PDA

Zobacz pełną wersję : Halogenki w styropianie - czy istnieje takie rozwiązanie?



Supermaczo
26-08-2011, 14:24
Witam wszystkich!

Bardzo proszę o pomoc, wyrozumiałość i dyskusję

Ekipa zrobiła mi elewację. Zaplanowałem sobie, że w podbitce będę miał halogenki - taki standart więc każdy wie o co chodzi. Natomiast mój problem polega na tym, że ekipa od elewacji źle "zarobiła"mi przewody które miały iść do tych halogenów. Może żeby łatwiej zrozumieć to zamieszczam foto. Na jednym tarasie mam dobrze zrobione mianowicie tak: (plik kable2.jpg)

a na drugim (źle) : (plik styropian i kable) - chodzi o to ze kable wystają ze styropianu (z sufitu)

Teraz moje pytanie: czy muszę "rozpruwać" część elewacji i przeprowadzać kable wyżej, tak żeby starczały do podbitki, czy jest jakiś sposob aby halogenki lub tego typu oprawy zamontować w styropianie? Czy one będą się trzymać? Czy taka oprawa nie nagrzeje się za bardzo?

Szczerze mówiąc nie chce rozwalać nowej elewacji.


Bardzo proszę o pomoc...


Ps.

Przepraszam za to ze źle są zamieszczone fotki. Jeszcze nie potrafie wstawiać fotek na forum.

Pozdrawiam

jasiek71
26-08-2011, 16:30
będzie się trzymało w styropianie
zamontuj LED one się mało nagrzewają, prawie wcale;)

Supermaczo
29-08-2011, 08:14
Dzięki za podpowiedz, ale zastanawiam się w jaki sposób przymocować oprawkę do styropianu?
Chodzi o to ze musze wydłubać styropian, aby tam włożyć oprawkę z LEDem. Ale jak ta oprawka bedzie się trzymać?

dzabij
29-08-2011, 10:06
Dzięki za podpowiedz, ale zastanawiam się w jaki sposób przymocować oprawkę do styropianu?
Chodzi o to ze musze wydłubać styropian, aby tam włożyć oprawkę z LEDem. Ale jak ta oprawka bedzie się trzymać?

Mozesz kupić jakies oprawy montowane na powierzchni elewacji, nie wpuszczane (IKEA ma takie podszawkowe do kuchni, trzeba by poszukać odpowiednika "outdoor"). Wtedy montujesz je albo na długi kołek albo na plastikowe "ślimaki" wkręcane w styropian (min. fisher ma takie).

Ale ja widzę inną opcję, można by przedłużyć dobrze poprowadzone kable nad podbitką i zrobic oświetlenie normalnie w podbitce. Stare obciąć (również w puszce poodłanczać) i z nich nie korzystać. Czy coś stoi na przeszkodzie ?