PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja bloczków fundamentowych



Dami1
06-04-2004, 15:00
Prośba o wyjaśnienie czy powinienem poczekać z izoloacją bloczków fundamentowych ( izloacja pionowa i styropian FS20) po wymurowaniu ścian fundamentów żeby wyschły bloczki?
A może można od razu izolować?
Dzięki

ArtMedia
06-04-2004, 15:25
Bez przesady, od razu.

vector
06-04-2004, 23:59
Ja właścicie też nie czekałem. Ściany smarowane dysperbitem następnego dnia.

Marek

ryby
07-04-2004, 07:46
W jak dużych pojemnikach sprzedawany jest desperbit i jaka jest jego wydajność?
Mam ławy o długości ok. 60mb i nie wiem ile go kupić.

Mariusz1
09-04-2004, 07:12
Ja widziałem Dysperbit w pojemnikach 20 kg i 55 kg. Jeśli chcesz zrobić porządną izolację, to musisz posmarować dwukrotnie. Wydajność to około 2 kg na metr kwadratowy. Z kupieniem nie powinno być problemu. Powinien być w każdym składzie budowlanym.
Mariusz

Dami1
09-04-2004, 07:54
czy do izolacji używacie normalnego styropianu czy jakiegoś specjalnego??

Dami1
09-04-2004, 07:58
czy do izolacji używacie normalnego styropianu czy jakiegoś specjalnego??

Mariusz1
14-04-2004, 12:26
Ja daję ekstrudowany. Zwykły FS 20 po kilku latach może się posypać jak nasiąknie wodą. Ekstrudowany ma lepszą izolacyjność cieplną (podobno 5 cm można porównać z 8 cm FS20) i nie nasiąka wodą, zatem teoretycznie jest niezniszczalny. Na pierwszy rzut oka możesz go odróżnić od normalego po kolorze. Ekstrudowany przeważnie występuje w kolorach: żółty, niebieski, różowy.

Cezarr
14-04-2004, 13:29
a czy jako docieplenie ścian fundamentowych mogę zastosować styropian FS 15 w ścianie fundamentowej 3w.Jest on osłoniety bloczkami, przy odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej nie powinien nasiakać wodą, więc ponoć taki wystarczy. Co o tym sądzicie?

Rocky
22-04-2005, 08:16
Ja daję ekstrudowany. Zwykły FS 20 po kilku latach może się posypać jak nasiąknie wodą. Ekstrudowany ma lepszą izolacyjność cieplną (podobno 5 cm można porównać z 8 cm FS20) i nie nasiąka wodą, zatem teoretycznie jest niezniszczalny.
1) Czy takiego ekstrudowanego styropianu nie trzeba już obkładać folią po ociepleniu fundamentu, czy jednak mimo wszystko warto też zastosować na niego folię do izolacji pionowej i dopiero zasypać?

2) A gdyby obłożyć folią do izolacji pionowej FS20, zabezpieczając go w ten sposób przed nasiąknięciem wodą to wówczas spełni on swoje zadanie?

22-04-2005, 08:24
a co powiecie na tych co ocieplaja fundamenty tylko od wewnatrz?
sa tacy
powaznie?
ktos mi moze wytlumaczyc jaki jest tego cel?

Rafik29
22-04-2005, 08:44
ja mam u siebie w projekcie takie rozwiązanie - styropian od wewnątrz na fundamentach i dysperbit od zewnątrz 2 warstwy i wszystko zasypane żwirem

22-04-2005, 08:47
rafik
a mozesz powiedziec jaki jest cel tego ocieplenia?
chyba tylko taki, ze minimalnie (sladowo) zmniejszy straty ciepla przez posadzke
ale w zaden sposob nie wplywa na mostek termiczny sciany fundamentowej

ja jestem w szoku, ze takie cos sie faktycznie wykonuje
kto to wymyslil?
uzasadnijcie prosze bo zwatpiewam juz powoli

Rocky
27-04-2005, 07:13
Prośba o wyjaśnienie czy powinienem poczekać z izoloacją bloczków fundamentowych ( izloacja pionowa i styropian FS20) po wymurowaniu ścian fundamentów żeby wyschły bloczki?
A może można od razu izolować?

Chciałbym pociągnąć temat, ale odwrócić trochę pytanie.
Ściany 2-warstwowe.

Czy ściana z bloczków może postać przez czas budowy stanu surowego (ok.3 miesiące na jesieni) nie izolowana tzn. nie zamalowana dysperbitem?

Wynikać ma to z tego, że w wykopie będzie dosyć miejsca, aby wymurować ścianę, ale za mało, ażeby ją pomalować. Dlatego na koniec budowy stanu surowego, można by rozkopać szerzej wykop i przy jednej okazji zaizolować ścianę dysperbitem oraz ocieplić ją styropianem. W ten sposób unikniemy jednocześnie zniszczenia styropianu podczas budowy.

Co myślicie o takiej kolejności prac?

Rocky
28-04-2005, 10:20
Podnoszę do góry... może dziś ktoś odpowie na moje pytanie.

Sp5es
28-04-2005, 19:25
Przy XPS folia nie wymagana, ale nie zaszkodzi.
Styropian FS 20 nie nadaje się do gruntu.
Uzasadnienia podane w licznych dyskusjach o ocieplaniu fundamentów.

Rocky
28-04-2005, 19:57
Przy XPS folia nie wymagana, ale nie zaszkodzi.
Styropian FS 20 nie nadaje się do gruntu.
Uzasadnienia podane w licznych dyskusjach o ocieplaniu fundamentów.
Sp5es dziękuję za odpowiedź, chociaż co do tych odpowiedzi, które mi udzieliłeś to odnoszą się one do moich poprzednich pytań, na które głównie dzięki Twoim info na priv poznałem już odpowiedzi. Ale i tu na forum pewnie się przydzadzą.

Teraz bardziej chciałbym dowiedzieć się tego, o co pytam 3 posty wyżej [post z Sro Kwi 27, 2005 7:13 am] odnosnie kolejności prac.

bobo30
28-04-2005, 21:57
U nas w ścianę fundamentową trójwarstwowa poszedł styropianm F15 zwykły (między dwa bloczki). Izolacja to dysperbit 2x od środka i na zewnątrz ścian. Dobry material, ale miałam duże trudności z kupieniem go. Był w 1 składzie na 10.

Sp5es
29-04-2005, 01:21
Żaden bitum nie lubi wody w podłożu na etapie kładzenia.
Lepiej więc poczekać. Jeśli to miałoby wstrzymywać inne prace - to się za bardzo nie przejmować. Po prostu zdrowy rozsądek - zależy jak to jest mokre, ile wody wpompowali w to majstry, jaka jest pogoda, czy pada i temperatura, stosunki gruntowe itd.

Bloczek betonowy nie boi się czynników atmosferycznych przez czas budowy - poważna korozja niezabezpieczonego betonu zaczyna się dopiero po kilku -/kilkunastu latach

Aspekt praktyczny. Źle się buduje, jak fundamenty nie sią obsypane, bo do budynku wchodzi się po deskach trzeba uważać. Ale to problem brygady, a nie Twój. Wybrali sobie tali zawód.