PDA

Zobacz pełną wersję : Czysty komin



turion
24-08-2011, 17:24
Witam Wszystkich !

Mam pytanie na temat środka do czyszczenia pieca i konina z sadzy "Flamit Antysadza, czy jest skuteczny i czy nie szkodzi kominowi. Komin jest bardzo zarośnięty smołą. Czy są inne środki bardziej skuteczne niż Flamit.

Kominki Piotr Batura
24-08-2011, 19:25
Witam Wszystkich !

Mam pytanie na temat środka do czyszczenia pieca i konina z sadzy "Flamit Antysadza, czy jest skuteczny i czy nie szkodzi kominowi. Komin jest bardzo zarośnięty smołą. Czy są inne środki bardziej skuteczne niż Flamit.


dobry kominiarz

QBELEK
24-08-2011, 20:07
Jak poznać że kominiarz jest dobry ?

Kominki Piotr Batura
24-08-2011, 20:22
Komin nie tylko wyczyści , ale i sadze z wyczystki wybierze.
Nie drapie szczotką stalową po "kwasiakach".
Nie wali kulą ,zanim nie zapyta i obejrzy co jest na dole.
Wystawi opinię zgodną ze stanem faktycznym kanałów.

QBELEK
24-08-2011, 20:28
Chodziło mi o to jak poznać przed intwerwencją. Bo jak użyje stalowej do kwasiaka to nietylko będzie zły ale też biedniejszy o dwa tys. pln

turion
25-08-2011, 08:25
Nie pytałem o kominiarza tylko o Flamit i inne środki do czyszczenia pieca i komina, więc nie piszcie o kominiarzach. Kominiarz tego dobrze nie wyczyści no chyba że przepuszczę go przez komin i będzie go skrobał.

Kominki Piotr Batura
25-08-2011, 08:55
Wątek nie został nazwany "Flamit".
Nasze wpisy są zgodne z regulaminem. Twoje oczekiwania też.

bladyy78
25-08-2011, 09:02
Takie środki co wyczyszczą Ci kocioł czy komin bez twojej ingerencji nie istnieją, te środki co najwyżej pomogą ci później łatwiej to wszystko wyskrobać.

elka51
25-08-2011, 09:02
Nie pytałem o kominiarza tylko o Flamit i inne środki do czyszczenia pieca i komina, więc nie piszcie o kominiarzach. Kominiarz tego dobrze nie wyczyści no chyba że przepuszczę go przez komin i będzie go skrobał.

Jeżeli kominiarz nie jest w stanie wyczyścić komina to tym bardziej środek chemiczny wrzucany do paleniska...

QBELEK
25-08-2011, 14:31
Są wyspecjalizowane ekipy ze sprzętem typu robot szczotka na kablu, Piotr?

Kominki Piotr Batura
25-08-2011, 15:16
Powiedziałbym raczej ,ze są porządne ośrodki kominiarskie robiące
szkolenia podobne do moich ,dysponujące sprzętem doskonalszym
od powszechnie używanego. W naszych stronach jest to ośrodek
w Puszczykowie lub w Gnieźnie. Pierwszy kominiarzy , drugi
producenta kominów - Jeremiasa.

bajanadjembe
25-08-2011, 17:37
Turion, a od czego ten komin tak zarósł? Widać właśnie "toto coś" najbardziej mu zaszkodziło.
Znam ludzi, którzy żeby wyczyścić zasmolony komin podpalają w nim sadze. Ale nie polecam.

turion
28-08-2011, 07:32
Komin zarósł od złego spalania. Mam piec Camino i paliłem od dołu, teraz palę w nim od góry. Piec w środku się ładnie oczyścił co do komina to jest mocna zarośnięty smołą i ciężko ją zeskrobać dlatego pytam czy są inne środki do czyszczenia niż KOMINIARZ.

elka51
28-08-2011, 12:48
Komin zarósł od złego spalania. Mam piec Camino i paliłem od dołu, teraz palę w nim od góry. Piec w środku się ładnie oczyścił co do komina to jest mocna zarośnięty smołą i ciężko ją zeskrobać dlatego pytam czy są inne środki do czyszczenia niż KOMINIARZ.

Nie od złego "spalania" tylko od palenia mokrym drewnem...
Napisz jak mogło dojść do mocnego zarośnięcia komina smołą ? Kominiarz nie robił u Ciebie obowiązkowych i nałożonych na każdego właściciela nieruchomości przeglądów kominiarskich?
A jak "robił" to nie widział syfu w kominie?