PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podłączyć kominek z pł. wodnym z kotłem na eko-groszek



krzy
06-04-2004, 09:46
Pytanie jak w temacie. Dodatkowym utrudnieniem jest, że chcę aby było to wygodne tj bez konieczności wygaszania kotła węglowego, gdy chcę napalić w kominku, czyli normalnie palę w kotle na ekogroszek, który grzeje CO i CWU czasami chcę napalić w kominku z pł. wodnym który także ma możliwość grzania CO i CWU. Chciałbym, aby po rozpaleniu w kominku kocioł na ekogroszek przeszedł w stan "podtrzymania gotowości" a gdy w kominku wygaśnie na nowo rozpoczął swoją pracę. Hydraulicy, których o to pytałem nie podejmują się tematu, gdyż twierdzą, że gdy kominek będzie obsługiwał CO i CWU to w kotle na ekogroszek woda będzie się gotowała :cry: . Pomóżcie!!!

Tomasz W.
20-04-2004, 21:27
jeśli automatyka przestawia kocioł w stan podtrzymania żaru w przypadku gdy temperatura wody osiągnie nastawę na termostacie kotłowym to wystarczy po prostu podłączyć kominekszeregowo z kotłem wpinając go na powrocie
oba źródła grzania muszą mieć obieg wymuszony pompami plus dwa zawory zwrotne i po wszystkim

proste jak drut jeśli automatyka działa tak jak podałem na wstępie
rysunek jeśli chcesz mogę przesłać

a instalatorom się nie dziw oni znają zazwyczaj wyuczone schematy ja robię ciekawe układy i zawsze działają :)

pozdrawiam