PDA

Zobacz pełną wersję : Zachlapana ściana sokiem z pomidora



mosquiter
24-08-2011, 13:34
Witam.

Przepraszam, jeśli wybrałem niewłaściwą kategorię, ale nie znalazłem takiej, która bardziej by pasowała do opisywanego problemu.

Problem jest taki, że grałem z siostrą w baseball bakłażanem i pomidorami koktajlowymi. Zaliczyłem tak niefortunny "Home Run", że pomidor rozprysł się na ścianie pomalowanej emulsją.

Mama chodzi wściekła, więc chciałbym temu jakoś zaradzić. Znalazłem farbę gruntującą ftalowa farba Renostyl Plus marki Dekoral. Wyczytałem, że powinienem pokryć nią zanieczyszone fragmenty ściany, a następnie pomalować kolorem.

Są może jakieś prostsze/lepsze sposoby?

ikaria
24-08-2011, 17:52
Są.Nie rzucać pomidorami :) Musisz zagruntować i pomalować całą ścianę bo będzie się różniła jeśli zrobisz to tylko na kawałku.

Luving
26-08-2011, 23:49
można nie wydawać pieniędzy na dodatkowe materiały budowlane, a jedynie fantazyjnie domalować płatki i bedzie fajny kwiatek :D

Sp5es
16-10-2011, 10:45
Technologia opisana - prawidłowa.
Można zmyć , wziąć emulsję i pomalować.- be zgruntowania. jak będzie szczęśliwie, może starczyć.
Jak wyplami po malowaniu - zastosować w/w grunt odcinający, na plamę + 10 cm więcej
Kwalifikuje się do tego też farba olejna (jak będzie za błyszcząca, źle bierze emulsja), ale małe plamy z reguły da się przewalczyć. trzeba w tym miejscu liczyć sie z gorszą przyczepnością farby (zależy od zastosowanego gatunku i zawartości spoiwa => w uproszczeniu pochodną jest cena)

Anuleek
24-11-2011, 17:39
A nie wystarczy poprostu umyć przecież to farba emulsyjna :)

G.N.
27-11-2011, 15:17
A nie wystarczy poprostu umyć przecież to farba emulsyjna :) Zazwyczaj wystarczy, ale wtedy nie ma okazji zareklamować farby gruntującej X firmy Y ;)