PDA

Zobacz pełną wersję : kontaktrony czy czujki ruchu - co byście wybrali?



zone
05-04-2004, 15:18
Mamy dom parterowy z użytkowym poddaszem. Na górze będą czujki ruchu, a na dole dylemat:
czy założyć czujki zbicia szyby (akustyczne), czy czujki ruchu wewnątrz.

Czujki ruchu chyba trochę ograniczają, bo chcąc wyjść np. w nocy do kuchni (na dole) trzeba rozbrajać sytem (a niedaj Boże zapomnę), z drugiej strony, te cuda w oknach generują podobno masę fałszywych alarmów, ale pozwalają poruszać się po domu, który jest zabezpieczony przed niechcianymi gośćmi :wink:
Musze niestety zdecydować się na jedno rozwiązanie (koszty)
doradźcie co byście wybrali :-?

ArtMedia
05-04-2004, 15:21
Barierę optyczną podczerwieni. Tylko drogie cholerstwo. 400PLN za sztukę!

zone
05-04-2004, 15:22
łomatko, ale cena, a my mamy na samym dole 10 okien :oops:
a to nie czujki ruchu czasami?

ArtMedia
05-04-2004, 15:28
Nie. To aktywna bariera. Jak na filmie ;-) No i trzeba co 40cm. Więc jak okno ma 1,5m wysokości to trzeba 3 na jedno! 1200PLN! Daruj sobie...
Są dobre czujki stłuczeniowe, które nie generują wielu fałszywek... W dobrej firmie od alarmów powinni Ci poradzić.

zone
05-04-2004, 15:30
dzięki, rzeczywiście cena powala :o , chyba zostanę przy samych czujkach ruchu wewnątrz, najwyżej wyrobię sobie nawyk rozbrajania i uzbrajania sytemu jak będę chodzic w nocy na siusiu, czy do lodówki :P

ArtMedia
05-04-2004, 15:32
W znajomej firmie mieli zainstalowane 8 róznych typów. Mozna było doświadczalnie sprawdzić, która na co reaguje. I rzeczywiście były takie, które reagowały na jakiekolwiek pukanie, a były takie, że tylko bite szkło.

anna99
05-04-2004, 16:25
ArtMedia
A mnie polecaja jescze "klipy"(?). Ponoc mozna uzbroić alarm tylko nie chodzić pod oknami. ponieważ my śpimy na dole a dzieci na górze, więc to byłby dobry pomysł na nocny alarm (wtedy czujki ruchu odpadaja). Co ty na to?

ArtMedia
06-04-2004, 09:34
Przykro mi. Nie wiem co to. Jestem amatorem. Z taką nazwą się nie spotkałem.

zone
06-04-2004, 09:35
ja tez pierwsze słysze :(

Szpulka
06-04-2004, 10:00
Też jestem nie z branży, ale jak nie można chodzić pod oknami to może klipy to zwykłe czujki kurtynowe? To wygodne rozwiązanie jak nie masz zwierząt.
Ja testuję różne czujki od pewnego czasu bo mam szalenie ruchliwego kota i nie mam żadnego pomysłu na alarm nocny. Jedyne na co wpadłam to zamykanie kota w klatce :( Można by jeszcze kontaktrony na roletach ale nie mam rolet :( Do czujek stłuczeniowych nie mam zaufania, kiedyś nie było dobrych ale może się trochę zmieniło?

Gosc
06-04-2004, 10:06
a u mnie zamontowano: kontaktrony w oknach, czujki zbicia szyb w pomieszczeniach ze zwykłymi szybami (nieantywłam), czujki ruchu na różnych skrzyżowaniach w domu. Na noc uzbrajane są tylko kontaktrony w oknach i czujki zbicia szyb. Można chodzić po domu (okna mogą być uchylone). Opuszczając dom uzbrajam dodatkowo czujki ruchu, które zamontowane są tak, że nie reagują na zwierzęta domowe. Moim zdaniem alarm bardzo zmyślnie obmyślony. Jedyna wada, to cena. ponad 11 tys PLN (z tego same materiały jakieś 7). Dom ma około 20 okien

Szpulka
06-04-2004, 10:11
I jak nie masz fałszywych alarmów od okien? To zawsze był największy problem stłuczeniówek. Pytanie jak tu przetestować taką czujkę :wink: Jakiego producenta są te czujki?

zone
06-04-2004, 10:11
a u mnie zamontowano: kontaktrony w oknach, czujki zbicia szyb w pomieszczeniach ze zwykłymi szybami (nieantywłam), czujki ruchu na różnych skrzyżowaniach w domu. Na noc uzbrajane są tylko kontaktrony w oknach i czujki zbicia szyb. Można chodzić po domu (okna mogą być uchylone). Opuszczając dom uzbrajam dodatkowo czujki ruchu, które zamontowane są tak, że nie reagują na zwierzęta domowe. Moim zdaniem alarm bardzo zmyślnie obmyślony. Jedyna wada, to cena. ponad 11 tys PLN (z tego same materiały jakieś 7). Dom ma około 20 okien

też tak chciałam, ale mój szanowny małżonek, powiedział, że nie wyda na to więcej niż 4 tys. -cytuję: "jak będą chceili sie włamać, to i tak to zrobią" :-?

Gosc
06-04-2004, 10:21
I jak nie masz fałszywych alarmów od okien? To zawsze był największy problem stłuczeniówek. Pytanie jak tu przetestować taką czujkę :wink: Jakiego producenta są te czujki?
takie rzeczy to wie instalator. parę w swojej karierze zamontował i wie do jakie mu sprawiają kłopoty, a jakie nie. Czujka to GTR firmy PARADOX

Gosc
06-04-2004, 10:23
też tak chciałam, ale mój szanowny małżonek, powiedział, że "jak będą chceili sie włamać, to i tak to zrobią" :-?
No pewnie, ale jak się przy tym namęczą!