PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki ścienne na podłodze



Calorian
26-08-2011, 18:12
Proszę osoby doświadczone o odpowiedź: W małym WC (1 m2) położyłem pozostałość ściennych płytek na podłodze. Zanim zafuguję, noszę się z zamiarem zerwania ich tylko dlatego, że za parę miesięcy podobno zostaną starte od chodzenia. Użytkowników będzie 2, ale czasem zdarzą się goście w butach. Mogą też ponoć popękać od chodzenia. Czy to nie przesadne krakanie? Dziękuję.

Elfir
26-08-2011, 20:31
raczej popękają. Płytki ścienne nie są obliczane na obciążenia kilkunastu kg wagi człowieka.

joliska
26-08-2011, 20:52
Google mówi m.in.:


Czy płytki ścienne można położyć na podłogę?

Lucyna Kozłowska:
Gres można położyć zarówno na ścianę jak i na podłogę. Jeżeli jednak producent określa płytkę z gresu jako płytkę ścienną, może oznaczać to, że klasa ścieralności tej płytki jest niewystarczająca do użytkowania jej na podłodze. W kolekcjach płytek gresowych do wykładania ścian, znajdują się też listwy dekoracyjne, na przykład z wstawkami ze stali lub szkła, które położone na podłodze w miejscach często używanych szybko się niszczą.

Mirosław Korzeniewski:
Płytki przeznaczone na ścianę mogą mieć gorsze parametry, zwłaszcza tak ważne na podłodze ścieralność i nasiąkliwość. Jeśli taką płytkę ścienną położymy w miejscu, gdzie jest duży ruch - szybko mogą pokazać się przetarcia, chyba że chodzi się tam w miękkim obuwiu lub boso.

Calorian
27-08-2011, 14:38
Dzięki za odpowiedź. Postanowiłem poświęcić się dla dobra nauki. Skoro i tak się zetrą lub popękają, to będę to obserwował i opiszę za parę miesięcy a może dopiero za kilka lat :)

manhatan17
28-08-2011, 23:34
Ciekawy wątek!

Mam kilka serii płytek na oku w których płytki podłogowe nie występują w pełnej kolorystyce jak płytki ścienne i tak np. w przypadku płytek jasno ciemnych, jasna podłoga zupełnie mi nie pasuje. Zastanawiałam się nad położeniem na podłodze płytek ściennych (małe powierzchnie np. spiżarnia przy kuchnia). Mam więc nadzieję że wątek nie padnie za szybko :) Czekam na opinie odnośnie użytkowania płytek ściennych na podłodze (poproszę o nazwę firmy i serię).