PDA

Zobacz pełną wersję : Beton Komórkowy czy ceramika



Andrzej.K
26-08-2011, 20:06
Z czego lepiej budować Z BK np 600 lub 700 czy z ceramiki wpiszcie swoje zdanie i spostrzeżenie z góry dzieki.





Bo sam mam dylemat i niewiem nad czym sie zdecydowac jak na razie BK przemawia do mnie ceną!

Kuba Dąb
01-09-2011, 20:23
oczywiście, że BK. Ceramika to materiał w dużej mierze nijaki, bo ani nie jest ciepły tak jak bk ani nie jest wytrzymały jak silikaty i do tego okropnie się kruszy. Przynajmniej jak dla mnie wybór tutaj jest oczywisty w stronę bk, można uzyskać dużo lepszy parametr U przy mniejszej grubości ściany. Myślę, że gęstość rzędu 600 jest optymalna

jan_z_wolna
01-09-2011, 20:33
A jaka jest różnica w cenie na cały dom? Ciekawy jestem.
Moim zdaniem jak buduje ekipa to nie ma kompletnie żadnego znaczenia czy bk czy ceramika, więc brałbym tańszy. Na bk daj tynki cementowo wapienne i będzie super. Kasę zostaw na dobrą wełnę na poddasze :-)
Tylko nie Ytong, ale też nie robiony gdzieś w garażu :-) Coś ze środka. Jakiś Solbet albo coś podobnego.

daro31ie
02-09-2011, 03:14
Pierwszy dom postawiłem z BK ale 2 już z ceramiki poryzowanej. Co lepsze to tak jakby pytać czy blondynka czy szatynka.
BK łatwość w budowie ale bardzo pije wodę. Ceramika to naturalny produkt lecz trudniejszy w obróbce.

Decyzja należny do ciebie

jan_z_wolna
02-09-2011, 20:18
BK łatwość w budowie ale bardzo pije wodę.
Co racja, to racja. Dlatego dobrze taką chatę zamykać na koniec lata. Zanim się chłód zrobi i parowanie padnie zupełnie.

Andrzej.K
07-09-2011, 12:55
A jaka jest różnica w cenie na cały dom? Ciekawy jestem.
Moim zdaniem jak buduje ekipa to nie ma kompletnie żadnego znaczenia czy bk czy ceramika, więc brałbym tańszy. Na bk daj tynki cementowo wapienne i będzie super. Kasę zostaw na dobrą wełnę na poddasze :-)
Tylko nie Ytong, ale też nie robiony gdzieś w garażu :-) Coś ze środka. Jakiś Solbet albo coś podobnego.
Porównałem Solbet bo jego chyba wybiorę za m2 materiał P+W Na klej wraz z klejem wychodzi 56 zł. + murarze oczywiście ceramika porotherm wychodzi 51 zł plus zaprawa podobno 16 l na m2. Tańszą też można kupić ale już owiele gorsze parametry więc chyba faktycznie solbet 600 będzie dobrym wyborem.
Tylko nie wiem co to znaczy że chłonie wilgoć .
Czy po prostu podczas budowy warto go przykryć w deszczowe dni?
czy trzeba stosować paraizolacje od środka?

Kuba Dąb
07-09-2011, 21:05
to że Solbet pije wode oznacza tylko tyle, że ktoś opowiada głupoty. Może i jest bardziej nasiąkliwy niż ceramika, ale też szybciej wilgoć oddaje. Ale to wszystko i tak odbywa się na malutką skalę.

jan_z_wolna
08-09-2011, 09:00
Nie taką malutką. Miałem kiedyś paletę z rozdartą folią. Bloczki murowane jesienią ważyły tonę:-) Ale schło szybko. tAKI materiał. Jak przyjdzie dach to wyschnie raz dwa (TYLKO NIE ZA SZYBKO DAWAJ IZOLACJĘ ELEWACJI)

panfotograf
09-09-2011, 14:25
Nie wiem jak wygląda różnica w cenie, ale jeśli jest niewielka to bez namysłu wziąłbym (jeszcze raz) pustak ceramiczny.
Beton spieniony jest stosunkowo nową technologią i do końca nie wiadomo jak zachowa się po 100 latach. A i tak każdy dom okleja styropianem (czy wełną) więc przepuszczalność cieplna (pustaka ceramicznego czy BK) ma niewielkie znaczenie.
Jak położysz gładzie i pomalujesz ściany to wchłanianie wilgoci też będzie marginalne - z resztą odprowadzanie wilgoci to zadanie wentylacji a nie ścian

pawel2210
10-09-2011, 13:21
a co myslicie o bk 24cm klasy 400 na sciany nosne? dom z uzytkowym poddaszem pozdrawiam

plusfoto
10-09-2011, 19:22
Tylko nie Ytong,

A czy w Ytongu jest coś złego.
Ponadto chciałem się dopytać - parametry bloczków wszyscy podają bardzo ale to bardzo zbliżone a różnice w cenie dość znaczne. Czy jakichś producentów należy unikać?

Arturo72
10-09-2011, 22:03
A czy w Ytongu jest coś złego.

Cena :)

junior1981
26-09-2011, 09:21
Witam a tak na marginesie nie licząc się z kosztami ale żeby było jak najlepiej to jakie ściany byście zrobili dodam jeszcze raz nie liczymy kosztów pozdrawiam

Arturo72
26-09-2011, 12:17
Witam a tak na marginesie nie licząc się z kosztami ale żeby było jak najlepiej to jakie ściany byście zrobili dodam jeszcze raz nie liczymy kosztów pozdrawiam
Nie licząc kosztów to...silikat :)

Dareckyy
26-09-2011, 13:29
Dla każdego to "najlepiej" będzie oznaczało co innego ;)

Dla mnie np. "najlepiej" było postawić ściany prefabrykowane z keramzytobetonu (Praefa), bo montaż trwał 3 dni, nie trzeba było wykonywać tynków wewnętrznych, tylko gładzie, ściany są proste i stosunkowo wąskie, otwory równo wykonane, są już przygotowane pod przyszłe instalacje.