PDA

Zobacz pełną wersję : Działka - linia średniego napięcia



Jerryg
06-04-2004, 21:12
Witam.

Chce kupić działkę przez której część przechodzi linia średniego napięcia 15kV. Linia przecina róg działki, dzieki czemu jestem w stanie zachować 20 (lub więcej) metrów miedzy wspomnianą linią, a krawędzią domu.
Działka bardzo mi się podoba, ale mam obawy związane niekorzystnym wpływem pola magnetycznego na zdrowie (norma to min. 7m od linii przewodów do krawędzi zabudowy).

Prosze o opinię.

Jurek

Jerryg
07-04-2004, 08:14
Witam.

Czy ktos mógłby poradzić dobrego radiestetę w Krakowie ?

Z gory dziekuje.

Jerry

Krzysztoff
07-04-2004, 09:02
Problem z linią średniego napięcia (15kV) jest w tym przypadku tylko estetyczny, lepiej mieś nad gówą niebo niż linię. Nie przjmuj się rzekomym wpływem fal el-mag. Przy częstotliwości 50 Hz i napięciu 15kV natężenie pola (maleje z kwadratem odległości) w odległości ok. 1 m jest znikome a moc promieniowania symboliczna. Bardziej bym się obawiał telefonu komórkowego :)
Znaczenie mają linie przysyłowe od 110kV ale głownie w odniesieniu do zakłóceń radiowych a nie wpływu na organizmy żywe. Przy tym poziomie napięcia dochodzi zjawisko ulotu które z kolei przy odpowiednich warunkach atmosferycznych może zakłocać odbiorniki fal radiowych.

mieczotronix
07-04-2004, 10:03
Bardziej bym się obawiał telefonu komórkowego :)
no i słuchawek od walkmana (elektromagnesy), kamery wideo (przykłada się ją do oka), a najbardziej to maszynki do golenia, bo ona chodzi na 220V i przesuwa się nią po samej głowie.

No i nie wspomnę już o tym dziale elektronym, na które w tej chwili patrzysz! (tak chodzi o monitor - ile godzin przed nim spędzasz? - w nim też jest parę tysięcy Voltów)

Mat Ravic
07-04-2004, 10:39
Powiem tak na temat lini napowietrznych napięciowych. Sam szukałem działki około 8 miesięcy. Widziałym kilka ładnych lokalizacji ale zawsze przechodziły nad nimi słupy prądowe. pomyślałem ze szlag by mnie trafił jakbym musiał codziennie oglądać druty nad głową. I opłaciło mi się szukać tak długo. Mam teraz 50 arów pięknej działki z czego 20 jest na samym szczycie górki reszta na lekkim zboczu. wjaz z drogi mam północnyym zboczek około 70 metrów. 50 metrów płaskiego terenu gdzie postawie dom a na południowym stoku jeszcze ze 150 metrów terenu. Widoczek na lasy i w tle przy dobrej pogodzie widze tatry.

bobo30
07-04-2004, 10:51
Popieram Krzysztoffa, linia średniego napięcia to problem estetyczny, nie zdrowotny.

Jerryg
07-04-2004, 15:49
Dziekuje za odpowiedzi, postaram się jeszcze troche poczytać, poukładać to sobie - najgorsze jest to, że sprawa nie jest klarowna (wiele za i przeciw)

Pewne jest jedno: albo trzeba zrezygnować z takiej działki, albo zaakceptować taka jaka jest.

Dziekuje i pozdrawiam

Jerry

HyenoX
07-04-2004, 16:21
Ja mam taka działkę na wsi przez którą biegną linie i stoi słup energetyczny i tak jest na każdej działce, ale działke dostaliśmy za darmo, więc jak to się mówi: darowanego koniomi w zęby się nie zagląda, więc nie wybrzydzał, aż tak zle to nie wygląda, będzie dobrze
żonka hyenoxa