PDA

Zobacz pełną wersję : Lodówka side by side czy jednodrzwiowa?



mrowkaania
29-01-2011, 21:06
Witam,
jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i nadszedł czas wyboru sprzętu AGD. Od poczatku nie wyobrażaliśmy sobie innej lodowki jak side by side, jednak po obejrzeniu jednego z modeli Samsunga nasz czar prysł...strasznie wąskie półki i tak naprawde nie wyglądała ani na porządną lodówkę, ani zamrażarkę.Zastanawiamy się czy wszystkie te modele faktycznie są tak niepraktyczne w środku?(firma nie ma znaczenia- na żywo tylko Samsunga widzieliśmy)czy w ogóle jest sens takową kupowac?jakie są wasze doświadczenia?

drugie pytanie też do doświadczonych: jak jest z użytkowaniem czarnego sprzętu agd?faktycznie wszystko widac?

Darpiot
30-01-2011, 11:08
chcesz szerokie półki i praktyczny zamrażalnik to kup któryś z czterodrzwiowych modeli Sharp'a. Lodówki są superpraktyczne, energooszczędne i mało awaryjne. Niestety cena nie jest najniższa.

mrowkaania
30-01-2011, 15:55
chcesz szerokie półki i praktyczny zamrażalnik to kup któryś z czterodrzwiowych modeli Sharp'a. Lodówki są superpraktyczne, energooszczędne i mało awaryjne. Niestety cena nie jest najniższa.

Darpiot, widzieliśmy te lodówki są super, jednak masz racje co do cen...zastanawiam się, czy w tej cenie nie lepiej kupic zwykłą lodówkę, a do tego zamrażlke osobną bo na nią bedziemy miec miejsce w spiżarni.

Darpiot
30-01-2011, 20:49
moim typem długo był czterodrzwiowy sharp ale zdecydowaliśmy, że dla dwojga wystarczy mniejsza. I tak zakupiliśmy Siemensa model KG46NH70 o szer 70cm czyli 10cm szerszą niż standart. Lodówka ma 185cm wysokości. Jeżeli chcesz większą to KG49NH70 - 200cm wys. Bosch ma też takie bliźniacze produkty.
Cena tej niższej 2700zł z dostawą ze sklepu internetowego

kilkujadek0
03-02-2011, 19:22
Też planuję zakup lodówki SBS i po długich poszukiwaniach i lekturze w sieci zdecydowałem się na Beko GNE 114610FX. Ma dobre opinie, niezła cenę i jest ogromna. Nie posiada środkowego słupka i dzięki temu jest w niej dużo miejsca. Na żywo wygląda także przyzwoicie.

witu102
08-02-2011, 21:27
jak dla mnie jedynym argumentem przemawiającym za SBS jest kostkarka...można ją dostać także w niektórych modelach liebherra, ale cenowo przebija on część SBS...poza tym chyba dla dużej rodziny, bo do 4-5 osób zwykła lodówka 200cm starcza aż nadto...

odaro
26-08-2011, 21:45
Spotykam wśród wielu swoich znajomych lodówki side by side jednocześnie spotykam się w rozbieżnymi opiniami na temat lodówek side by side.

Pytanie do użytkowników takich lodówek czy warto było kupić taką lodówkę?

megi24
28-08-2011, 18:16
Bardzo ciekawych informacji można się dowiedzieć o side by side na tej (http://https://www.facebook.com/zycbardziej?sk=app_10531514314) stronce, przy okazji można zgarnąć fajne nagrody :-)

odaro
28-08-2011, 19:49
Bardzo ciekawych informacji można się dowiedzieć o side by side na tej (http://https://www.facebook.com/zycbardziej?sk=app_10531514314) stronce, przy okazji można zgarnąć fajne nagrody :-)


Nie działa to przekierowanie?????

Zapodaj linka jeszcze raz.

bettka
28-08-2011, 22:53
Też się zastanawiam, co będzie lepsze dla rodziny 2+2. Obecnie mamy dość dużą lodówko-zamrażarkę wolno stojącą 1-drzwiową.
Moja koleżanka jest z side-by-side bardzo zadowolona, twierdzi, że często korzystają z dystrybutora wody i kostkarki.
Z tego co na szybko porównałam, to zużycie energii jest ok. x2

odaro
28-08-2011, 23:24
Też się zastanawiam, co będzie lepsze dla rodziny 2+2. Obecnie mamy dość dużą lodówko-zamrażarkę wolno stojącą 1-drzwiową.
Moja koleżanka jest z side-by-side bardzo zadowolona, twierdzi, że często korzystają z dystrybutora wody i kostkarki.
Z tego co na szybko porównałam, to zużycie energii jest ok. x2

Ale są np. lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką.

popey111
29-08-2011, 08:41
Ale są np. lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką.
Jednodrzwiowych nie ma:)

photos
29-08-2011, 08:54
Ale są np. lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką.
Dokładnie

Tak czytam i się zastanawiam nad istota pytania. Chcesz podążać za modą?? bo wszyscy teraz takie kupują? Dla czterech osób to wystarczy z jednymi drzwiami spokojnie.
Taki mały przykład. Kupujesz samochód, bo potrzebujesz powiedzmy dojeżdżać do pracy, masz do wyboru osobowy, który mniej pali, wszędzie wjedzie, albo busa, ładnego, z dużą paką. Wybór wydaje się oczywisty. Po co masz kupować busa, który znacznie więcej pali i jest mało zwrotny w mieście.
Duża lodówka zużywa znacznie więcej energii i prawdopodobnie przy wielkości Twojej rodziny będzie chłodzić i zamrażać powietrze.
Niestety ludzie postępują co raz mniej logicznie...:) Do jazdy w mieście kupujemy pickupy, vany i suvy, bo są modne przy okazji ładne, praktyczność i ekonomia jest tu na ostatnim miejscu. Dlatego też i w domach dla 3-4 osób nie rzadko pojawiają się ogromne lodówy z równie wielkimi kolorowymi ekranami. Jak kogoś stać to czemu nie. Pytanie tylko po co, bo tradycyjne lodówki mają równie elegancki design a przy tym zużywają mniej energii

odaro
29-08-2011, 20:05
Jednodrzwiowych nie ma:)

A właśnie że są :)

odaro
29-08-2011, 20:11
Dokładnie

Tak czytam i się zastanawiam nad istota pytania. Chcesz podążać za modą?? bo wszyscy teraz takie kupują? Dla czterech osób to wystarczy z jednymi drzwiami spokojnie.
Taki mały przykład. Kupujesz samochód, bo potrzebujesz powiedzmy dojeżdżać do pracy, masz do wyboru osobowy, który mniej pali, wszędzie wjedzie, albo busa, ładnego, z dużą paką. Wybór wydaje się oczywisty. Po co masz kupować busa, który znacznie więcej pali i jest mało zwrotny w mieście.
Duża lodówka zużywa znacznie więcej energii i prawdopodobnie przy wielkości Twojej rodziny będzie chłodzić i zamrażać powietrze.
Niestety ludzie postępują co raz mniej logicznie...:) Do jazdy w mieście kupujemy pickupy, vany i suvy, bo są modne przy okazji ładne, praktyczność i ekonomia jest tu na ostatnim miejscu. Dlatego też i w domach dla 3-4 osób nie rzadko pojawiają się ogromne lodówy z równie wielkimi kolorowymi ekranami. Jak kogoś stać to czemu nie. Pytanie tylko po co, bo tradycyjne lodówki mają równie elegancki design a przy tym zużywają mniej energii

To dobre pytanie tak naprawdę to obecnie muszę postanowić jaki projekt kuchni ma wybrać ten z lodówką side by side czy bez a jest to spora różnica w całym projekcie.

W lodówce side by side podoba mi się kostkarka do lodu i wygląd.

Ale są też lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką a do tego o pojemności większej niż side by side.

Z drugiej strony wszędzie gdzie byłem w nowo wybudowanym domu zawsze widziałem lodówkę side by side :D

firewall
29-08-2011, 20:38
Nie tak dawno zastanawiałem się na lodówką side-by-side, ale kupiłem 70cm szerokości klasyczną z dużymi szufladami na dole. Po prostu dla mnie praktyczniejsze jest wrzucanie mrożonek do szuflady(własna produkcja).Side-by-side jest praktyczniejszy do przechowywania mrożonek żywności wysokoprzetworzonej - w pudełkach. Ale tego akurat nie używam. Dlatego dla mnie wybór był prosty.

popey111
30-08-2011, 20:33
A właśnie że są :)
Tak?
To proszę o jakiś przykład :)

odaro
30-08-2011, 20:50
Tak?
To proszę o jakiś przykład :)



Liebherr CBNes -5167 (http://www.liebherr.pl/HG/pl-PL/products_pl-hg.wfw/id-484480-0_20770-0)

Wersja premium mam komorę 0 st C i automatyczną kostkarkę tzn musi być na stałe podłączona do wody.

Kostki lodowe są automatycznie uzupełnianie.

Pojemność tej lodówki jest taka sama a czasami większa niż side by side i można do nie wstawić większe gabarytowo przedmioty.

popey111
30-08-2011, 21:08
Liebherr CBNes -5167 (http://www.liebherr.pl/HG/pl-PL/products_pl-hg.wfw/id-484480-0_20770-0)

Wersja premium mam komorę 0 st C i automatyczną kostkarkę tzn musi być na stałe podłączona do wody.

Kostki lodowe są automatycznie uzupełnianie.

Pojemność tej lodówki jest taka sama a czasami większa niż side by side i można do nie wstawić większe gabarytowo przedmioty.
OK.
Ale jak dla mnie to mamy w tym modelu drzwi dwoje :) jedne u góry a drugie na dole :)
Czyli jest to model dwudrzwiowy z dolnym zamrażalnikiem tzw. combi :)

witu102
01-09-2011, 12:50
ja długo myślałem nad lodówką...SBS mi się bardzo podobały ale po pierwsze cena po drugie zużycie energii...zdecydowałem się na jedno drzwiowego samsunga z tacką na lód (niezależną od szuflad zamrażarki) i raz za czas nalewam wodę do foremki i wysypuje lód do szuflady...wspomniany Liebherr fajny, ale cena w granicach 7tys zł ciut duża...

odaro
01-09-2011, 17:50
ja długo myślałem nad lodówką...SBS mi się bardzo podobały ale po pierwsze cena po drugie zużycie energii...zdecydowałem się na jedno drzwiowego samsunga z tacką na lód (niezależną od szuflad zamrażarki) i raz za czas nalewam wodę do foremki i wysypuje lód do szuflady...wspomniany Liebherr fajny, ale cena w granicach 7tys zł ciut duża...

To jest cena katalogowa za 5500 - 6000zł można kupić Liebher

firewall
01-09-2011, 18:20
Fakt. Taniocha. Za dodatkowe kilka tysięcy można mieć w lodówce kostki lodu:D Do tego popielniczka samoczyczcząca za 12 tysięcy:D

odaro
01-09-2011, 19:52
Fakt. Taniocha. Za dodatkowe kilka tysięcy można mieć w lodówce kostki lodu:D Do tego popielniczka samoczyczcząca za 12 tysięcy:D

Za 3000zl katalogowo mniej możesz mieć bez kostkarki taką samą Liebherr

odaro
01-09-2011, 20:11
;)
Do tego dorzuciłbym automat do wlewania oleju do głowy za 100tys.zł...oczywiście na kredyt ;)

Szkoda,że taka lodówka automatycznie nie robi obiadu...wszak podobnie jak kostki lodu codziennie potrzebujemy automatu do zaspokojenia głodu :D

Nie bardzo wiem na jakim poziomie rozmawiamy ale u mnie w kuchni będzie kostkarka albo z lodówka albo jak oddzielne urządzenie.

odaro
01-09-2011, 20:29
Na poziomie budującego dom ale nie na poziomie kogoś komu słoma z butów wystaje...automatycznie usuwana ;)

Od raz widać komu słoma z butów wystaje

miiho
05-09-2011, 15:21
No i po co sobie takie uszczypliwości wzajemnie serwować...? Jak ktoś koniecznie potrzebuje mieć w kuchni kostkarkę - droga wolna, co komu do tego...;)?

butynski
05-09-2011, 19:49
Na poziomie budującego dom ale nie na poziomie kogoś komu słoma z butów wystaje...automatycznie usuwana ;)

Jak się nie ma miedzi to się na d..... siedzi

odaro
05-09-2011, 20:35
Następny ze słomą w butach i ...złotymi klamkami.
A rozumek malutki :)

Nic mądrzejszego nie potrafisz wymyśleć co...

stilla
06-09-2011, 09:27
Ale fajnie jest jak lodówka ma sporo funkcji i innowacyjne rozwiązania, w sumie to non stop używany i niezbędny sprzęt w domu. Musi być dobry i funkcyjny, a poza tym teraz są lodówki side by side, które można postawić w dowolnym miejscu w domu bo kostkarka do lodu i dozownik pobierają wodę z wewnętrznego zbiornika.

photos
06-09-2011, 10:01
Ale fajnie jest jak lodówka ma sporo funkcji i innowacyjne rozwiązania, w sumie to non stop używany i niezbędny sprzęt w domu. Musi być dobry i funkcyjny, a poza tym teraz są lodówki side by side, które można postawić w dowolnym miejscu w domu bo kostkarka do lodu i dozownik pobierają wodę z wewnętrznego zbiornika.

No pewnie najlepiej w salonie. I z kuchni po kiełbasę przechodzić pół domu :)
Albo kupić dwie. jedna do salonu drugą do kuchni, w końcu teraz lodówki sbs maja taki design że mogą być ozdoba salonu:) A i producent nie będzie miał nic przeciwko
Proponuje nie zapominać do czego ten sprzęt ma rzeczywiście służyć.

odaro
06-09-2011, 10:16
No pewnie najlepiej w salonie. I z kuchni po kiełbasę przechodzić pół domu :)
Albo kupić dwie. jedna do salonu drugą do kuchni, w końcu teraz lodówki sbs maja taki design że mogą być ozdoba salonu:) A i producent nie będzie miał nic przeciwko
Proponuje nie zapominać do czego ten sprzęt ma rzeczywiście służyć.

A wg Ciebie do czego ma służyć.

photos
06-09-2011, 10:22
A wg Ciebie do czego ma służyć.
Na pewno nie do tego aby utrudniać sobie życie. Ale jak napisałem wyżej na wszystko jest rada. Wszak bogatemu wszystko wolno :)

tomasz_ka
06-09-2011, 10:49
Podczas niedawnego remontu kuchni zmieniliśmy z żoną lodówkę side by side na jednodrzwiową i mogę napisać, że był to bardzo dobry wybór. Powiększyło to nam nieco kuchnie.

butynski
06-09-2011, 19:46
No nie,bo jak mi mi ktoś wyjeżdża z miedzią to ja mu ze złotymi klamkami ;)
O ilości rozumku tak jakoś wyszło czytając ten post (moim zdaniem trafnie)

Nie zrozumiesz nigdy po co jest kostkarka i dozownik wody - dlatego ,że tobie lodówka kojarzy się tylko z kiełbasą , kaszanką ( sorry krupniokiem ) i śmierdzącą rybą

firewall
06-09-2011, 19:54
Może już skończycie te uszczypliwości. A krupnioki czy kaszanka każdy wie o co chodzi. I nie ma co się przerzucać. Nie wszyscy na śląsku jedzą krupnioki. Wyobraź sobie że są i tacy tam, co wychodzą na pole przed dom, a niekoniecznie chodzą na dwór.

butynski
06-09-2011, 23:00
No wiesz,w Gliwicach to raczej ciężko jest zdobyć słomę

Za to wungla i buraków pod dostatkiem

queene
07-09-2011, 23:18
fajny temat :) Śląsk rullezz ;)
a co sbs.....też miała być....ale do zadnej jakoś nie chciała mi sie zmieścić patelnia...a zajmują pół kuchni...więc gdzie tu ergonomia...jak ktoś dobrze napisał - sbs sa dobre dla tych co kupuja gotowe jedzono zapakowane w kartoniki.....o tego to sie tam naukłada że hej...ale o dużym garnku czy wlasnie patelni zapomnij...
kostkarka i dozownik wody.......dziękuję za kranówe wole sie napracować i wlać sobie mineralną do pojemników czy do kubka :)

stilla
08-09-2011, 08:03
Photos, a żebyś wiedział, że nawet w pokoju lodówkę można postawić. Moja znajoma tak ma. Kupiła sobie w kolorze wina taką, która ma nawet kryształki Swarovkiego na drzwiach, sama widziałam, pięknie się prezentuje z jej czarnymi meblami w salonie :)

Princesa
08-09-2011, 08:31
Nie bardzo rozumiem uszczypliwość niektórych osób.
Ot taka mentalność, ktoś coś ma, mi wydaje się to zbędne (albo mnie nie stać) to mu dowalę, że wieśniak, że idiota, niech sobie nie myśli że mu wszystko wolno mieć.

Mnie nie stać, ani mi się nie podoba SBS bo nie da się jej ładnie zabudować, ja kupuję lodówkę z dolnym zamrażalnikiem do zabudowy, bez kostkarki i dystrybutora wody.

A tym słomiarzom, co to u wszystkich drzazgi widzą radzę się w głowę stuknąć.
Słoma wystaje?
Bo kogoś stać i tak chce?
Buractwo i typowa polaczkowość - nie mam, kto inny ma to go wyśmieję i obgadam, chama jednego, co pewnie ma bo nakradł.

photos
08-09-2011, 08:32
Photos, a żebyś wiedział, że nawet w pokoju lodówkę można postawić. Moja znajoma tak ma. Kupiła sobie w kolorze wina taką, która ma nawet kryształki Swarovkiego na drzwiach, sama widziałam, pięknie się prezentuje z jej czarnymi meblami w salonie :)


Wszak bogatemu wszystko wolno :)

:)

odaro
08-09-2011, 16:59
Podczas niedawnego remontu kuchni zmieniliśmy z żoną lodówkę side by side na jednodrzwiową i mogę napisać, że był to bardzo dobry wybór. Powiększyło to nam nieco kuchnie.


Czy tylko więcej miejsca kuchni czy były jeszcze jakieś inne powody zamiany sbs na jednodrzwiową?

butynski
08-09-2011, 17:17
Wungla owszem ale buraków w Twoim stylu raczej żadko się spotyka...

Tak rzadko ( przez samo ż znawco językowy) - jak sbsy w familokach !

Aga i Krzysiu
09-09-2011, 07:00
Witam!
Obecnie mam Mastercooka wielką 2m wysokości z 105 litrową zamrażarką - trudno znaleźć na rynku większą i często brakuje mi miejsca! Zwłaszcza w zamrażarce. Wiem, można kupić dodatkową zamrażarkę - mam. Teraz chcę kupić SBS dlatego, bo jest rzeczywiście większa, można bardzej sensownie rozłożyć żywność. Patelni nigdy w życiu nie wstawiałam do lodówki, ale garnki owszem. Duży gar i tak tylko jeden wejdzie i na nic innego już nie ma miejsca. W ciągu roku lodówa zapełniona, światło panuje, jak są dzieci na wakacjach. A SBSa można kupić praktycznie w cenie lodówki combi.

eniu
16-09-2011, 21:33
Nie bardzo rozumiem uszczypliwość niektórych osób.
Ot taka mentalność, ktoś coś ma, mi wydaje się to zbędne (albo mnie nie stać) to mu dowalę, że wieśniak, że idiota, niech sobie nie myśli że mu wszystko wolno mieć.

Mnie nie stać, ani mi się nie podoba SBS bo nie da się jej ładnie zabudować, ja kupuję lodówkę z dolnym zamrażalnikiem do zabudowy, bez kostkarki i dystrybutora wody.

A tym słomiarzom, co to u wszystkich drzazgi widzą radzę się w głowę stuknąć.
Słoma wystaje?
Bo kogoś stać i tak chce?
Buractwo i typowa polaczkowość - nie mam, kto inny ma to go wyśmieję i obgadam, chama jednego, co pewnie ma bo nakradł.



Ot dwa buraki sie spotkały i se pogadały ...:D

naszaheidi
17-09-2011, 09:27
Ja od ponad roku czekam na swoja SBSes 7165, z winiarka.Jest przepiekna,mam nadzieje,ze nie bedzie awaryjna.Mam osobna winiarke,ale wstawie ja do garazu bo nie bedzie mi pasowac a w spizarni zajmie za duzo miejsca.Tam stanie zamrazala.
Ma ktos ta lodowke Liebherra czy tylko sie klocicie tutaj?

odaro
17-09-2011, 12:11
Ja od ponad roku czekam na swoja SBSes 7165, z winiarka.Jest przepiekna,mam nadzieje,ze nie bedzie awaryjna.Mam osobna winiarke,ale wstawie ja do garazu bo nie bedzie mi pasowac a w spizarni zajmie za duzo miejsca.Tam stanie zamrazala.
Ma ktos ta lodowke Liebherra czy tylko sie klocicie tutaj?

Tylko się kłócą bo nic więcej nie potrafią powiedzieć.

odaro
17-09-2011, 12:13
Ja od ponad roku czekam na swoja SBSes 7165, z winiarka.Jest przepiekna,mam nadzieje,ze nie bedzie awaryjna.Mam osobna winiarke,ale wstawie ja do garazu bo nie bedzie mi pasowac a w spizarni zajmie za duzo miejsca.Tam stanie zamrazala.
Ma ktos ta lodowke Liebherra czy tylko sie klocicie tutaj?

A czemu czekasz aż rok czasu

naszaheidi
18-09-2011, 09:27
Dom sie buduje.Jak kupie teraz to bedzie stala i czekala a gwarancja leci,wiec czekam.Cena nie spada,szkoda...

Apsik77
19-09-2011, 16:13
Ja mam lodówkę sbs samsunga rodzinka 2+2. Lodówka sprawdza się świetnie , nie swieci pustkami bo nie chce mi się codziennie jeździć do sklepu i zakupy robie raz na pare dni. Z kostkarki zrezygnowaliśmy z powodu awaryjnosco tego ustrojstwa , ale za to mamy barek bardzo przydatna rzecz nie trzeba za każdym razem otwierać drzi gdy ktos chce napić się soku czy wziąc mleko do kawy. No i zamrażalnik bajka wreszcie widzę wszystko jak na dłoni zamiast grzebac po szufladach w poszukiwaniu schabu zgięta w pałąk.

mmena
20-09-2011, 12:48
Zastanawialam sie nad zakupem. Nie kupilam bo jest za mala dla mojej rodziny. Zamiast tego mam osobno chlodziarke i osobno zamrazarke.

p!nk
13-10-2011, 14:46
Gdybym tylko miała większą kuchnię to na pewno wybrałabym wersję side by side ponieważ wyglądają one o wiele ciekawiej, jednak z moim metrażem musiałam się ograniczyć do lodówki jedno drzwiowej.

photos
14-10-2011, 11:11
Gdybym tylko miała większą kuchnię to na pewno wybrałabym wersję side by side ponieważ wyglądają one o wiele ciekawiej
Czyli nie jest potrzebna taka duża lodówka ale że jest modna to czemu nie...Można i tak. Ja za zaoszczędzoną kasę najpierw przy kupnie a później przy użytkowaniu wolałbym zabrać rodzinę na wakacje.

photos
14-10-2011, 13:52
No musi też trochę wyglądać...jeżeli oczywiście jest odkryta.
Jestem ciekawy czy równie chętnie do zabudowy kupowalibyście sbs...wszak nikt z gości nie zauważy że jest w domu ta modna lodówka. :)

Aylin
14-10-2011, 21:03
Musi wyglądać - ale dla mnie w przypadku kuchni otwartej na salon znaczenie miało:
1. głośność
2. wygląd
3. pojemnośc - a sbs wcale pod tym względem nie jest najlepsza. Do zamrażalnik królik w całości nie wejdzie. Nawet na baczność. Wygrała tradycyjna - za to szersza o 10 cm :)

Apsik77
15-10-2011, 07:29
Każdy kupuje to co mu sie podoba , jest w jego mniemaniu praktyczne i na co go stać. Dla mnie sbs to strzał a dziesiątkę. Zużycie prądu nie jest wcale duże przy klasie A+, Królik do zamrażarki w całości wchodzi leciutko nawet z rodziną i znajomymi. No i żeby go potem wyciagnąć nie muszę kucać ani klękać i grzebać w szufladach bo wszystko jest przejrzyście poukładane na półeczkach.

photos
16-10-2011, 06:44
jak to mowia, kazdy potrafi dobrze swoja decyzje poprzec argumentami. Choc dla jednych moga wydawac sie smiszne, wazne aby istnialy dla zainteresowanego.
I tak odnosnie tego stac czy nie stac....stac to pewnie duzo ludzi jednak wiekszosc mysli racjonalnie

Apsik77
16-10-2011, 07:35
I tak odnosnie tego stac czy nie stac....stac to pewnie duzo ludzi jednak wiekszosc mysli racjonalnie
To że ty masz jakieś ale do tego typu lodówek , nie znaczy jeszcze że wszyscy którzy je wybrali myśli nieracjonalnie. Masz tradycyjną chłodziarko zamrażarkę? Super , jeśli ci wystarcza i jesteś zadowolony. Ja zadowolona nie byłam mimo że moja poprzednia lodówka miała 180 cm(więc sporo miejsca w środku). Teraz rozmiar mojej kuchni pozwolił na postawienie sbs więc taka lodówkę mam i dopiero ta jest dla mnie wystarczająca i spełnia moje oczekiwania.

Aga i Krzysiu
17-10-2011, 11:43
Należy zwrócić uwagę, że są różne szerokości lodówek SBS, od 80cm, do której naprawdę nie wejdzie nawet średni garnek, do 1m szerokości i spokojnie wchodzącego pojemnika na tort i wielkiego gara.
Nigdy bym nie kupiła czegokolwiek, żadnego mebla z tego powodu, ze modne. Po prostu muszę mieć dużo miejsca. I tak mam jeszcze osobną zamrażarkę (na świniaka :) )

Elfir
19-10-2011, 13:29
Ja planuję zwykłą lodówkę z zamrażarką. Jest nas dwoje. W tej chwili często nasza mała lodóweczka podblatowa świeci pustkami, bo zakupy robimy na bieżąco. Tylko latem brakuje miejsca w niej na duże butle mineralne lub Coli. Jedyne czego mi rzeczywiście brak to większego zamrażalnika, bo do mojego nie wejdzie nawet duża paczka frytek :)
Myślę, że lodówka z zamrażarką o wys. 1,6-1,7 m spokojnie wystarczy dla nas.

Na pewno wygodnie jest otwierać zamrażarkę jak lodówkę a nie grzebać w szufladach, więc gdybym miała większa kuchnię po prostu kupiłabym podblatową zamrażarkę i podblatową lodówkę bez zamrażarki i ustawiła w zabudowie na wysokości 70 cm obok siebie.

megi24
29-11-2011, 21:22
Teraz jest zatrzęsienie modeli, można przebierać, żeby tylko kasa była. Ostatnio mi się podobała LG GS 3159 PVJV, wydaje się wielka, ma ponad 340 l pojemności, ale ma niecałe 90 cm szerokości, nie widziałam takich metrowych :-/

karolinusienka
30-11-2011, 07:14
my zdecydowaliśmy się na lodówkę sbs :) dokładnie na tą: Zestaw Lodówka SAMSUNG RSH5STTS :) mam nadzieję, że będziemy zadowoleni :D

stilla
02-12-2011, 18:12
Mnie też się podoba, ale są już takie LG z barkiem w drzwiach i mogą stać w każdym miejscu w kuchni bo mają wbudowany zbiornik wewnętrzne skąd pobierają wodę.

Zielony ogród
02-12-2011, 19:41
od ponad 2 lat używam sharpa 80 cm jednodrzwiową. na półce miesci sie wielka blacha z ciastem plus np. butla dwulitrowa na leząco; mnóstwo miejsca.
a tez chciałam sbs, ale jak zajrzałam do środka oto od razu mi przeszło. maleńkie półeczki, ciasniej niz w zwykłej lodówce

radam5
05-12-2011, 18:12
Lodówki sbs mają jeszcze jedną poważną wadę. Jako pracownik serwisu AGD mogę powiedzieć, że są tak samo awaryjne jak zwykłe ale koszt nawet drobnej awarii jest wysoki.
Co do chłodziarko-zamrażarek LG to radzę uważać, spora część robiona jest w chinach. Czytajcie naklejki w środku.

Zielony ogród
05-12-2011, 18:54
Nie znasz się ;)
sbs to nie jest zwykła lodówka do przechowywania blach z ciastem to przede wszystkim bajer w postaci "mało kto ma" i mozliwości produkcji kostek lodu na codzień ;)
te kostki lodu to mi wspomnienie nasuwają....przez całą budowę była zgoda w rodzinie, dopiero zakup lodówki spowodował poważne zagrozenie rozwodem. moja lodówka ma fajnie rowiązane robienie lodu w dużej ilości, ale wodę trzeba zwyczajnie nalewać. mojego męża nic nie obchodziła cała budowa, tylko ten lód....miał się SAM robić! no jakoś to przezył... czasami mu to wypominam, gdy lód leży i leży i nikt go nie używa.

agata.kmisti
06-12-2011, 20:44
My tez zastanawiamy sie nad tym, jaka lodowke bedziemy miec w naszej kuchni. Dla mnie najwieksza wada lodowek SBS jest to, ze tak chlodziarka, jak i zamrazarka sa stanowczo za waskie (jak tam np. wlozyc pizze?). Dlatego zaczynamy sie zastanawiac nad kupnem chlodziarko-zamrazarki typu french door.
Np. takiej jak ta:
http://img.ps2netdrivers.net/img/65/samsung.rf263aebp/small.jpg
albo ta:
http://polki.pl/work/privateimages/formats/E/58797.jpg
lub ta:
http://www.theelectricdiscounter.com.au/images/Kitchen/refrigerator/Sharp/SJF65PSSL/SJF65PSSL2.jpg
...chociaz ta ostatnia to ma juz zamrazarke dzielona.

odaro
12-12-2011, 09:29
Znalazłem bardzo złe opinie na temat lodówek Liebherr pomyślałem że warto podlinkować.

Opinie na temat lodówek Liebherr (http://liebherr.fm.interia.pl/)

radam5
12-12-2011, 19:05
To co opisał autor to jest normalka w nowych lodówkach.

odaro
12-12-2011, 20:49
To co opisał autor to jest normalka w nowych lodówkach.

O wiele ważniejsze są komentarze do opisu autora a są tam komentarze z 2011r.

mrowkaania
13-12-2011, 20:57
my mamy osobno chłodziarkę i zamrazarke i uważam, ze to najlepsze rozwiazanie jeżeli oczywiście jest na nie miejsce:)co do sbs dla mnie niepraktyczne i wielkie z zewnatrz, a waskie w srodku
poza tym nieestetycznie wygladają w kuchni, jezeli zabudowa nie jest przemyślana.
Chlodziarkę mamy Liebherr i jak do tej pory jest wszystko w porządku, pojemna, cichutko chodzi, rewelacja.

agata.kmisti
14-12-2011, 08:31
A ja wkleje linka do filmu na YouTube z moim lodowkowym faworytem: http://www.youtube.com/watch?v=WSdz9tSGXT4&feature=relmfu
Lodowke widzialam na zywca i jest swietna. :)

odaro
14-12-2011, 18:37
A ja wkleje linka do filmu na YouTube z moim lodowkowym faworytem: http://www.youtube.com/watch?v=WSdz9tSGXT4&feature=relmfu
Lodowke widzialam na zywca i jest swietna. :)

A jest wogóle dostępna do kupienia w Polsce.

Bo na polskiej stronie samsunga jej nie ma w ofercie.

agata.kmisti
14-12-2011, 20:22
A jest wogóle dostępna do kupienia w Polsce.

Bo na polskiej stronie samsunga jej nie ma w ofercie.

Widzialam ja wczoraj w Media Markt. Jednak taniej mozna ja dostac w sklepach internetowych.

odaro
14-12-2011, 21:46
Widzialam ja wczoraj w Media Markt. Jednak taniej mozna ja dostac w sklepach internetowych.


A nie wiesz czy wystarczy jak drzwi się otwierają do 90st to można wyjąć półki.

Inaczej mówiąc czy taką lodówkę można wstawić we wnęce.

A powiedz dlaczego ta lodówka tak Cię urzekła?

agata.kmisti
14-12-2011, 22:20
A nie wiesz czy wystarczy jak drzwi się otwierają do 90st to można wyjąć półki.

Inaczej mówiąc czy taką lodówkę można wstawić we wnęce.

A powiedz dlaczego ta lodówka tak Cię urzekła?

Powiem szczerze, ze nie wiem. Jak sie jutro wyrobie z czasem, to zajade do Media i sprawdze to dla Ciebie- :)
A w tej lodowce podoba mi sie przede wszystkim przestrzen (brak typowej dla lodowek SBS klaustrofobii) i naprawde solidne wykonanie. Poleczki mozna aranzowac wedlug wlasnych potrzeb, a szuflady chodza naprawde cicho i lekko. Wszystko, moim zdaniem, bardzo dobrej jakosci.

odaro
14-12-2011, 22:54
Powiem szczerze, ze nie wiem. Jak sie jutro wyrobie z czasem, to zajade do Media i sprawdze to dla Ciebie- :)


Będę wdzięczny :)

Mnie też tego typu lodówki się podobają ale nie mam za bardzo miejsca w kuchni stąd to pytanie o wnękę na lodówkę.

Może w Media-Markt będę wiedzieć jakie jest minimalne otwarcie drzwi a szczególnie te drzwi po lewej stronie.

odaro
14-12-2011, 23:09
:D
Proponuję do salonu,tam będzie na widoku ;)

Jak się nie da inaczej...

photos
15-12-2011, 08:47
:D
Proponuję do salonu,tam będzie na widoku ;)
:lol2::lol2::lol2:

Ewentualnie jak bankomat...w elewację frontową domku :P

No dosyc żartów. Na filmiku widac że nie da się wyciągnać półek gdy drzwi są otwarte 90 stopni. Inna sprawa że sa dzielone i moze to byc ułatwienie, czyli wcale drzwi nie musza byc otwarte tak szeroko

odaro
15-12-2011, 11:45
:lol2::lol2::lol2:

Ewentualnie jak bankomat...w elewację frontową domku :P

No dosyc żartów. Na filmiku widac że nie da się wyciągnać półek gdy drzwi są otwarte 90 stopni. Inna sprawa że sa dzielone i moze to byc ułatwienie, czyli wcale drzwi nie musza byc otwarte tak szeroko

Dzięki za cenną podpowiedź :)

agata.kmisti
16-12-2011, 18:33
Bylam dzisiaj w Media i ponownie ogladalam ta lodowke.
Przy lodowce otwartej na 90 stopni, da sie wysunac szuflady na calej dlugosci, jednak nie da sie ich wyciagnac calkowicie.

odaro
16-12-2011, 19:42
Bylam dzisiaj w Media i ponownie ogladalam ta lodowke.
Przy lodowce otwartej na 90 stopni, da sie wysunac szuflady na calej dlugosci, jednak nie da sie ich wyciagnac calkowicie.

Aha... a do czego może być potrzebne wyciągnięcie całkowicie ... pewnie do mycia

agata.kmisti
16-12-2011, 20:07
Aha... a do czego może być potrzebne wyciągnięcie całkowicie ... pewnie do mycia
bingo!

odaro
16-12-2011, 20:49
bingo!

I co teraz ... nie no... muszę znaleźć jakiś sposób jak wcisnąć tą lodówkę do wnęki.

odaro
16-12-2011, 21:12
Bylam dzisiaj w Media i ponownie ogladalam ta lodowke.
Przy lodowce otwartej na 90 stopni, da sie wysunac szuflady na calej dlugosci, jednak nie da sie ich wyciagnac calkowicie.

A w którym Media Markt jest ta lodówka.

agata.kmisti
17-12-2011, 16:52
A w którym Media Markt jest ta lodówka.

Jeszcze wczoraj byla na ekspozycji w Szczecinie. I pewnie nadal jest. Chyba, ze ktos kupil...w koncu swieta ida... ;)

odaro
17-12-2011, 23:01
Jeszcze wczoraj byla na ekspozycji w Szczecinie. I pewnie nadal jest. Chyba, ze ktos kupil...w koncu swieta ida... ;)

Ups.... czemu myślałem że jesteś w Warszawy.

agata.kmisti
18-12-2011, 16:05
Ups.... czemu myślałem że jesteś w Warszawy.
Na to pytanie juz Ci niestety nie odpowiem..

odaro
18-12-2011, 20:20
Na to pytanie juz Ci niestety nie odpowiem..

To może na to

Jak jest różnica między lodówką którą podlinkowałaś czyli RFG23DERS1
a lodówką która jest na polskiej stronie Samsunga RF62QEPN (http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/french-door/RF62QEPN1/XEO-gallery)

Żona widziała dzisiaj ta drugą RF62QEPN i była zachwycona.

Została jedna w EURO AGD w Płocku jako jedna z ostatnich egzemplarzy, który było podobno do Polski sprowadzone 1000szt do sieci Euro.

Czy się różnią poszczególne modele bo ceną różnią się aż o 2000zł.

agata.kmisti
18-12-2011, 20:49
To może na to

Jak jest różnica między lodówką którą podlinkowałaś czyli RFG23DERS1
a lodówką która jest na polskiej stronie Samsunga RF62QEPN (http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/french-door/RF62QEPN1/XEO-gallery)

Żona widziała dzisiaj ta drugą RF62QEPN i była zachwycona.

Została jedna w EURO AGD w Płocku jako jedna z ostatnich egzemplarzy, który było podobno do Polski sprowadzone 1000szt do sieci Euro.

Czy się różnią poszczególne modele bo ceną różnią się aż o 2000zł.

Pierwsza rzecz, jaka mi sie rzuca w oczy, to brak wyswietlacza przy podajniku lodu w tej z EURO AGD. Moze to starszy model? Ta "moja" lodowe mozna znalezc w sklepach internetowych, a "Waszej" juz nie. Nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc. Bo wszystko inne wydaje sie takie samo.
P.S. W jednym sklepie internetowym ta Wasza lodowka jest oznaczona jako produkt archiwalny. Moze rzeczywiscie to poprzednia wersja tego RFG23DERS1. Cholera wie...

Teraz porownuje opisy obu lodowek w tym samym sklepie internetowym i tak:
* Wasza lodowka jest 2,5 cm nizsza, 8cm wezsza i 10cm glebsza niz "moja";
* "moja" ma wyswietlacz;
* pojemnosc calkowita Waszej to 450l, a mojej 525l
* czynnik chlodzacy u Was: R600a, u mnie: R134a (cokolwiek to znaczy..)

odaro
18-12-2011, 22:20
Pierwsza rzecz, jaka mi sie rzuca w oczy, to brak wyswietlacza przy podajniku lodu w tej z EURO AGD. Moze to starszy model? Ta "moja" lodowe mozna znalezc w sklepach internetowych, a "Waszej" juz nie. Nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc. Bo wszystko inne wydaje sie takie samo.
P.S. W jednym sklepie internetowym ta Wasza lodowka jest oznaczona jako produkt archiwalny. Moze rzeczywiscie to poprzednia wersja tego RFG23DERS1. Cholera wie...

Teraz porownuje opisy obu lodowek w tym samym sklepie internetowym i tak:
* Wasza lodowka jest 2,5 cm nizsza, 8cm wezsza i 10cm glebsza niz "moja";
* "moja" ma wyswietlacz;
* pojemnosc calkowita Waszej to 450l, a mojej 525l
* czynnik chlodzacy u Was: R600a, u mnie: R134a (cokolwiek to znaczy..)

W tej niech będzie "naszej" półki w górnej części są chyba inne bardziej proste.

Yorey
26-12-2011, 14:55
przebrnąłem cały wątek i jestem pod wielkim wrażeniem determinacji WSK (Wielce Szanownych Kolegów), którzy nie mogą się oprzeć potrzebie pisania, choć, to co piszą nie wnosi nic do dyskusji. To się bodaj grafomania nazywa i chyba daje się leczyć prostą psychoterapią. Ale ad rem.

Stoję właśnie w obliczu potrzeby zakupu lodówki do właśnie budowanego domu. Stanowimy rodzinę 2+2, przy czym te +2 to dzisiaj odpowiednio 3 i 1,5 roku, co za tym idzie - dzisiaj lodówka combi (jakiś stary IKEA-owski Whirlpool) o pojemności zapewne jakieś 200+100 jest tylko trochę za mała, ale spodziewam się, że niebawem będzie duuuuuuuużo za mała i dlatego do domu rozważam SBS o pojemności jakieś 350+150, albo samodzielną chłodziarkę jakieś 185cm z pojemnością jakieś 380 litrów w kuchni i osobną zamrażarkę niedużą w piwnicy. Ciekawią mnie doświadczenia użyszkodników o podobnych potrzebach?

megi24
29-12-2011, 22:08
Lodówki sbs mają jeszcze jedną poważną wadę. Jako pracownik serwisu AGD mogę powiedzieć, że są tak samo awaryjne jak zwykłe ale koszt nawet drobnej awarii jest wysoki.
Co do chłodziarko-zamrażarek LG to radzę uważać, spora część robiona jest w chinach. Czytajcie naklejki w środku.

Ostatnio czytałam, że LG sporo lodówek robi we Wrocławiu, ale nawet fakt, że coś jest robione w Chinach mnie nie zraża, mało co teraz nie jest tam produkowane. Trzeba dobrze wszystko sprawdzić, a w razie problemów oddać.

Toty
16-12-2023, 09:03
Witam, odświeże temat to zastanawiam się nad lodowką dla rodziców. Jest tam 84cm mijejsca na szerokość. Czy warto kupic lodowkę sidebyside czy lepiej klasyczną jednodrzwiową 80tkę? Mamie wiecznie brakuje miejsca a stara lodówka już pada. Generalnie miejsce szczegolnie na mrożonki jest na wagę złota.
Nie interesują mnie żadne bajery typu kostkarka.
Budzet 3-3.5k

Sativum
18-12-2023, 11:01
Za wąsko i za mały budżet na lodówkę side by side. Dosłownie z 2 modele "może" by pasowały, ale musiałaby być wysunięta, by drzwi (zachodzące) się otwierały.
Efektywniej będzie kupić klasyczną, z dużą pojemnością. Jeśli pojemność jest najważniejsza, to nie brać z dystrybutorem (choć warto - duża oszczędność $ i czasu na kupno/wniesienie wody) lub kostkarką. By mieć więcej pojemności warto iść w górę, np:
https://www.oleole.pl/lodowki/haier-hdpw5620cnpk-pelny-no-frost-205-0cm-szuflada-z-kontrola-wilgotnosci.bhtml

Toty
19-12-2023, 06:36
Mama jest osobą niską i lodówki 2metrowe odpadaly. Kupilismy dwudrzwiową a raczej 4 drzwiową o szerokosci 80cm i jest super. Potrzeba dokladnie 84cm zeby się drzwi otwierały.