PDA

Zobacz pełną wersję : projekt HGL18B pracownia HGATELIER



agamoru
11-08-2011, 19:12
Witam wszystkich!!

Bardzo proszę o opinie osoby, które kupiły i planują budowę, lub rozważają zakup tego projektu.
http://hgatelier.com.pl/i18b/index.html
W biurze, kiedy zapytałam o zdjęcia z realizacji powiedzieli, że to nowy projekt, i prawdopodobnie, nikt jeszcze nie zdążył go wybudować, ale może znajdą się na forum osoby, które go już mają, lub planują zakupić i podziela się ze mną swoimi spostrzeżeniami. Projekt istnieje w kilku wersjach, więc jeśli ktoś buduje inna to tez proszę o opinie. Zaczynamy z mężem szukać projektu już na poważnie i ten jak na razie wydaje się dla nas najlepszy, więc wszelkie wskazówki będą cenne :)

pozdrawiam i z góry dziękuje
Aga

irekjunior`
26-09-2011, 07:42
Witam,
Nie widzę niestety żadnej odpowiedzi na powyższe pytanie od Agamoru.
Projekt jest nowością, ale jestem pewien, że dobrze się przyjmie.
Ponowię więc pytanie, czy się juz ktoś na niego zdecydował ?
Czy znane są koszty jego budowy ?
Może jakieś pomysły na zmiany ?

Pozdrawiam

agamoru
16-10-2011, 16:48
Witaj :)
Ciesze się że też zainteresował Cię ten projekt bo już myślałam że nikt mi nie odpisze.
Na stronie jest kosztorys wg którego koszt budowy wynosi 390 tys.- ciekawa jestem jak to bedzie wygladać w rzeczywistosci. Nie do końca tez rozumiem zamieszczonych w nim rubryk takich jak "kp", czy "z", może ktoś wie co oznaczają te litery?

pozdrawiam serdecznie, no i ponawiam prośbę o opinie:)

irekjunior`
16-10-2011, 20:58
Witaj,
Co do kosztów to sam nie wiem co znaczy Kp i Z. Sprawdziłem tabelę i wyszło mi jedynie, że Z jest to 10,5% Kp. Co to może oznaczać na pewno się dowiem. Zakładam, że Kp to koszty pośrednie a Z to zysk firmy budowlanej.
Odnośnie samego projektu, to ze względu na ograniczony budżet, będziemy się starali (jak wszystko z działką pójdzie dobrze) o pewne uproszczenia.
1. Nie jesteśmy pewni, czy dwa wykusze są potrzebne, choć to cały urok domu.
2. Kominek chcielibyśmy przenieść na ścianę gdzie stoi telewizor i mieć bardziej otwarty salon.
3. Górę zamienilibyśmy z projektem HG-I18D gdzie nie ma dodatkowych schodów, a wejście do pomieszczenia nad garażem (7) byłoby bezpośrednio z poddasza.
Reszta wydaje się być ok. W projekcie w zasadzie jest wszystko czego nam potrzeba. Oprócz wystarczającej ilości pokoi jest również pralnia, pomieszczenie gospodarcze więc jest gdzie prać i suszyć, ale i trzymać wszystkie "graty".

Pozdrawiam,:)

ehtele
11-03-2012, 14:23
Odświeżam temat

Interesuje mnie również ten projekt tylko z wersją dwu stanowiskowego garażu ;)

http://hgatelier.com.pl/i18d/index.html#wiz

czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat projektu?
Ciągle zastanawiam się nad wykuszami - rzeczywiście tworzą klimat ale czy nie zwiększą znacznie kosztów budowy?
Jak myślicie?

maartaa33
05-05-2012, 19:07
Witam!odświeżam wątek.Dopiero teraz trafiłam na to forum o tym projekcie.
Jesteśmy już na skończonym stanie zero.Co zmieniliśmy?

Wyrzuciliśmy spizarnie ze srodka domu.Sciana w łazience jest kwadratowa nie zaokrąglona.Wykusze zostały dwa.Mysle własnie ze cały urok w nich i faktycznie tak jak na wizualizacjach na stronie dom.pl można zrobić w tym przy wyjsciu na taras fajny kąt do poczytania ksiązki.Nie będziemy miec kominka.U góry własciwie zadnych zmian.Acha i okno w salonie tam gdzie jest narysowany naroznik będzie od podłogi.I okno w kuchni będzie narozne a nie takie jak jest teraz.
dachówka będzie szara albo grafitowa.Chcemy zrobić z tego projektu nowoczesny dom.

Od czwartku ściany idą w górę więc myśle ,że poleci.Fundamenty zajęły 3 tygodnie.

pozdrawiam i moze znajdzie się jeszcze ktoś kto buduje wg tego projektu.

frycukin
04-07-2012, 13:25
Witam!
W maju b.r. rozpoczęliśmy budowę tego domu. Wg. kosztorysu zawówionego z biura moim zdaniem nie doszacowali gdyz nie uwzględnili kosztów instalacji a policzyli np.wszędzie parkiety debowe. Wg biura koszt budowy domu to ok.370- 380tys. My jednak zakładamy ,że z wykończeniem zmieścimy sie w 500tys. Jesli chodzi o materiały konstrukcyjne domu to robimy zgodnie z projektem i tu niewiele zmieniamy. Troche zmieniliśmy ścianki działowe między łazienką a wiatrołapem (aby uzyskać miejsce na głęboką szafę ) a z poddasza nad garażem chcemy zrobić mały pokój z garderobą ( z wejściem od strony przedpokoju na pietrze), zmniejszając nieco przyległy pokój i rezygnując z garderoby w przedpokoju (tak jak w podobnym projekcie tylko z garażem 2-stanowiskowym dostepnym na stronie biura).
Jak macie jakieś pytania to piszcie. Projekt wg. mnie jest super! Na naszej działce na razie stanęły ściany parteru. Zdjęcia z realizacji dołączę później.
Pozdrawiam wszystkich!

Elfir
04-07-2012, 14:32
Parter jest ok, gorzej z górą.
"spiżarka" przy kominku będzie pewnie składzikiem na odkurzacz i mop. Bo kominek za bardzo będzie nagrzewał pomieszczenie by nadawało się na spiżarkę.
Za to na piętrze jest problem z wstawieniem szaf ubraniowych. Klasyczna bolączka dachów czterospadowych, ale dziwi w domu z dwuspadowym.
Bardzo małe okna od szczytu na piętrze - warto je sporo powiększyć, bo są tańsze niż okna połaciowe i nie powodują przegrzewania się pomieszczeń.
"Garderoba" na piętrze to też jakaś kpina, lepiej po prostu wyprostować ścianę i powiększyć pokój.

kosjar1
16-08-2012, 20:06
Witam.
Też rozpocząłem budowę tego domu w województwie łódzkim - obecnie jestem na etapie wylewania stropów nad parterem (za miesiąc powinien być już dach)
"Frycukin" proszę o zdjęcia z budowy jeżeli to możliwe. + pytanie:
Jak sobie poradziliście z małą ilością miejsca w łazience na dole, skos od schodów zabiera bardzo dużo i nie wiem jakim sposobem ma tam wejść prysznic, który w projekcie jest wrysowany?


Pozdrawiam.

nelka_k
15-03-2014, 19:20
Witam!odświeżam wątek.Dopiero teraz trafiłam na to forum o tym projekcie.
Jesteśmy już na skończonym stanie zero.Co zmieniliśmy?

Wyrzuciliśmy spizarnie ze srodka domu.Sciana w łazience jest kwadratowa nie zaokrąglona.Wykusze zostały dwa.Mysle własnie ze cały urok w nich i faktycznie tak jak na wizualizacjach na stronie dom.pl można zrobić w tym przy wyjsciu na taras fajny kąt do poczytania ksiązki.Nie będziemy miec kominka.U góry własciwie zadnych zmian.Acha i okno w salonie tam gdzie jest narysowany naroznik będzie od podłogi.I okno w kuchni będzie narozne a nie takie jak jest teraz.
dachówka będzie szara albo grafitowa.Chcemy zrobić z tego projektu nowoczesny dom.

Od czwartku ściany idą w górę więc myśle ,że poleci.Fundamenty zajęły 3 tygodnie.

pozdrawiam i moze znajdzie się jeszcze ktoś kto buduje wg tego projektu.

Witam,
zastanawiamy sie nad zakupem projektu HG-L18. nie jestesmy jednak pewni kosztow budowy. Mogli by nam panstwo powiedziec, ile one wyniosly w waszym przypadku?
Z gory dziekuje,