PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy.murarze okleili mi okna pcv zwykłą taśmą.



Mały
06-04-2004, 19:01
Jak w tytule.nic!nie pomaga.
Czy ktos takie coś juz przerabiał?

pawel.k2
06-04-2004, 19:16
Spróbuj takim specyfikiem do czyszczenia pozostałości po piance montażowej, zdaje się że to było f-my Soudal. Kiedyś pomogło.

thalex
06-04-2004, 19:40
Nie chcę strzelić gafy ale było coś na forum, starą folię ochronną chyba margaryną, w przypadku taśmy spróbuj benzynę ekstrakcyjną lub naftę.

Mały
06-04-2004, 20:10
Dzieki za rady.Znajomy polecił mi bardzo gorącą wodę i małżonka sprawdziła.Wyszło obiecująco.W związku z tym pojechała do teściowej po takie zepterowskie urządzenie parowe.Potem sie odezwę czy to coś dało.
Jeszcze raz dzięki.

vector
06-04-2004, 23:52
Jak pomoże to daj znać bo niestety mam ten sam problem :cry: .
Marek

maxlodz
07-04-2004, 00:01
U mnie podobny przypadek miał miejsce, użyłem Toulenu

inwestor
07-04-2004, 07:24
Miałem ten sam problem. Okleili mi okna ochydną szaroburą taśmą. Po jej zerwaniu zostały paski barwnika z klejem. Poprosiłem sprzedawcę okien o pomoc. Stwierdził że to normalka że często gamonie oklejają okna byle czym. Dał mi w buteleczkę jakiś zmywacz i wszystko zeszł bez problemów. Pachniało to to trochę jak aceton a trochę jak rzcieńczalnik to farb.
Pozdrawiam

ewusia
07-04-2004, 08:57
Ja wszystko usunęłam zwykłą naftą kosmetczną kupioną w aptece (ca 6 zł). Polecam

Mały
07-04-2004, 21:19
Dzięki za rady.
Co do gorącej wody/pary to na szybie pomaga ale na pcv gorzej.To samo z acetonem.
Pytanie do "maxlodz" co to jest ten toulen?W sklepach chemicznych nie wiedzą.
Jeśli chodzi o szybę to jakos idzie,ale na pcv jest poważny problem.
Okien mam 17 a 2 już uszkodzone.
W sobotę po pracy będę walczył dalej .
Znajomy z firmy okiennej poleca mi jakiś ichni kwas ,ale nie mówi jak go zdobyć.
Będę próbował dalej i dam znać co z tym.
Jeszcze raz dzięki .

Mały
07-04-2004, 21:20
Dzięki za rady.
Co do gorącej wody/pary to na szybie pomaga ale na pcv gorzej.To samo z acetonem.
Pytanie do "maxlodz" co to jest ten toulen?W sklepach chemicznych nie wiedzą.
Jeśli chodzi o szybę to jakos idzie,ale na pcv jest poważny problem.
Okien mam 17 a 2 już uszkodzone.
W sobotę po pracy będę walczył dalej .
Znajomy z firmy okiennej poleca mi jakiś ichni kwas ,ale nie mówi jak go zdobyć.
Będę próbował dalej i dam znać co z tym.
Jeszcze raz dzięki .

filips
07-04-2004, 21:41
Ciao 8)

Wiem na pewno ze kleje z tych roznych tasm rozpuszcza "TRI" (zaraz potem trzeba zmyc ciepla woda z mydlem) ale nie wiem co na to OKNA :roll: :o :roll:

Mały
07-04-2004, 21:42
Do kleju to już mam ten afrykanerski wyrób ale mam problem jak zerwać taśmę.

filips
07-04-2004, 22:02
Do kleju to już mam ten afrykanerski wyrób ale mam problem jak zerwać taśmę.

Wiem na pewno ze kleje z tych roznych tasm rozpuszcza "TRI" (zaraz potem trzeba zmyc ciepla woda z mydlem) ale nie wiem co na to OKNA :) :D :lol:

ps. rozmiekcza rowniez tasme :o

Mały
07-04-2004, 22:09
Dzięki.Jutro sprawdzę.

PIOT_R
07-04-2004, 22:49
Na rynku są dostepne specjalne srodki do czyszczenia i pielęgnacji PVC , nazywają się COSMOFEN ( uwaga na stężenie do usunięcia pozostałości po taśmie powinna wystarczyć 14 ), nastepnie nalezy uzyć mleczka do pielęgnacji o nazwie COSMOKLAR
Środki te dostepne są w Polsce w sieci VBH
http://www.vbh.pl
powodzenia :D

filips
07-04-2004, 22:53
Powodzenia - nie zniszcz okien :-? :-? :-?

jasieks
23-06-2004, 10:54
Aceton i inne tego typu odradzam. Rozpuszczają plastik. Może się zdarzyć, że potrzesz i zacznie się wałkować.

Bard13
23-06-2004, 11:20
Pytanie do "maxlodz" co to jest ten toulen?W sklepach chemicznych nie wiedzą
Ciekawe, czy by wiedzieli co to Tri Nitro Toluen, czyli stare swojskie TNT.
TNT zdejmie z okien wszystko :)

Z toluenem ostrożnie, nie mieszać z kwasem azotowym i siarkowym.

plp
23-06-2004, 12:12
Um nie na drewnianych oknach pomogła benzyna lakowa.

PL

ArtMedia
23-06-2004, 12:16
Tylko po co to wszystko skoro wystarczy dowolny tłuszcz. Możesz użyć nawet oleju jadalnego. Zmyje w "try miga"... Może być i ta wspomniana margaryna... Tanio, skutecznie i nie niszczy.

tomek123
23-06-2004, 12:49
Toluen to metylobenzen a nie żaden TNT mam nadzieję że na forum takie gafy nie będą się pojawiać. pozdrawiam Tomek123 zawodowo chemik

Bard13
23-06-2004, 14:33
Toluen to metylobenzen a nie żaden TNT

O ile zauważyłem, to wspomniałem o tri-nitr-toluenie jako TNT, zwanym potocznie trotylem, a nie o samym toluenie.

Nie żebym się czepiał, ale jako chemik powinieneś zrozumieć mój żart w kwestii czyszczenia okien

Również mam nadzieję że więcej takich gaf nie będzie.
I nietoperzy

Ogier
23-06-2004, 14:46
Dodra, dobra... wójkowie "dobra rada".
A co wy na to: u mnie tynkarze mający zabezpieczyć okna przed zachlapaniem, powbijali gwoździe w profile PCV Thermoplast :evil: :evil: :evil: :evil: i na gwoździachzaczepiali folię :roll: :roll: :roll:

Jest na tym forum kozak :o , który wymyśli:
a/ sposób naprawy okien?
b/ karę dla idiotów, adekwatną do czynu?

Sonika
23-06-2004, 21:11
Sorry, ale chyba powiesiłabym ich za.....
A Ty co zrobiłeś?

pchelek
24-06-2004, 11:18
No to masz szafę na oknie. Na te dziury kup w VBH specjalny środek - pasta do zacierania dziur.
Apropo TNT to oczyści okno tak, że ślad po nim nie zostanie
Uwaga z mocnym nagrzewaniem PVC - temperatura plastyczności to 75 stopni. Gorąca para zmatowi profile i może rozmiękczyć PVC.
Uwaga na silne rozpuszczalniki - raczej tylko benzyna ekstrakcyjna, zwykła nafta, ewentualnie terpentyna czy toluen. Aceton może matowić, TRI - może zaplamić

Ogier
24-06-2004, 12:24
Sonika'
ekipa została wyrzucona na zbity łeb, ja zaś zostałem z dziurami :-? :-?

Wowka
24-06-2004, 12:34
Dodra, dobra... wójkowie "dobra rada".
A co wy na to: u mnie tynkarze mający zabezpieczyć okna przed zachlapaniem, powbijali gwoździe w profile PCV Thermoplast :evil: :evil: :evil: :evil: i na gwoździachzaczepiali folię :roll: :roll: :roll:

Jest na tym forum kozak :o , który wymyśli:
a/ sposób naprawy okien?
b/ karę dla idiotów, adekwatną do czynu?

:o !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Słów brak..............................

pirat
24-06-2004, 12:52
Ale ekipa !!! hehe zdolni .... u mnie tynkarze jak sie rozpedzili to zle okeili folią drzwi balkonowe... tak ze zaprawa wpadła za folie i by nic nie było bo by sie ładnei zmyło ale któryś zabrał sie za scieranie zaschniętej zaprawy rękawicą .... tak ze teraz oby dwa skrzydła drzwi na srodku mają rysy i zmatowienie szkła idealnie na wysokosci oczu jak sie idzie widac z daleka. Szef ekipy popatrzył pokiwal głową pomyslał i mówi nie no do wymiany .... ja skombinowałem new szyby a on dostał mniej za robotę o cene szyb
Grzecznie i miło sie odbyło.

SylwekW
07-03-2005, 05:19
czytam i czytam i śmiech i strach mnie ogarnia zarazem ..... podpowiedzcie zatem proszę czym w takim razie powinno się oklejać okna podczas tynkowania aby tych problemów uniknąć?

kolo
07-03-2005, 06:43
Proponuję wypróbować DENATURAT. Miałem ten sam problem, tylko, że z kaflami na podłodze. Poszło migiem. Pozostaje tylko pytanie do chemików - Czy nie zniszczy plastiku?

jareko
07-03-2005, 07:45
patentow domowych jest wiele :) choc skutecznosc ich zalezy od rodzaju tasmy ochronnej jaka profil zostal oklejony
Ja walczylem w swoich po 3 latach (sprzedawca mnei nie uprzedzil a na ramie nie bylo napisu ostrzegawczego) zyletka - niestety nic nie pomagalo tylko zyleta - ale tak radykalnye srodki nei sa potrzebne
Specyfik o ktorym mowil Inwestor nazywa sie Cosmofen - dostepny w VBH na Kaweczynskiej w Warszawie - na terenie elektrocieplowni (w kraju - nie wiem ) tylko uwaga sa trzy jego "klasy" 5, 10, 20
5 - dziala jak gruby papier scierny - zbiera wszystko - uscisle - dziala chemicznie nie mechanicznie
10 - taki odpowiednik papieru 100 ;)
20 - do polerowania powierzchni - taka 400 wodna ;)
jak to zrobic? by sie nie meczyc za bardzo zaczac 10 (5 realnei tylko do glebokch zarysowan jest uzywana by je zlikwidowac) a pozniej 20 wypolerowal. Mozna od razu 20 z tym tylko ze trzeba sie nameczyc. czysta BIALA!!!! szmatka i trzemy, trzemy trzemy.....trzemy :)

I UWAGA - nie nadaje sie to do okien w kolorze !!!!


Dodra, dobra... wójkowie "dobra rada".
A co wy na to: u mnie tynkarze mający zabezpieczyć okna przed zachlapaniem, powbijali gwoździe w profile PCV Thermoplast :evil: :evil: :evil: :evil: i na gwoździachzaczepiali folię :roll: :roll: :roll:
Jest na tym forum kozak :o , który wymyśli:
a/ sposób naprawy okien?
b/ karę dla idiotów, adekwatną do czynu?kara jedna - sciala i pluton egzekucyjny ;)
naprawa - sa specjalne szpachle do utwardznego PVC - tez dostepne w VBH ale takze w Winkhausie. Szpachlujesz i jak stwardnieje czynisz podobnie jak wyzej
Raaaany - ale palantow miales ;) Wspolczuje

jareko
07-03-2005, 07:51
czytam i czytam i śmiech i strach mnie ogarnia zarazem ..... podpowiedzcie zatem proszę czym w takim razie powinno się oklejać okna podczas tynkowania aby tych problemów uniknąć?
TASMA MALARSKA lub jeszcze inaczej
jest taka cieniutka folia pakowa w rolce - ja dokladnie skrzydlo okrecasz (u mnei foliowanie skrzydel jest w standarcie uslugi montazowej ha ha ha - terzeba bylo u mnie monaz zamowic - to oczywiscie zart :))
pozniej cale okno folia z plachty malarskiej zakrywasz i jesli masz jeszcze tasmy ochronne to kleisz przylepcem ale koniecznie przezroczystym (brazowy, szary ma te "wlasciwosc" ze przy zdejmowaniu klej zostaje na powierzchni - klej w kolorze tasmy :( ) la jesli jest juz zdjeta to tylko tasma malarska
Proste? :)

Joszko
07-03-2005, 14:53
Do okien białych to tylko COSMOFEN 10 lub 20 - różne stężenie. Wszystko wyczyści. Trzeba tylko zrobić próbę bo trochę okna tracą połysk. Potem trzeba mleczkiem i polerka.

Maciushek
13-07-2005, 14:28
Przepraszam, może to zabrzmi idiotycznie, ale z przebiegu dyskusji wynika, że w celu ochrony okien przezd zabrudzeniem w czasie np tynkowania, powinienem okleić okna SPECJALNĄ TAŚMĄ ??
Gdzie ją kupię , czym na oko różni się od tradycyjnej ??
Z góry dzieki !

Mały
13-07-2005, 14:51
Dziękując za wszystkie porady dobrze radzę kup DOBRĄ taśmę.Nawet jeśli trochę droższa.Może być papierowa,ale dobra.Ja właśnie wymieniam 4 okna (na szczęście akurat te były i tak do wymiany bo wstawiałem stare pcv żeby zamieszkać). Ale inne mam niestety poharatane od żyletki(murarze) lub ze śladami taśmy ,która wskutek upływu czasu częściowo zeszła sama.
A taśmę kupuj w sklepach z artykułami buidowlanymi lub w sklepie chemicznym.

jareko
13-07-2005, 22:46
Przepraszam, może to zabrzmi idiotycznie, ale z przebiegu dyskusji wynika, że w celu ochrony okien przezd zabrudzeniem w czasie np tynkowania, powinienem okleić okna SPECJALNĄ TAŚMĄ ??
Gdzie ją kupię , czym na oko różni się od tradycyjnej ??
Z góry dzieki !
jesli za tradycyjna uwazasz na tworzywie - taka brazowa czy biala czy przezroczysta to zmatrwie cie - dobrze trzyma ale klei pozniej pozostaje przy zrywaniu nie na niej tylko na profilu - i klopot gotowy

Mały
14-07-2005, 06:27
Wiesz Jareko - u mnie było gorzej - jakby klej został to po prostu bym go zmył - ale u mnie została taśma. Nie można było jej zerwać (odchodziła malutkimi kawałeczkami) . Na szczęście teraz widzę ,że po działaniu czynników atmosferycznych samo zaczęło toto schodzić.

Żółtodziób
14-07-2005, 06:52
Jak w tytule.nic!nie pomaga.
Czy ktos takie coś juz przerabiał?

Aceton powinien pomóc. :wink:

fefer
29-07-2005, 13:08
ja mam taki sam problem ale z bramą garażową i też nie mam pomysłu co z tym zrobić odczodzi po milimetrze [email protected]

Bard13
01-08-2005, 10:17
Parę rzeczy:

Taśma do odklejania papierowa, im jaśniejsza tym lepiej (mam na mysli to, że w sklepie gdzie kupowałem były generalnie taśmy w odcieniach żółci i te najjaśniejsze miały najsłabszy klej). Mam futrynę upierdaszoną klejem z ciemnożółtej i toczę z tym wojnę, bo denaturat nie ruszył a rozpuszczalników się boję, żeby lakieru nie spłukać.
Generalnie, im słabiej taśma trzyma, tym lepiej.

Inny patent, podał mi człowiek z mojej ekipy, który spotkał się z przypadkiem zaklejenia się folii ochronnej z futryną z PCV.

Zcierał to siatką do zatapiania w kleju na styropianie na elewacje.
Siatka jest twardsza od folii a słabsza od futryny i jej nie porysuje.
Podobno schodziło jak złoto

Xena z Xsary
01-08-2005, 11:12
niestety nic Ci fachowego nie mogę poradzić więc może CI poradzę - zapłać im piniędzmi z MOnopoly?

anick
09-08-2005, 16:12
a u mnie zdolni Panowie coś robili na szlifierce na tarsie bardzo blisko okna i iskry lecące na szybe i plastic rozpusciły szkło i rame i teraz sa plamy z rdzawych kropeczek...
generalnie poczekam do ostatecznego rozliczenia i wtedy się policzymy:)
i czeka mnie włąśnie wstepne mycie okien plastikowych po tynkarskich zapedach Panów...
trzeba zakrecić sie za tym Cosmofenem..

arek_s
10-08-2005, 21:19
a jaką taśmą okleić okna drewniane pomalowane lazurem ? gość z ekipy montażowej powiedział ze jest jakas specjalna tasma ale nazwy nie pamietal :( napewno jednak odradzal mi oklejani papierową tasma - powiedzial ze pod wplywem wilgoci zostanie klej na drewnie :-?

miła
11-08-2005, 07:59
Sąsiadka przy cekolowaniu oklejała zwykłą taśmą malarską okna nowiuteńkie plastikowe i zięć do niej dalej przyjeżdża :D pozdr Ewa

miła
11-08-2005, 08:01
MAŁY coś Ty miał za taśmę ??? Ja mam drewniane i też okleję taśmą malarską :) A jak coś zostanie z kleju to chyba zwykła woda z płynem starczy :) pozdr Ewa

Mały
11-08-2005, 08:28
MAŁY coś Ty miał za taśmę ??? Ja mam drewniane i też okleję taśmą malarską :) A jak coś zostanie z kleju to chyba zwykła woda z płynem starczy :) pozdr Ewa
Właśnie jak osły robili tynki(wczoraj znalazłem nastepny ich błąd :evil: -i musiałem wyrwac parapet...) to papierowa była za słaba .W związku z tym wzięli przezroczystą,szeroką zwykłą(chińską jakąś).No i mam kłopot.Część okien wymieniłem przed 2 tyg. ale część jeszcze jest be. Usuwanie jest możliwe wyłącznie paznokciem po 0,5cm2 :evil: .

PANTHER
11-08-2005, 08:32
Miałam przeboje z żółtą taśmą malarską, którą budowlańcy zakleili mi futrynę metalową w drzwiach wyjściowych. Po 4 miesiącach zaczęłam ją odklejać i tragedia, zostawał caly klej i zrywała się uszczelka. Nic nie dawał spirytus, a rozpuszczalnikow się bałam, żeby nie zniszczyć koloru. Na szczęście po poszukiwaniach jakiegoś specyfiku trafiłam na stacji benzynowej na preparat w piance do czyszczenia karoseri samochodu, który spokojnie usuwa trudne plamy np. po owadach, a nie niszczy lakieru. Niestety nie pamiętam nazwy, ale było to dość charakterystyczne żarówiastozielone opakowanie, produkcja chyba niemiecka, na wierzchu namalowany owad. Poszukam w domu, może jeszcze się gdzieś zapodzial. Bez problemu wyczyściłam nim futrynę ocalając nawet uszczelki.

Mały
11-08-2005, 08:36
Żeby został klej to bym sie cieszył bo mam specjalny preparat do tego.Gorzej że nie mogę zerwać taśmy...

Judy
06-06-2007, 09:57
A ja odklejałam taśmę za pomocą pary, skonstruowałam sobie urządzenie parowe. To naprawdę pomaga. Tylko zostaje ślad po kleju, usuwałam to rozcieńczalnikiem acetonowym. Niestety kiedy skończył mi sie ten rozcieńczalnik, kupiłam aceton techniczny i trochę zżółkły mi okna, nie wiem czy da się coś z tym zrobić? proszę o poradę

Krzyzak
07-06-2007, 13:40
ja zdzieralem to swinstwo malym dlutkiem - kawaleczek po kawaleczku
gdzieniegdzie sa rysy - nic na to nie poradze
probowalem olejem, ale nie szlo

co do kleju - uzywalem spraju do czyszczenia gaznikow - schodzi bardzo ladnie (wszelkie smary, kleje i nagary pieknie sie zmywaja)

długi
07-06-2007, 20:11
Do kleju to już mam ten afrykanerski wyrób ale mam problem jak zerwać taśmę.

Wiem na pewno ze kleje z tych roznych tasm rozpuszcza "TRI" (zaraz potem trzeba zmyc ciepla woda z mydlem) ale nie wiem co na to OKNA :) :D :lol:

ps. rozmiekcza rowniez tasme :o

Tri nie tylko taśmę rozmiękcza :lol: :lol: :lol: dawnymiczasy niektórzy niuchali i nawet niezłą fotę można po tym złąpać :wink:

el-ka
07-06-2007, 23:52
Cosmofen - specjalny preparat do czyszczenia profili PCV, są różne stężenia, uwaga mocniejszy trochę matowi. Pomaga też WD-40, nie matowi, trochę trudniej zmywa. Myjka parowa usuwa pozostałe resztki, na pewno nie odkształca profilu, para szybko się wychładza.

adozet
08-06-2007, 03:28
z mojej praktyki - wanna akrylowa oklejona najtańszą żołtą tasmą , po tygodniu schodziło "toto" w kawałeczkach 1/2 mm2 ..... rozpacz .... w rozpaczy kupiłem w markecie preparat w żelu do usuwania starego silikonu - pomogło idealnie , polecam - ale na moją odpowiedzialnosc - tylko do wanien :) do innych powierzchni - na waszą :)

sebo8877
08-06-2007, 07:37
Myjka parowa!!!!! - pomoże na te wszystkie dolegliwości

sebo8877