PDA

Zobacz pełną wersję : uzupełnienie bruzd w wylewce po instalacji c.o.



comandante
23-08-2011, 18:50
Witam
Zacząłem adaptację strychu. Przyszedł hydraulik, wyciął bruzdy w posadzce, położył rurki w peszlach, podłączył kaloryfery i poszedł. Zostałem z niezalanymi bruzdami. Czym to uzupełnić?
Głębokość bruzdy 8 cm - 4cm styropianu i 4 cm wylewki betonowej. Szerokość od 15 do 30 cm - w zależności od miejsca.
Czy najpierw uzupełnić warstwę izolacyjną a potem zalać jakąś gotową mieszanką wylewkową? Odpuścić sobie uzupełnianie styropianu i zalać wszystko - tylko czym? Gotowe mieszanki do posadzek jakie znalazłem mogą mieć grubość do 5 cm. Można zalać bruzdy powiedzmy w 2 etapach po 4 cm? Czy taka wylewka się nie skurczy i nie będzie trzeba jej jeszcze finalnie poziomować? Mam mnóstwo wątpliwości...
Będę wdzięczny za wszelką radę

comandante
24-08-2011, 09:23
Bruzdy wyglądają tak:
https://www.dropbox.com/gallery/19986354/1/strych?h=737072

1. Czym uzupełnić braki? Jakąś pianką, fragmentami styropianu?
2. jakiej mieszanki użyć? Znalazłem gotową w PSB do grubości 5cm. Gdyby nie uzupełniać izolacji POSADZKA CEMENTOWA 442 firmy kreisel może mieć 8 cm grubości.
3. Z klamrami to dla mnie całkowita nowość. Możesz napisać jak to wygląda i jak się montuje? Nie mogę nic znaleźć z sieci.
4. Czy klejenie posadzki żywicą nie zmieni grubości w miejscu klejenia?

Dzięki za podpowiedź.

Kamciak5
11-03-2019, 09:25
Witam
Zacząłem adaptację strychu. Przyszedł hydraulik, wyciął bruzdy w posadzce, położył rurki w peszlach, podłączył kaloryfery i poszedł. Zostałem z niezalanymi bruzdami. Czym to uzupełnić?
Głębokość bruzdy 8 cm - 4cm styropianu i 4 cm wylewki betonowej. Szerokość od 15 do 30 cm - w zależności od miejsca.
Czy najpierw uzupełnić warstwę izolacyjną a potem zalać jakąś gotową mieszanką wylewkową? Odpuścić sobie uzupełnianie styropianu i zalać wszystko - tylko czym? Gotowe mieszanki do posadzek jakie znalazłem mogą mieć grubość do 5 cm. Można zalać bruzdy powiedzmy w 2 etapach po 4 cm? Czy taka wylewka się nie skurczy i nie będzie trzeba jej jeszcze finalnie poziomować? Mam mnóstwo wątpliwości...
Będę wdzięczny za wszelką radę


Witam czy mozna wiedziec czym w koncu zalatales bruzdy? Mamy ten sam problem..