PDA

Zobacz pełną wersję : Wykwit????



darsalam
19-08-2011, 07:42
Witam
Ściany z betonu komórkowego 36 cm, w środku tynk cementowo wapienny.
Bodajże w 2 lata temu po bardzo dużych opadach deszczu, ściana a właściwie narożnik przy drzwiach balkonowych trochę zwilgotniał.Po jakimś czasie pojawił się na tynku biały nalot a właściwie takie białe włosy (nawet do 1 cm). Co to może być? Próbowałem to zwalczać środkami na bazie chloru ale cały czas się to pojawia-najpierw biały nalot a po kilku dniach włoski.Ściana sucha jak pieprz a to dalej wyrasta. Skuwanie w tym miejscu tynku to ostateczność bo na pewno tak nie zatrze jak fachowcy.Jak zrobię jakieś zdjęcia to je zamieszczę.
Może znacie jakieś środki,które sobie z tym poradzą

Vld
19-08-2011, 08:28
cokolwiek by to nie było, musisz najpierw usunąć źródło zawilgocenia. Jak to się nic nie leje, a jest mokre to znaczy przemarza zimą i trzeba to albo ocieplić z zewnątrz, albo dogrzać ew lepiej wentylować z wewnątrz.

zibik_eng
19-08-2011, 09:16
Może znacie jakieś środki,które sobie z tym poradzą

Doboru środka grzybobójczego dokonasz na podstawie badania mykologicznego... środkami na bazie chloru możesz sobie toalete od czasu do czasu przemyć mopem - na grzyby chlor to jak pudrowanie trędowatego...

Vld
19-08-2011, 09:22
na grzyby i pleśnie to dobry jest siarczan miedzi, ale to równie dobrze mogą być sole mineralne.

la***is
19-08-2011, 10:13
Zdjęcie by się przydało...

darsalam
12-01-2012, 12:17
Testowałem różne środki polecane na forum ale nic nie pomogło.W końcu wziąłem i skułem tynk.Położyłem nowy i od 4 miesięcy spokój

milimetr
12-01-2012, 12:22
ciekawe te wloski myslalem ze to grzyb ale od chloru by zanikl poszukaj przyczyny vld dobrze mowi

milimetr
12-01-2012, 12:28
i nie daj wmowic sobie ze grzyba da sie usunac na zawsze przyklad las morze byc susza pol roku a dwa dni po pada i grzyby sa prykre aleprawdziwe