PDA

Zobacz pełną wersję : Wylatujacy wąż ogrodowy ze złączki z pistoletem



jgxp
17-08-2011, 06:22
Mamy od nie dawna działkę i kupiliśmy wąż ogrodowy Bradas 1/2 na bębnie zwijajacym, mamy do niego wielofunkcyjny pistolet . Problem jest taki, ze bardzo czesto wąż wylatuje ze złaczki z podłaczonym pistoletem robiąc mi prysznic. Problem dotyczy zbyt wysokiego ciśnienia? Czy ktoś z Was miał taki problem i co mozna z tym zrobić? Myślałem nawet o naklejeniu grubszej warstwy tasmy izolacyjnej na końcu węża aby mocniej siedział w złączce albo nawet zaklejeniem go poxiliną, ale nie wiem czy to dobry pomysł ;-)

dzabij
17-08-2011, 10:15
Moim zdaniem to nie problem ciśnienia a marnej jakości złączki i samego węża. Mam dokładnie to samo. U kolegi pomogło wymienienie złączek na Gardenę. Są też takie złączki z mosiądzu, one też dobrze trzymają. Od tego bym zaczął.

jgxp
17-08-2011, 20:37
Kupiłem na allegro cały zestaw wąż 30m ze wszystkimi końcowkami, pistoletem i zraszaczem za 99 zł.
3-warstwowy wąż zbrojony Sunflex 1/2 x 30mb taki żółty jak w załaczniku oraz końcówki złaczki bradas takie zielono-szare, wąż troche sie zagina, cgoć na zdjęciu wyglada solidnie

piotrmak
17-08-2011, 20:44
Dołożyć parę złociszy i wymienić złączki, ale nie z najtańszej półki!!!

Princesa
17-08-2011, 20:48
U nas wylatywał lub przeciekał jak złączka była źle zamocowana i popsuta (wąż był łączony z innym na jakiejś starej złączce).

Gosiek33
17-08-2011, 20:49
Na szybko, obciąć końcówkę węża i jeszcze raz zamontować pistolet, może pomoże

jgxp
17-08-2011, 20:55
Poradziłem sobie domowym sposobem, jak na razie działe :) Pod nakretkę złączki, gdzie jest włozony wąż owinąłem gruby rzemyk i mocno dokręciłem nakrętkę. Z zewnątrz zakleiłem dla pewności jeszcze taśmą izolacyjną. Jaki efekt? Odkąd tak zrobiłem, ze złaczki nie wyleciała ani jedna kropelka wody i wąż działa idealnie :) Pozdrawiam