PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc przy aranżacji przedpokoju



jurgi
26-08-2011, 13:10
Witam, chciałbym wyremontować przedpokój, ale nie bardzo mam pomysł jak to później urządzić. Chcę żeby było jakoś nie "po babcinemu". ;) Poniżej zamieszczam zdjęcia, może ktoś coś poradzi, podpowie (dom to kostka z lat siedemdziesiątych) jak to urządzić?

nicol21
26-08-2011, 13:41
może napisz co wchodzi w grę - zdzieranie do gołych ścian, czy może tylko lekki remont.
jaki styl Ci się podoba, jakieś specyficzne kolory? wymiarna drzwi wchodzi w grę?
napisz więcej a będzie łatwiej pomóc, plus jakiś rysunek z wymiarami, rzutem czy czymś na pewno pomoże.

jurgi
26-08-2011, 14:08
Tzn. tak: chodzi o gruntowny remont. Boazerię już zerwałem, teraz zdzieram starą farbę ze ścian, i w zamiarze miałem dawać gładź. Zerwana będzie również podłoga, wylana nowa posadzka i na to chyba panele. co do kolorystyki to może jakieś ciemniejszy kolory w stylu "kawa z mlekiem", albo "kakao". A jeśli chodzi o wystrój to jakiś raczej prosty, nowoczesny, dla młodych ludzi przed trzydziestką ;) w dalszej kolejności będą robione schody i pokoje więc na pewno w przyszłości również wymiana drzwi. Z wymiarowany rzut zrobię w wolnej chwili i na pewno załączę jeśli jest ktoś chętny pomóc :)

marchew
26-08-2011, 14:50
może ja tam dziwna jestem, ale tych drzwi bym nie skazywała na wymianę tak od razu - bo są właśnie proste, minimalistyczne. może się okazać, że akurat będą pasować do przyszłej wizji, tylko np wymienić klamki, pomalować też na biało futryny.
przykład: cały korytarz na biało, drzwi też = jednolite tło, na którym można wyeksponować np zdjęcia (z wakacji, rodziny) na ścianach

dobrze jakbyście mieli z grubsza wizję reszty domu po remoncie, bo najlepiej jak wszystko jest spójne

Elfir
26-08-2011, 20:30
ha! A ja właśnie chciałam zasugerować rozbielenie drewna na ścianach :0

Które drzwi dokąd prowadzą?

jurgi
26-08-2011, 21:19
zgodnie z obietnicą załączyłem schemat przedpokoju

jurgi
26-08-2011, 21:24
drzwi naprawdę są stare i przydała by im się zmiana - pamiętają jeszcze czasy PRLu ;) rozbielenie drewna odpada bo już go nie ma :) na tą chwile (tak jak byśmy chcieli) mamy zrobiona tylko kuchnie a remontować będziemy całe piętro (czyli jeszcze dwa pokoje i klatkę na parter. Tak na marginesie może ktoś podsunie również jakiś pomysł na urządzenie klatki schodowej?

Elfir
26-08-2011, 22:14
Czy zamierzacie tam trzymać kurtki? Czy to wewnętrzny korytarzyk?

Bo przy łazience masz dobre miejsce na jakieś wieszaki, szafkę na buty
Nad kaloryferem możesz dać jakąś półkę (żeby się ściany nie brudziły). A pod kaloryferem wygodne krzesło (może być nawet wyściełane, z podłokietnikami, takie fotelo-krzesła)
Na ścianie między pokojami można dać konsolkę a nad nią lustro. Na ścianie między balkonem a pokojem jest dobre miejsce na obrazki.

Jesli to wewnętrzny korytarzyk i nie musisz tam trzymać ubrań to jest to dobre miejsce na rodzinną biblioteczkę - zamykane, przeszklone szafy biblioteczne mogłyby stać w miejscu wieszaków. Nad kaloryferem można byłoby powiesić zamykane, przeszklone witrynki lub zwykłe półki na książki. Fotel, konsolka i zdjęcia bez zmian.

jurgi
31-08-2011, 21:12
Przy kaloryferze zamierzam zrobić jakiś wieszak w stylu drzewa. A w wolnym kącie między łazienką a drzwiami na strych zrobię szafę zabudowaną aż do góry, żeby powiesić jakieś kurtki i i inne rzeczy, a od szafy do rogu gdzie kaloryfer zrobić pod sufitem również szafki ala pawlacze. Zawsze wolne miejsce się przyda na coś, biorąc pod uwagę, że współczesne meble nie są zbyt pakowne - raczej minimalistyczne. Aby zakryć rurę co, która idzie wzdłuż sufitu przez caly przedpokój zrobię zabudowę z płyty gipsowej i umieszczę w niej halogeny, które będą świecić dwustopniowo tzn. jedno światło przyciemnione, a drugie jasne "robocze". I chyba skorzystam z podpowiedzi o kilku obrazkach na ścianie między balkonem a pokojem.
Co sądzicie o takim pomyśle?? może jeszcze komuś przyjdzie coś do głowy?

Benta
02-09-2011, 12:56
[QUOTE=Elfir;4872813]ha! A ja właśnie chciałam zasugerować rozbielenie drewna na ścianach :0

A mnie mogłabyś zasugerować ? W temacie jak zabrać się za tę operacje.

Elfir
02-09-2011, 13:19
Zeskrobujesz lakier i rozbielasz farbą akrylową rozcieńczoną lub wybielająca bejcą lub olejowoskiem

http://www.e-manta.eu/forum/viewtopic.php?t=159
http://www.starwax.pl/pol/Produkty/Drewno/Efekty-dekoracyjne/Pasta-do-wybielania-drewna
http://naszmieszkanie.blogspot.com/2009/09/wybielanie-podogi-cz1.html

Benta
03-09-2011, 00:10
Dzięki.

Benta
03-09-2011, 01:01
Dzięki. Czeka mnie dużo, dużo pracy.

Elfir
03-09-2011, 10:09
Najmniej roboty jest z akrylem.

monikaa13
04-09-2011, 19:42
ha! A ja właśnie chciałam zasugerować rozbielenie drewna na ścianach :0

Które drzwi dokąd prowadzą?

NO WŁAŚNIE. Przyznaję, że zobaczyłam pierwsze zdjęcie i od razu pomyślałam o białych dechach, byłoby super. No ale jak już zerwana...szkoda, myślę.