PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa kupującego



markos
06-04-2004, 15:53
Wlaśnie zrezygnowałem z podpisania umowy z jednym z widących wykonawców ogrzewania powietrznego z regionu Warszawy i Legnicy - oryginalną umowę zabronił mi podpisywać prawnik bo nakładala na mnie tylko obowiazki, a nie zapewniala zadnych praw. Jaka kolwiek proba zagwarantowania sobie jakis praw konczyla sie odmowa. Nie bede ryzykowal, a szkoda bo podobo sa nr 1.

slaw
06-04-2004, 17:36
i bardzo dobrze zrobiłeś. Niektóre firmy liczą na to, że klienci będą szli do nich jak barany na rzeź. To my - klienci musimy te firmy wychować. Będą inaczej gadać jak znikną im kolejki przed drzwiami.

Nie trzymaj w tajemnicy nazwy firmy - ostrzeżesz innych przed podpisaniem takiej umowy.

Ja nie podpisałem umowy z zakładem energetycznym na przyłącze budowlane, bo też gwarantowała jedynie, że będę musiał zapłacić za to przyłącze nawet jeżeli Z.E. podłączy mi prąd dopiero jak już budowę zakończę. I też Z.E. upierał się, że to jest nienegocjowalne :( Wolę za te same pieniądze kupić agregat niż zapłacić za przyłącze, które będzie gdzieś za dwa lata...

markos
17-04-2004, 07:48
Właśnie dostałem ofertę konkurencji. Na temat czy takie rozwiązanie techniczne, czy taki piec, można dyskutować (mnie ta oferta podwzględem technicznym bardziej mi się podoba), ale ci przynajmniej umowę mają uczciwą. Jeżeli oni nawalą to ponoszą konsekwencje, a jeśli ja nie wywiążę się to też muszę za to zapłacić.
Dochodzę do wniosku, że jeżeli ktoś reklamuje się, że jest numerem 1 to jego arogancja w podejściu do klienta może przyjąć niebywałe rozmiary.

Nazwy firm zgodnie z zasadą forum nie podaję, ale zawsze interesujący się tematem ogrzewania powietrznego (nadmuchowego) czy wentylacji bez trudu się domyślą jaka firma nie chce ponosić odpowiedzialności za swoją pracę. O drugiej mogę odpisać na priva.
Pozdrawiam
Markos