PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużenie rury od wody - PILNE



Lataren
18-08-2011, 19:46
Pomóżcie zabrakło mi dosłownie 1 cm stalowej rury od wody - przerabiam trochę instalację - i moje pytanko brzmi czy można czy kupić drugi kawałek tzn. dopasowany czy można zastosować tzw. przedłużkę? Dodam, że mój niepokój wynika stąd, że całość będzie "schowana" pod płytkami i tak się zastanawiam czy to ma sens?

dzabij
19-08-2011, 09:28
Pomóżcie zabrakło mi dosłownie 1 cm stalowej rury od wody - przerabiam trochę instalację - i moje pytanko brzmi czy można czy kupić drugi kawałek tzn. dopasowany czy można zastosować tzw. przedłużkę? Dodam, że mój niepokój wynika stąd, że całość będzie "schowana" pod płytkami i tak się zastanawiam czy to ma sens?

Jak dobrze rozumiem to chcesz albo wymienic za krótką rurę na właściwą, albo dosztukować przedłużką, tak ? W sumie jaka to różnica ? Za krótka rura i tak zapewne jest montowana na gwint a nie spawana wiec jeden gwint więcej (ten w przedłużce) chyba nie wnosi zbyt dużego ryzyka przecieku do całej instalacji. Za to problem widzę w samej przedłużce, takich krótkich (1cm) chyba nie ma. Mi najkrótsze jakie udało się dostac to ok 2cm (1/2 cala).

Jarek.P
19-08-2011, 09:42
Są jednocentymetrowe, kupisz bez problemu w każdym hydraulicznym sklepie, na 100% są 1/2", na 99% wydaje mi się, że widziałem też takie krótkie do 3/4"
Ja kupowałem w Castoramie po prostu.

J.

ikaria
22-08-2011, 15:22
1/2 cala są tez 1 cm.Przedłuż spokojnie tylko dobrze zabezpiecz gwinty i zrób kilkudniową próbę na szczelność.

Lataren
23-08-2011, 07:47
Dla wszystkich preglądającyhc temat - kupiłem gotowa nagwitowana rure o dlugości pożadanej przezmnie - nie chciałem sie bawić w obcinanie i proszenie kogos o nagwintowanie za 3 zl różnicy - kupiłem śrubunek i poszło.