PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamykać za sobą okno tarasowe???



Szpulka
06-04-2004, 09:26
Wjazd i wejście do domu mam z jednej strony a taras i całą resztę działki z drugiej. Strasznie to niewygodne latać dookoła przez drzwi zwłaszcza, że mam wygodne wyjście z holu na drugą stronę domu (na taras). Mam tam zwykłe plastikowe okna balkonowe i ciągły problem jak tą cholerę za sobą przymknąć, żeby nie wlazł pies, żeby nie było przeciągu itp.
Macie może jakieś pomysły???

Darek K.
06-04-2004, 09:45
Są specjalne tzw. zatrzaski balkonowe. Kosztuje to ok. 15zł. Drzwi otwierasz od środka, wychodzisz na taras i zatrzaskujesz z zewnątrz. Żeby wrócić musisz mocniej pchnąć drzwi z zewnątrz.

Darek K.
06-04-2004, 09:46
Są specjalne tzw. zatrzaski balkonowe. Kosztuje to ok. 15zł. Drzwi otwierasz od środka, wychodzisz na taras i zatrzaskujesz z zewnątrz. Żeby wrócić musisz mocniej pchnąć drzwi z zewnątrz.

Szpulka
06-04-2004, 09:52
A gdzie takie zatrzaski kupić? Czy wszystkie firmy okienne mają to w ofercie? Jak to się montuje do okna plastikowego - przykręca?

tom soyer
06-04-2004, 10:38
ja mam tez taki "zatrzask" i z powodzeniem dziala. zamowilem go razem z oknem ale mozesz kupic w sklepie z okuciami drzwiowymi i okiennymi i sam go bez problemu zamotujesz.

czmirek
06-04-2004, 17:48
A gdzie takie zatrzaski kupić? Czy wszystkie firmy okienne mają to w ofercie? Jak to się montuje do okna plastikowego - przykręca?
polecam VBH w calym kraju

mada
06-04-2004, 20:06
Co to jest WBH?

Szpulka
07-04-2004, 08:45
Znalazłam VBH to chyba to:
http://www.vbh.pl/o_firmie.phtml

pchelek
07-04-2004, 08:51
Idź do OBI - ja tam ostatnio znalazłem śrubki na sztuki!!!!!!!!!!!!!!! Rewelacja!!!!!!!!
Są też inne dziwne i cudowne rzeczy jak okucia do drzwi, okien, klamki, zaczepy, rozwórki, zaślepki, rolki - trzeba tylko dokładnie poszperać na półkach.
Ja znalazłem w OBI okucia i prowadnice do drzwi przesuwnych w szafie. Raptem zapłaciłem 80 zł + płyta wiórowa okleinowana 250 zł.
Koszt takich drzwi 350 zł [razem z tymi śrubkami]. Ile za takie drzwi biorą FACHOWCY to wiadomo :evil: :( :x :cry: :roll: .[/list]

Jasiu
07-04-2004, 08:57
Zewnętrzna klamki to w zasadzie nie klamka tylko taki mały uchwyt. Radzę kupić na zapas, bo się lubieją łamać :)

Mr.Pchelak - ja od dawna jestem fanem firm handlujących okuciami meblowymi. Jak komuś nie straszna wiertarka, wyżynarka i wkrętarka (3xW ;)) to większośc dupereli meblowych w domu może zrobić za 30%-50% :)

Zresztą to dotyczy wszystkiego - zaczynamy być normalnym krajem w którym najdroższa jest praca ludzka :)

pchelek
07-04-2004, 11:37
Jasiu.
Moja żona wpadła w popłoch i panikę i pukała się w czoło jak jej powiedziałem że te drzwi to ja "siam". Teraz jest tak zachwycona i zadowolona, że zastanawiam się nad aparatem co tego, no sam...... [ja już sił nie mam].
Teraz zamierzam wstawić okna - też sam. A żona nie dowierza.
Tak więc do tego 3xW dodam czwarte W/W - Wiara/Wsiebie i piąte Wyobraźnia[/list]

Arsen
07-04-2004, 11:46
A możecie opisać jak taki zatrzask wygląda ? Udało mi sie znaleźć zatrzask meblowy, ale da się go zamontować w drzwiach tylko wykonując spory otwór w ramie, a ja wolałbym coś, co przykreca sie na zewnątrz ramy...
I jak wygląda taka klamka ?, próbowałem zamontować klamkę do drzwiczek meblowych, ale ją sie montuje śrubami przewiercajac ramę na wylot...
Chyba kiepski ze mnie majsterkowicz :cry:

Jasiu
07-04-2004, 13:05
Klamke i owszem przykręca się do ramy na wkręty. Klamka wygląda jak mały wyprowfilowany prostokącik wielkości ca 5x6cm. Po przykręceniu do ramy dzrzwi jest za co złapać, coby je pociągnąc do siebie :)

Natomias zatrzask składa się z dwu częsci:
1. Na drzwiach okrągły dybel - taki jak te do zamykania okna - niczym się nie różni.
2. Na ościeżnicy okna coś co ma otwór w kształcie litery Omega ze sprężynującymi skrzydełkami.

.... a co tam będę proch wymyślał - pogooglałem i znalazłem :)
http://www.balex-bud.com.pl/html/okucia.html
http://www.winkhaus.com.pl/Baner/
...i wiele innych - wystarczy w google wpisać "drzwi balkonowe zatrzask" :)

O!!! tutaj (http://www.okland.com.pl/produkty.htm) napisali, że komplet kosztuje 30 złociszy