PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany - proszę o pomoc (Bardzo ważne)



user_112233
18-08-2011, 20:24
Witam

Proszę o pomoc w ocenie ryzyka jakie może występować po zawieszeniu poniższego elementu (ciężkiego) nad barem w kuchni.
Orientacyjna waga: około 60-70 kg. Niebawem zważę go dokładnie. Wykonany z płyt G-K.

Poniżej zdjęcia elementu.
https://skydrive.live.com/?cid=8e8d6c5264db8805&sc=photos&id=8E8D6C5264DB8805%217749&sff=1

Pytania:
Czy te 9 haków wystarczy?
Jak najlepiej zamontować element na suficie, aby rozkład obciążenia był równy na wszystkich wieszakach?
Czy i jakie jest maksymalne obciążenie tych wieszaków i profili CD na których są zamontowane?
Czy to bezpieczne? Proszę o pomoc. Nie chcę aby sufit stwarzał zagrożenie dla np. dziecka.
Wszelkie uwagi mile widziane.

firewall
18-08-2011, 20:31
Same haki utrzymają. W końcu wychodzi jakieś 7kg na hak. To tyle co ozdobna duża lampa. Natomiast czy haki zostaną w stropie a reszta konstrukcji nie odpadnie to wie tylko ten co to majstrował.

user_112233
20-08-2011, 09:39
wymiarem wysepka do zamocowania przy pomocy 5 wieszakow, ty dales ich ... duzo.
(do tej konstrukcji nie miales wiecej profili ;))

profili jest sporo bo chciałem aby element był stabilny, nie pękał, miał górną płytę na której będą inne elementy osadzone (a miałem już tylko takie małe kawałki) itd, itp..
5 wieszaków ? a czy takie wieszaki nie wyskoczą z profila cd?
Jak najlepiej wykonać montaż aby ciężar był równo rozłożony na każdy z 9 haków?
Myślałem o łańcuchu, lub jakiejś małej mocnej sprężynie?

user_112233
20-08-2011, 09:42
Same haki utrzymają. W końcu wychodzi jakieś 7kg na hak. To tyle co ozdobna duża lampa. Natomiast czy haki zostaną w stropie a reszta konstrukcji nie odpadnie to wie tylko ten co to majstrował.

Nie boje się o to czy haki zostaną w s tropie, bo tam dam najprawdopodobniej kołki chemiczne. Obawiam się raczej że haki wyślizgną się z profilii CD (blacha na profilu CD się odegnie). Ewentualnie że w tych hakach odpadnie lutowany element, gdzie się wkłada wieszak po ściśnięciu blaszek.

firewall
20-08-2011, 13:30
bez przesady z kotwami chemicznymi. Na jednej można się samemu obwiesić.