PDA

Zobacz pełną wersję : Grundfos MQ



xaveryd
05-04-2004, 15:36
Witam,

stoje przed dylematem wyboru hydroforu i gleboko sie zastanawiam nad pompą Grundfos MQ. Czy ktos z szanownych forumowiczów ma jakieś praktyczne doświadczenia z tymi pompami? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam
Xaveryd

invx
05-04-2004, 19:30
a kto dzisiaj uzywa hydroforow... to juz od tego sie odchodzi jak masz glebinowke...

Baru
05-04-2004, 22:15
Jak masz głębinówkę i czystą - w miarę - wodę, to owszem, możesz sobie zrezygnować.
Ja niestety mam zażelazioną i hydrofor będzie jednym z etapów odżelaziania wody.
Też mi to bardzo nie pasuje, ale cóż... Zależy mi na czystej wodzie, więc będzie ta paskudna beczka :wink:

invx
06-04-2004, 19:22
jak masz zelazo w wodzie to filtr mechaniczny i po sprawie :D

Mały
06-04-2004, 20:11
A co powiesz na Wilo?

xaveryd
07-04-2004, 08:08
a kto dzisiaj uzywa hydroforow... to juz od tego sie odchodzi jak masz glebinowke...

Ja uzywam hydroforu, jak i wielu innych...
Przyczyna jest bardzo prosta, woda leci taka sama zarówno z pompy głębinowej czy samozasysającej, więc jeśli nie ma potrzeby stosowania głębinówki, bo poziom wody jest powyżej 8 metrów, to po co przepłacać? Koszty pompy głębinowej i studni do niej są 2 razy większe od samozasyjącej... Nie widzę sensu wykładania kilku K złotych bez potrzeby.

Pozdrawiam
Xaveryd

xaveryd
07-04-2004, 08:10
a kto dzisiaj uzywa hydroforow... to juz od tego sie odchodzi jak masz glebinowke...

Ja używam hydroforu jak i wiele innch osób... Z obu leci taka sama woda, a różnica jest w kosztach. Nie ma chyba sensu wydawać kilku K złotych skoro efekt jest ten sam...

Pozdrawiam
Xaveryd