PDA

Zobacz pełną wersję : Wizyta - konsultacja projektanta na miejscu



Rockit
24-08-2011, 10:39
Witam, planuje remont generalny domku jednorodzinnego, jutro przyjezdza do mnie projektant w celu konsultacji dotyczacej aranzancji pomieszczen. Mam pewne pomysly, etc., ale prosze o porade, jakie pytania (standardowe zadac podczas takiej konsultacji) - mam zaplacic za godzine 100 zlotych, wiec chcialbym podejsc do sprawy ekonomicznie, i wykorzystac czas konsultacji max. Dziekuje z gory za pomoc.

joliska
24-08-2011, 12:25
To chyba projektant powinien pytać ;) Przecież to nie Ty po jego wizycie narysujesz projekt wnętrz, prawda?

Odpowiadaj szczerze; protestuj, kiedy coś Ci się nie spodoba; pytaj o ceny proponowanych rozwiązań; nie daj sobie wcisnąć podwieszanych sufitów, halogenów i k-g w całym domu ;)

duś
24-08-2011, 23:02
gdzieś na forum czy na www był dziś zalinkowany artykulik muratora o tym za co projektanci biorą "za godzinę" konsultacji, jakiego typu pytania będą zadawać, co będą ustalać

joliska
25-08-2011, 07:22
Wycinki z opisów usługi:


spotkanie z projektantem wnętrz, który profesjonalnie doradzi Państwu:
jak dobrać odpowiednią kolorystykę wnętrza
jak prawidłowo zagospodarować przestrzeń
jak dobrać i skierować oświetlenie
jak powiększyć optycznie wnętrze
jak “odświeżyć” wnętrze
jak funkcjonalnie urządzić kuchnia, łazienkę, pomieszczenia
jakie dodatki wybrać aby wnętrze zyskało odpowiedni charakter


Usługa jest skierowana do tych z Państwa, którzy nie potrzebują szczegółowego projektu a tylko uporządkowania pomysłów, wykreowania spójnego wizerunku i stylu wnętrza.
Polega na kilku spotkaniach ( od 1 do 3 ), w wyniku których Klient uzyskuje komplet szkiców wraz z opisem i wskazówkami umożliwiającymi realizację marzeń o nowym wnętrzu.
Koszt takiej usługi jest znacznie niższy niż pełnego projektu i warto ją rozważyć gdy chcemy coś w naszym wnętrzu "odnowić", zmienić nieco jego charakter, na nowo rozmieścić funkcje, zastosować nowe kolory, meble, zmienić ich ustawienie itp.

Rockit
25-08-2011, 13:08
gdzieś na forum czy na www był dziś zalinkowany artykulik muratora o tym za co projektanci biorą "za godzinę" konsultacji, jakiego typu pytania będą zadawać, co będą ustalać

Prosze o pomoc w znalezieniu tego tekstu, szukalem bez pozytywnego rezultatu, dziekuje

duś
25-08-2011, 14:08
o tym myślałam:
http://muratordom.pl/wnetrza/projekty-i-aranzacje/architekt-wnetrz,74_7890.html?cat=74

Rockit
25-08-2011, 14:48
dziekuje!