PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ugryźć ten pokój :-E



atix
25-08-2011, 19:09
Witam
Mam olbrymią prośbę o pomoc w aranżacji pokoju mojego MALEŃSTWA.
Otóż pokój ma wymiar 6,5m x 3,5m. na wąskiej ścianie jest ściana kolankowa 1,2m.
Łóżko 1m x 2m. Biurko 1,5m x 0,6m.
Kwadratowy pokój zrobiłam i jest super, ale prostokątny jest ciągle pusty i "landarowaty".

Problem --> Jak optycznie skrócić ten pokój ?

Z góry dziękuję za pomoc.



Kasia

Elfir
25-08-2011, 21:05
pewnie za drzwiami jest dobre miejsce na zabudowę szafą.
Pod oknem miejsce na fotel i stoliczek. Na dłuższej ścianie przy drzwiach łózko, obok, pod oknem połaciowym biurko.

atix
12-09-2011, 20:22
Ta konfiguracja przetestowana i nie sprawdzona.

- fotel - rzecz nie przydatna
- biurko pod oknem połaciiowym - nie praktyczne - jasno i to za bardzo, a jak słońce świeci to nie można tam wysiedzieć. Pokój jest tak jasny, że nie musi biurko stać pod oknem
- łóżko przy dłuższej ścianie zwęża tylko pokój, a sam nadal jest długi, co ja próbuję zmienić. taka długa kicha.

Elfir
12-09-2011, 21:17
myślałam, że fotel może być do siedzenia i czytania maleństwu bajek.
W zasadzie zawsze możesz postawić ażurowy regał w poprzek.

akswał
13-09-2011, 11:27
Ja dałabym pod skos zabudowany regał do wysokości wypadkowej i na szerokość 60 cm (np w kolorze białym - lub innym neutralnym) z szafką, regałem na książki i miejscem na pojemniki kwadratowe na zabawki. Niebieski na rys. 1

Nie wiem jak twój maluszek jest mały - ale jeżeli ma jeszcze typowe łóżeczko to postawiłabym je tak jak na rysunku nr 1 (na szerokość bym zaplanowała 160cm jako zagłówek przyszłego łóżka nastolatka. (Kolor fioletowy)

W pokoiku malucha pod oknem (tak jak Elfir) dałabym dwa niskie foteliki i stolik do rysowania - potem w to miejsce dałabym biurko szkolne) (kolor malinowy)

Koło stoliczka dałabym regał na książki (edukacja od małego ważna jest - a potem przyda się do książek szkolnych).

Kolor żółty to szafa na ubrania (po cichu zawsze z drzwi mozna coś włozyć i nie trzeba się przedzierać przez staranie ułozony domek z przescieradeł i krzeseł.

Kolor pomarańczowy to kolejny regał na zabawki (zrobiłabym go niskiego, tak by optycznie nie zawężać pokoju).

W tym układzie malenstwo ma sporo miejsca pośrodu na wszelkie zabawy, a ty uzyskujesz bardziej kwadratowe pomieszczenie, i masz też gdzie wstwawić fotel do karmienia i usypiania (koło łóżeczka).
rys.1
http://images39.fotosik.pl/1060/3e60ab64e597ffccmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

================================================== =========================================

Pokuj nastolatka i wczesnej szkoły.
Do regału ze schowkami dokładamy łóżko 160 cm (regał jest naszym zagłówkiem)

Kolor zielony to biurko z krzesłem - wygodne umiejscowienie do kontroli - przechodząc i zaglądając przez drzwi zawsze wiesz co ma na monitorze (gre, internet, facebooka czy może się uczy) a światło pada z lewej strony i dobrze oświetla przestrzeń zeszytów. Kwałek ściany daje możliwość powieszenia tablicy korkowej z planem zajęć etc.

Pomarańcz to wcześniejszy regał na książki.

Róż to wcześniejsza szafa na ubrania.

Kolejny pomarańcz koło drzwi i łóżka to niski regał na książki, trofea, płyty, wieżę i może tv.
rys. 2
http://images43.fotosik.pl/1093/3efdef2b58a173b3med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Skos pokryj jakąś przykuwającą uwagę tapetą, to samo zrób z przeciwlegą wąską ścianą (mocne kolory) a ściany długie zrób w deliktanych jasnych barwach - w ten sposób otycznie poszerzysz pokuj

atix
13-09-2011, 19:09
do AKSWAŁ
Witam i dzięki za pomysły.
Mój "maluszek" ma 5 lat i od kiedy skończył 1rok śpi na łóżku 200 cm x 100 cm (oczywiście na początku na samym materacu) - nie lubił łóżeczka.
Podoba mi się pomysł z regałem pod oknem dachowym, muszę mieć do okna dostęp. Łóżko w tym miejscu już ustawiałam, ale za bardzo podobała mu się perspektywa oglądania świata z dachu (czy słyszeliście może o klamkach na kluczyk do okien połaciowych?).

My czytamy nie na fotelu tylko na dywanie, fotel to za mało, musiałaby być to kanapa (2 dzieci, 2 dorosłych).

Będę myśleć dalej.:-)

akswał
13-09-2011, 21:03
Atix - są takie okna - moja znajoma ma na kluczyk - nie wiem czy zamówiła u kogoś czy u producenta klamkę na kluczyk. Co do mycia okna nad łóżkiem to nie problem (wychowałam się na adptacji strychu i nigdy z tym nie było cyrków).

5 latek szybko stanie się 7 latkiem, i nastolatkiem :)