ciemniejszym kolorze. Nad lustrami, zamaskowane zabudową znajduje się rząd świetlówek.
Aby slup nie wyglądał jak element konstrukcyjny, tylko dekoracja, można nalepić tam naklejkę, powiesić zegar. Jeden, duży, wyrazisty motyw.

AGA 6811
28-08-2011, 19:22
Przedpokój zaprojektowałaś super. Wszystkie zaprojektowane wersje salonu i aneksu godne rozważenia. Pomieszałam ze sobą kilka wersji. Czy to ma sens?

Elfir
28-08-2011, 19:40
A gdzie wówczas stałby TV? Jak na tej niewysokiej ściance od kuchni to bałabym się, czy tam będzie przejście. Między stolikiem kawowym a ścianką jest na oko 70 cm. Poza tym przejście z kuchni koło kanapy jest tez bardzo wąskie - zostawałoby ok 60 cm przejścia. (Kanapa ma ok 90 cm i wystaje poza szafki kuchenne o 30 cm. A przejście między szafkami ma 90 cm.)

Osobiście nie lubię, kiedy z kanapy widać kuchnię, bo nie umiem utrzymać pedantycznego porządku. Trzeba też rozważyć, czy oglądanie TV nie będzie zakłócone przez zmywarkę i okap

http://img717.imageshack.us/img717/526/agaw.jpg

m-333
29-08-2011, 18:34
Wspaniałe projekty - zgadzam się z Elfirem w zupełności.. oba projekty dają wiele możliwości i są bardzo praktyczne. Daja poczucie przestronności , ale nie odbierają charakteru przytulnego wnętrza. :) Ja właśnie biję się z myślami, czy nie usunąć jednego otworu drzwiowego... właśnie z powodu otwartej kuchni. Już widzę w zlewie przypalony garnek i niezapowiedzianych gości... Brrr! Chyba zamuruję :D
Przepraszam za wynurzenia,ale wydaje mi sie, że jednak warto się zastanowić nad propozycjami Elfir :)

AGA 6811
30-08-2011, 11:52
Czy jeśli część jadalniana, byłaby za ścianką to wystarczy miejsca na wygodne użytkowanie stołu? Teoretycznie chyba tak. Znalazłam w jakims artykule, że prostokątny stół dla sześciu osób zajmie co najmniej 249x320 cm, a stół dla ośmiu osób zajmie co najmniej 250x380 cm.

AGA 6811
30-08-2011, 11:56
Cały czas rozważam propozycje Elfir, jestem jej za nie ogromnie wdzięczna. Ale póki co na papierze obracam te meble jak mogę. Dziękuję m-333, że zajrzałaś.

Elfir
30-08-2011, 19:37
W jadalni musi być odległość: szerokość stołu + 70 cm na krzesła (na każda stronę, przy której krzesła stoją). Dlatego w tej konkretnej propozycji jest stół okrągły, bo na prostokątny było trochę za wąsko.