PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w aranżacji - salon z biurkiem



Mala_Mi
14-08-2011, 23:00
Witam wszystkich, którzy zechcą mi pomóc:)

Jakiś czas temu wprowadziłam się do nowego mieszkania, mam już zrobioną kuchnię i łazienkę - natomiast brak mi pomysłu na ustawienie mebli w salonie. Mieszkanko jest małe - ma 27 m2, wydzieloną część sypialną z szafą, oddzielną kuchnię łazienkę i "salon". Mieszkanie przeznaczone jest dla jednej osoby.

Marzy mi się aby w salonie znalazł się narożnik (widziałam takie dość małe o wymiarach 140 x 200 m), stolik na którym można byłoby coś zjeść (może być mały) i biurko do pracy + fotel. Ale ciężko mi umieścić te rzeczy na tak małej powierzchni. Jakiekolwiek przeróbki ścian nie wchodzą w grę - mam już dość przygód z ekipą remontową:D Za to mogłabym zrobić meble na zamówienie - bo zdaję sobie sprawę, że pewnie ciężko by było coś gotowego znaleźć.

Jeśli mielibyście jakieś pomysły na tak małą powierzchnię - to z ogromną wdzięcznością posłucham. W załączniku plan z wymiarami i klika fotek (obecne biurko i rowerek oczywiście wylecą jak tylko kupię meble:))

Jeśli chodzi o kolorystykę to pewnie zostanę przy bieli i szarości + akcent kolorystyczny (może błękit).

7018670187701887018970190

mhk
15-08-2011, 23:09
JA bym nie wstawiala naroznika do takmalego pomieszcenia !

joliska
16-08-2011, 12:34
Ja też nie :no: Zgrabna kanapa to najlepsze rozwiązanie :)

Mala_Mi
17-08-2011, 19:05
Hmm, ale co zyskam wstawiając kanapę? Takie standardowe mają też około 200 cm długości, a dzięki narożnikowi jest dodatkowe miejsce do siedzenia.

joliska
17-08-2011, 20:18
To tylko złudzenie: na kanapie 200 cm usiądą 3 osoby, na narożniku 200x140 też, bo odpada cały róg (po ok. 60 cm z każdego boku, bo przecież nie posadzisz nikogo na rogu); dodatkowo kanapa wygląda lżej we wnętrzu :D

Elfir
20-08-2011, 12:47
albo mała kanapa dwuosobowa (mam szerokości 160 cm, rozkładaną, dla dwóch osób do spania w salonie) i składane krzesła. Na co dzień nie potrzebujesz tyle miejsc siedzących.

Mala_Mi
20-08-2011, 20:27
Dziewczyny, dzięki za komentarze:) Przyznam, że trochę namieszałyście mi w głowie - zaczęłam rozważać zakup sofy:) Zrobiłam "projekt" (sorry ja jego "jakość" - jestem początkującym użytkownikiem) w jednym z programów graficznych, czy takie rozplanowanie wydaje się sensowne? Czy w rogu postawić regał wysoki czy raczej komodę?

7101271013710147101571016

mhk
20-08-2011, 22:09
Wg mnie wysoki regał - i tak masz tam tak malo miejsca ze taki regal ci sie po prostu przyda

joliska
21-08-2011, 06:47
Stolik i biurko do pracy - to może być ten sam mebel.
Krzesło przy stole i fotel do komputera - to może być ten sam mebel.
I już masz więcej przestrzeni :)

Dokąd prowadzi dwoje drzwi wrysowanych w rzut pokoju? Czy to będą drzwi czy tylko światło?

Na ścianie pod małym oknem zrobiłabym lekkie półki na książki. Przy drzwiach na dole rzutu zabudowę regałową na książki, a jeżeli ich nie masz zbyt wiele (lub masz inne miejsce na nie w domu), to postawiłabym płytką komodę :yes: I w tym rogu okrągły stolik z 2-3 krzesłami (każde inne najlepiej).

I fotka dla Ciebie:

http://besthomegallery.com/wp-content/uploads/2010/09/single-color-on-small-living-room.jpg

Mala_Mi
21-08-2011, 20:16
Dzięki za sugestie i fotkę - jest super. Właśnie w tym kierunku chcę iść: biel + szarość + jeden inny kolor. Narysowane drzwi to w rzeczywistości tylko futryny, ta naprzeciwko okna prowadzi na korytarz, a ta po lewo do sypialni (tu docelowo mają się znaleźć drzwi przesuwne). Wiem, że optymalnie byłoby mieć tylko jeden stół w salonie, ale wiem jak jest teraz: biurko służy mi do pisania, pracy z komputerem, jedzenia itd. Wolałabym rozdzielić te czynności :D

joliska
22-08-2011, 07:08
A gdyby do pracy na laptopie zrobić sekretarzyk?