PDA

Zobacz pełną wersję : ściany garażu-ocieplać, czy nie?



Cezarr
06-04-2004, 09:03
witam
w projekcie mam garaz przyklejony do domu. jego ściany sa w takiej samej technologii jak dom-czyli 3w. Zastanawiam się, czy warto go ocieplać. Jak myslicie?

pitbull
06-04-2004, 09:06
a bedzie ogrzewany?

Cezarr
06-04-2004, 09:17
nie będzie ogrzewania.

Przekorek
06-04-2004, 09:19
To warto ocieplić. Jak nie będzie ogrzewania, to dzięki ociepleniu ścian może zawsze byc lekko dodatnia temperatura.

Japan
06-04-2004, 13:37
Wczoraj do Rzeczpospolitej był dodatek w postaci płyty CD dotyczacej budownictwa i akurat ten broblem był poruszany. Architekt radził ocieplac tylko ścianę przylegającą do domu. Pozdrawiam

groszek 3
06-04-2004, 13:41
Nie do konca zgadzam sie z przedmówcą, a co gdy ma się pokój nad garażem?
Uważam ze zawsze warto ocieplić garaż, powodów jest kilka: np.: znajomu z garażu zrobił pokój i gdyby nie miał go ocieplonego to musiałby robić elewację od początku, sprawa pomieszczeń nad oraz ogólnie wyższej temperatury w garazu, a jeśloi jeszcze do tego masz tam kaloryfer, to po co grzać "w niebo". :P

groszek 3
06-04-2004, 13:43
Acha nie wiem czy dobrze wyczytałam, masz ścinę 3 warstwową? Jeśli garaż jest tak samo budowany to nie, jeśli 2 to tak.

Cezarr
06-04-2004, 14:16
cały dom + garaz to w projekcie 3w. Rozumiem, że garaż moge zrobić z jednej warstwy bez ociepl (pustak max), to i fundament pod garażem muszę przeprojektować na bloczek +ocieplenie (jest 1+1/2+ociepl)

mada
06-04-2004, 20:11
Nasz dom ma ściany 3-warstwowe i ściana sąsiadująca z garażem też. Pozostałe zostawiliśmy 1-warstwowe, garaż nie jest ogrzewany. Zimą w garażu był mróz, myślę, że gdybyśmy nie zaoszczędzili na budowaniu, może byłaby temp. lekko dodatnia, ale już się tego nie dowiemy. Istnieje też teoria, że samochód jeżdżący po zasolonych drogach szybciej niszczeje, jeśli się go rozmraża, u nas tego nie było więc liczymy na to, że choć w garażu zimno, to za to samochody posłużą dłużej. A jaka to frajda, gdy nie trzeba skrobać szyb! Kochamy nasz garaż pomimo wszystko.