PDA

Zobacz pełną wersję : gotowy garaz betonowy



Jagustynka
24-08-2011, 20:03
Czy ktos z forumowiczow ma/uzytkuje taki garaz? Jakie macie z nim doswiadczenia? Cos slyszalam o slabej wentylacji, ale nie wiem, jakie to mialoby miec skutki (samochod rdzewieje ;) ? Moze moglibyscie poradzic jakas firme a nawet napisac cos o kosztach takiego nabytku? Z gory dzieki za wszystkie porady.

tomek131
24-08-2011, 21:22
O słabej wentylacji?A co ma do wentylacji czy on betonowy,keramzytowy,w szkielecie drewnianym czy z czego tam?Masz jakies przyklady takich garazy?Sam bym zrobil,jakby byl tani,zamiast walic 100tys w garaz w bryle,po to by snieg nie padal mi na auta, wolalbym tanszy garaz a za roznice kupic sobie nowe auto.
Nawet myslalem kiedys o takim z blachy a na zewnatrz styro i tynk pod kolor domku i podobny dach.Spelnia dokladnie ta sama funkcje co w bryle a kosztuje 20% tego w bryle.No ,moze z wyjatkiem ,ze trzeba by dojsc te pare krokow z niego do domu
Wywalilo mi polskie znaki,sorry

dzabij
25-08-2011, 09:33
O słabej wentylacji?A co ma do wentylacji czy on betonowy,keramzytowy,w szkielecie drewnianym czy z czego tam?Masz jakies przyklady takich garazy?Sam bym zrobil,jakby byl tani,zamiast walic 100tys w garaz w bryle,po to by snieg nie padal mi na auta, wolalbym tanszy garaz a za roznice kupic sobie nowe auto.
Nawet myslalem kiedys o takim z blachy a na zewnatrz styro i tynk pod kolor domku i podobny dach.Spelnia dokladnie ta sama funkcje co w bryle a kosztuje 20% tego w bryle.No ,moze z wyjatkiem ,ze trzeba by dojsc te pare krokow z niego do domu
Wywalilo mi polskie znaki,sorry

Gotowców nie widziałem, ale jak by tak postawić w jednej lini dwa duże zbiorniki na szambo odwrócone do góry nogami to było by jak garaż. Trzeba by tylko w betoniarni zamowić bez wylanych scian czołowych. Trochę fantazjuję, ale to moglo by działać :-)

Inna opcja, ściany wymurować z bloczków betonowych i nakryć od góry kawałkiem prefabrykowanego betonowego stropu (filigran lub płyta kanałowa). Wyjdzie pewnie ciut drożej ale mozna bardziej poszalec jezeli chodzi o wymiary.

Jagustynka
25-08-2011, 15:55
Dzieki za wpisy.
Chodzi mi o cos takiego:
http://www.zapf-fertiggaragen.de/

http://www.ott-garagen.de/fertiggaragen-rato-foto.php


Z tego, co wygooglowalam, to i w Polsce robia takie garaze (na niemieckich formach;) - myslalam, ze moze ktos z Was taki garaz uzytkuje i napisze cos z wlasnego doswiadczenia...