PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wypełnić pustą przestrzeń w ścianie, mając ograniczony dostęp.



Orlando
17-08-2011, 08:28
Zastanawiam się czym wypełnić pustkę w ścianie z cegły. Jest to ściana od klatki schodowej a więc około +4stopnie zimą.
Przestrzeń to pozostałość usuniętych drzwi, które zostały z obu stron zamurowane i pozostawiono pustą przestrzeń.
Ta pusta przestrzeń to około 2m wysokości, 1m szerokości i z 15cm głębokości.

Dostęp jest do niej przez otwór 20x20cm u góry.
Nie chcę rozbierać ściany.

Logiczna wydaje się pianka montażowa, ale strasznie dużo jej pójdzie.
Zastanawiałem się nad celulozą ale to dużo zabawy żeby kogoś ściągać.

Jakieś pomysły

marchew
17-08-2011, 08:31
perlit?
zajrzyj do wątku o najlepszym ociepleniu podłogi na gruncie

surgi22
18-08-2011, 21:32
Zastanawiam się czym wypełnić pustkę w ścianie z cegły. Jest to ściana od klatki schodowej a więc około +4stopnie zimą.
Przestrzeń to pozostałość usuniętych drzwi, które zostały z obu stron zamurowane i pozostawiono pustą przestrzeń.
Ta pusta przestrzeń to około 2m wysokości, 1m szerokości i z 15cm głębokości.

Dostęp jest do niej przez otwór 20x20cm u góry.
Nie chcę rozbierać ściany.

Logiczna wydaje się pianka montażowa, ale strasznie dużo jej pójdzie.
Zastanawiałem się nad celulozą ale to dużo zabawy żeby kogoś ściągać.

Jakieś pomysły

Nie przesadzaj to ok.600 dm3, z 1 puszki pianki samorozprężalnej możesz uzyskać ok.45 dm3 czyli potrzebujesz ok. 14 pianek ( po ok.20 pln ) czyli koszt ok.280 PLN. A współczynnik u pianki jest ok.0,033- 0,038 .

Orlando
21-08-2011, 21:23
Wydajność pianki na papierze ładnie wygląda, ale w rzeczywistości to tak ładnie nie jest...
Nie mówię o jakiś tanich piankach ale tych firmowych np. Sudala.

orko
22-08-2011, 15:38
Skoro 3 worki proszku załatwią sprawę to optymalnie będzie iść do baru na piwo i przepić to ocieplenie - przynajmniej człowiek się rozgrzeje a dom i tak tych 3 worków nie zauważy.