PDA

Zobacz pełną wersję : jak to zrobić???



gego
11-08-2011, 15:17
mam pytanie a mianowicie chcę zrobić obramowanie z regipsu coś takiego jak na zdjęciu:
http://www.bankfotek.pl/image/1049696.jpeg

ma byc to ala ramka z wnęką...
od razu mówie ze nei jest to coś jak półka to jest obramowanie góra 10cm od ściany ma odstawac lub nawet 5cm styknie..

w wnęce na taki lila kolor jak jest zaznaczone mają byc tylko przypięte zdjęcia na pineskach czy cos w tym stylu
więc ciężaru tam nie bedzie
ale jak przykręcić takie obramowanie (to niebiskie) do sciany za pomocą czego? stelazów? łapek? no nie wiem dlatego pytam was :) bo nie przykrece 5 cm belek z drewna do sciany i do tego regips:P bo reszta boki itd jakoś se z tym poradze ;)
chodzi glownie o to niebieskie :)...

ps. nie chce odpowiedzi zostaw to specjaliscie i sie tym nie zajmuj bo jestem osba co chce sprobowac wszystko sam :)
zadalem pytanie na forum jak to robic i mam nadzieje ze znajdzie sie osoba która odpowie mi na to pytanie co i jak zeby sie udalo (po to jest forum a nie odpowiedz typu zostaw specjlaistą,, jak złame rękę to jak ją mam poskladać itp itd)

slawek9000
11-08-2011, 15:19
pianką poliuretanową, jeśli chcesz najłatwiej.

poza tym nie ma czegoś takiego jak "regips"

gego
11-08-2011, 15:29
pianką?
jak do tego później przykręce płyte GK przeze mnie zwany regips ;p

nie wiem czemu nie ma regips jak tu pisze jak z tego coś robić:
http://www.remonty.flashstar.pl/gk.html

Bastorek
11-08-2011, 17:18
W zasadzie bardzo proste. Do ściany przykręcasz kołkami profil ud 30 według zarysu, następnie przykręcasz do niego płyty najlepiej aby odstawało z 7cm.Następnie po między płyty znowu profil tak aby zamykał przerwę i na czoło płyta!Jak za trudne to mogę ci zrobić projekt!

gego
11-08-2011, 17:58
profil ud30 i do niego płyte z jakiej strony?
jak byś mógł to bym prosil jezeli to nie problem ;)
a ja wkleje efekt jak zrobie

ale co by bylo jakby przykrecic do sciany belkę np 40mm od sciany do niej prosto płytę ???

2. jak zlaczyć dwie plyty gipsowe pod katem 90stopni to mnie męczy :P bo nie wystarczy wyrównać i wkrecic sruby przecież ;p