PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kredyt-kwiecie? 2004



caleb
06-04-2004, 12:41
Witajcie,
Które banki oferują obecnie (kwiecień 2004) według was najatracyjniejsze kredyty?
(wkład własny 20% okres 25 lat).
Doradźcie.

BK
06-04-2004, 12:57
Dyskusja stara jak forum :wink:
Ja też się zastanawiam.
Wiem że bardzo korzystną ofertę ma BPH, ja zastanawiam się nad BZWBK - bardzo korzystna oferta "dla pracowników stabilnych instytucji finansowych" :wink: Polecam.

magi
06-04-2004, 17:59
WBK finansuje jak masz wkład własny przynajmniej 40 %

BK
07-04-2004, 07:31
Zmienili ofertę, procedury, oferta od niedawna jest lepsza.
ak jesteś pracownikiem jakiegoś banku albo instytucji finansowej to jest obnizona marża.

ryby
07-04-2004, 07:47
A czy to 40% wliczają działkę?

BK
07-04-2004, 08:16
Wydaje mi się że tak, ale najlepiej sam zapytaj.

Z tego co wiem to ich oferta kredytów PLN jest dobra.

caleb
07-04-2004, 08:20
Wiem, że temat był wałkowany,ale oferty banków sie zmieniają.

peterka
07-04-2004, 11:02
pko bp też nie jest złe.

wojtus-wika
07-04-2004, 12:13
jezeli zlotowki to mysle ze warty zainteresowania jest LUKAS praktycznie zero oplat !!

zofija
07-04-2004, 12:32
jestem troszkę doświadczona w tej materii, więc chciałabym się tym z wami podzielić: brałam w 1998 roku kredyt na mieszkanie w PKO BP. Wtedy było najkorzystniej a stopa procentowa wynosiła bagatelka 24,5% (notabene teraz jest 8,2 i rzeczywiście jest mniej korzystne ale teraz tego kredytu już nie ma). Drugi kredyt mimo to też biorę w PKO BP bo:

1. Hipoteka jest ustanawiana na działkę (ale to chyba standard)
2. oprocentowanie około 6-6,5 (w zależności od wkłądu własnego)
3. Sposób liczenia wkłądu własnego: kosztorys przedstawiony przeze mnie, lub też architekta (nie ma wyceny bankowej) odjąć kwota potrzebnego kredytu wychodzi wkład włany. Żadnych udokumentowanych lokat ani takich tam
4. Możliwość wcześniejszej spłaty bez żadnych opłąt (Rewelacja, aktualny kredyt mam oficjalnie na 25 lat, ale za 2-3 miesiące go spłacę), poza tym można wpąłcać co miesiąc dowolną kwotę byle nie niższą niż obowiązkowa. TO JETS DLA MNIE NAJWIĘKSZA ZALETA.

Jedne minus jak dla mnie: muszę rozpocząć budowę, na pzykłąd postawić fundamenty, dopiero wtedy zostanie uruchomiony kredyt, czyli trzeba wykazać się swoim wkładem w praktyce

Żaba
07-04-2004, 12:48
Jedne minus jak dla mnie: muszę rozpocząć budowę, na pzykłąd postawić fundamenty, dopiero wtedy zostanie uruchomiony kredyt, czyli trzeba wykazać się swoim wkładem w praktyce

Niekoniecznie, mozna również dostarczyć fakturę na zakup części materiałów na fundamenty i wtedy również uruchamiają kredyt. Wszystko zależy od umowy z konkretnym oddziałem.

rogi
07-04-2004, 13:10
a jak wyglada wypłata kolejnych transz w pko bp? czy wymagają faktur na wszystko?
Jeśli chodzi o kredyt w złotych to PKO BP preferuje, zresztą doradca z expandera też.
Jeśli w walucie to Multibank lub BPH. Multibank nie ma moze najnizszego oprocentowania ale zato różnica między kupnem a sprzedażą w kantorze u nich jest mał 0,2%. Poza tym gratis wcześniejsza spłata i przewalutowanie. Budowę dokumentuję zdjęciami, bez faktur.

rafalg
07-04-2004, 14:06
Witam starych znajomych. Teże się dołacze do tej rozmowy. Ja się zgadzam z zofiją i tez obstaję przy kredycie w PKOBP. Co prawda biorę we franciszkach, ale i tak mi wyszło najkorzystniej (do końca maja mają promocje).
Obecnie mam konto w Multibanku i nic to nie dało aby potrzymać lepsze warunki niż w PKOBP.

Anna Wiśniewska
07-04-2004, 14:14
[quote="rogi"]a jak wyglada wypłata kolejnych transz w pko bp? czy wymagają faktur na wszystko?

Zabiera się panią na budowę i ona dokonuje oględzin. Nie ma potrzeby przedstawiania faktur, ważne, żeby na budowie było widać postęp. Faktury właściwie tylko wtedy, gdy kupiłeś dużo materiałów, któe przechowujesz nie na budowie, ale u nas wystarczyło o tych rzeczach powiedzieć, faktur nie chcieli oglądać :lol:

caleb
08-04-2004, 06:48
Czy PKO BP dużo kasuje na różnicy kurów w walucie?

BK
08-04-2004, 07:15
PKo BP kasuje strasznie dużo na różnicach kursowych - zobacz ile mają kursów kupna i sprzedaży - dla dewiz dla pieniądza etc.

BK
08-04-2004, 07:16
PKo BP kasuje strasznie dużo na różnicach kursowych - zobacz ile mają kursów kupna i sprzedaży - dla dewiz dla pieniądza etc.

e-radek
08-04-2004, 08:23
hmmmm.... wlasnie... a jaki kredyt polecicie zeby zakupic dzialke budowlana?

pozdr
radek

rogi
08-04-2004, 10:00
Byłem w expanderze.
Doradca powiedział jeśli farnki to Multibank ewentualnie BPH.
Jeśli PLN to PKO BP w moim przypadku.
Stanowczo na maksymalny okres z zamiarem wcześniejszej spłaty.
Wszystkie te banki nie pobierają opłat za wcześniejszą spłatę.
Multi bank ma niemałe jeśli chodzi o CHF oprocentowanie. około 3.5%. Ale za to bezpłatne przewalutowanie i najmniejszy spret (różnica w kantorze banku miedzy kupnem a sprzedażą waluty). BPH ma juz wiekszy spret ale niskie oprocentowanie. Mają tez opłate za przewalutowanie.
Na multibanku mozna zarobic jeśli waluta spadnie, wtedy szybko przewalutować na złote. Kredyt sie zmniejsza i uciekamy do innego banku, lub pozostajemy w zł. Dla mnie osobiscie jest z tym troche motania.
Osobiście nie chce zarabiać na kredycie tylko go spokojnie spłacać, a w złotówkach jest wydaje mi sie bezpieczniej.
Dlatego coraz bardziej skłaniam sie ku PKOBP. Oprocentowanie mogłoby wynieśc u mnie juz 6.39% jesli policzą do wkładu własnego działke, 1 dom który już na niej stoi i ten nowobudowany w stanie surowym.
Zatem pomiedzy Multibankiem a PKO w racie będę miał niecałe 200 zł różnicy i spokojny sen.
Waluty są co prawda drogie więc to dobry okres na kredyt w walucie, ale kto wie co się może wydarzyć.

marf
08-04-2004, 11:07
Ja mam w Mbanku prowizja 1,5 % oprocentowanie 6,8% w PLN, nie jest to malo ale maja cos takiego jak mechanizm bilansujacy, tzn ze srodki trzymane na koncie zmniejszaja kredyt. Gdy sie buduje dom i nie jest potrzebna cala kasa od razu to jest ok. Inna wypadek to taki jak sie ma spore wplywy na konto. Nie bardzo wiedzialem jak to dziala i czy dziala ale teraz wiem ze jest ok. Oczywiscie wczesniejsza splata tez wchodzi w gre bez prowizji. Moim zdaniem jet ok.

marf
08-04-2004, 11:08
Bardzo lubie slowo OK :D

e-radek
08-04-2004, 11:36
Bardzo lubie slowo OK :D

Zauwazylismy ;)

pozdr

Long
08-04-2004, 14:43
Najlepiej odwiedź jeden z oddziałów Expandera. Pomogą Ci wybrać najkorzystniejszą opcję kredytowania.

Long
08-04-2004, 14:47
Osobiście nie chce zarabiać na kredycie tylko go spokojnie spłacać, a w złotówkach jest wydaje mi sie bezpieczniej.

A co jeżeli A.Leper wpompuje rezerwę revaluacyjną w rynek? :cry:

MaPa
08-04-2004, 20:57
Dla tych co zastanawiają się nad kredytem walutowym proponuję popatrzeć na sondaże poparcia poszczególnych partii. Samoobrona prawie 30%. Jezeli to się sprawdzi na wyborach, a mogą byc wkrotce, to jak myslicie, jaki będzie kurs waluty?...

rafalg
08-04-2004, 21:55
Mopje typoania w Polsce dobrobytu i Lepperomani to:

EURO - 10PLN
USD - 6,5 PLN
CHR - 5 PLN

Ale tak się nie stanie, ponieważ Alkaida do tego nie dopuści :evil:

Gorath
09-04-2004, 22:01
Najlepiej odwiedź jeden z oddziałów Expandera. Pomogą Ci wybrać najkorzystniejszą opcję kredytowania.

Ja bylem w Expanderze. Zaproponowali mi PKOBP.
Poszedlem potem do PKOBP i zaproponowali mi marze mniejsza o 0.2%, niz ta przez Expandera.

Bede zalatwial bez posrednika.


pozdrawiam
Gorath

duduś
10-04-2004, 18:40
PeKO SA. - 5% w złotych

greg98
11-04-2004, 10:29
PeKO SA. - 5% w złotych
Nie, no nie rozśmieszaj mnie.
A ile to 5% oprocentowanie trwa ? W stosunku do ilości lat jaki będziesz spłacał ten kredyt ?
Pekao ma poza tym ten brzydki zwyczaj, że daje dwa rodzaje zastawów hipotecznych- zwykłą (drogie opłaty) i kaucyjną. Pierwszą na kwotę kredytu, a drugą na odsetki. Nie trzeba dodawać, że płaci za to klient.

Jayer
11-04-2004, 19:27
Co prawda bralem w pazdierniku/listopadzie, ale teraz wystapilem o podwyzszenie kwoty kredytu, i w zasadzie rozpatruje sie to tak jak nowy kredyt.
Oprocentowanie zmienne 2,2% - marza banku + wibor 6M.
Ewentualne:
- przewalutowania,
- wczesniejsze splaty oraz
- wyzsze splaty
bez oplat.
Bez problemowy bank i usluga na wysokim poziomie.

Poza tym, ze teraz jest jakis boom na kredyty i w zadnym banku sie nie wyrabiaja z umowami. Przez to na podwyzszenie kredytu czekam juz 4ty tydzien zamiast 7-10 dni. Ale takie czasy. Dzis banki w miesiac udzielaja kredytow tyle co wczesniej przez caly kwartal.

Pozdro
Jay

kol
13-04-2004, 08:32
a co myślicie o ofercie i Banku Ge Mieszkaniowy. chcę wziąć kredyt w CHF, ale nie wiem na ile ten Bank jest stabilny i czy to przypadkiem nie jest jakaś agencja. :-?

caleb
13-04-2004, 09:19
Jak to jest, ze banki zarabiaja na kredytach w CHF na relacji kupna-sprzedaży 3-4%, co w sumie daje oprocentowanie w porównywalne do PLN a rata kradytu jest i tak ok. 1/3 niższa niż w przypadku kredytu złotowego. (pomijam w tym momencie ryzyko kursowe).

keraj
13-04-2004, 10:12
Witka!
Czy ktos z Was rozwazal kredyt w Raiffeisen Banku we franciszkach?

caleb
23-04-2004, 07:55
Byłem w expanderze,zaproponowalimi kredyt GE Bank Mieszkaniowy. 20 LAT oprocentowanie 3,2%. jedynym minusem jest dlamnie duża różnica w kursach kupno, sprzedaż.
Czy ktoś z was brał kredyt w tymbanku i jest zadowolony?

BK
23-04-2004, 08:57
Ja kiedyś miałam w GE w Euro i byłam bardzo zadowolona.

Niezłe oprocentowanie, świetna obsługa, zero opłat, wtedy kursy średnie.
Teraz niestety kursy kupna sprzedaży, ale tak jest wszędzie.

Jeżeli chodzi i kredyt na budowę to oni jakoś tak dziwnie rozliczają transze - że niby 20% ty, 80% oni, czyli jak potrzebujesz np 18 tys na fundamenty to piszesz że trzeba 20, przelewają 18 i jest OK. Ale chyba nie psrawdzają faktur.

No i minus - obowiązkowe ubezpieczenie od bezrobocia, ale to też może być i plus ...
Ja zastanawiam się nad BZWBK, no ale mam tam ofertę specjalną - 6,25 w PLN, rabat 50% na marżę, baaaardzo fajnie mi policzyli zdolność kredytową ...

BK
23-04-2004, 09:00
a co myślicie o ofercie i Banku Ge Mieszkaniowy. chcę wziąć kredyt w CHF, ale nie wiem na ile ten Bank jest stabilny i czy to przypadkiem nie jest jakaś agencja. :-?

Ten bank, jak sama nazwa wskazuje, to część General Electric - jest to jedna z KILKU największych firm na świecie - trudno o bardziej stabilną

kol
23-04-2004, 09:25
zdecydaował się na pko bp. można założyć konto w walucie w jakiej się bierze kredyt i włacać na nie na poczet rat. ponadto nie trzeba brać kredytu na całość kwoty jaka ci brakuje na zakończesnie inwestycji. wystarczy przedstawić im np. akt własności posiadanego mieszkania, działki, samkochodu i oświadczyć iż zamierzasz to sprzedać i z tych środków dokończyć budowę . dla mnie jest to atrakcyjne, gdyż nie mam tak dużej zdolności kredytowej by otrzymać kredyt na całość kwoty jaka mi brakuje do dokończenia inwestycji.

Edi, czyli Edyta Zet.
25-04-2004, 16:40
Witam, a co myślicie o kredycie w BGŻ w złotowkach?
Pozdrawiam

Janon
27-04-2004, 23:19
a ja jako klient PKO BP po 15 latach, przenoszę rachunek i biorę kredyt w Multibanku :D w Zł i dziwię się panom z expandera, na BP się obraziłem :evil:

pozdrawiam wszystkich :wink: z wyłączeniem PKO BP

greg98
28-04-2004, 07:12
a ja jako klient PKO BP po 15 latach, przenoszę rachunek i biorę kredyt w Multibanku :D w Zł i dziwię się panom z expandera, na BP się obraziłem :evil:

pozdrawiam wszystkich :wink: z wyłączeniem PKO BP

Co innego kredyt hipoteczny w PKO BP, a co innego rachunek (nie chciałbym mieć ;-) )
W multibanku zabulisz niezłe pieniądze za uruchomienie kredytu i jeszcze większe zabulisz tracąc na oprocentowaniu w stosnku do PKO BP.
Ale jak kto woli- najlepsza nauka jest na własnej kieszeni.