PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Krystiana i Ewy



Krystian
07-04-2004, 00:40
Udało się i mnie wkleić parę archiwalnych zdjęć z krótkim opisem... :P
Obiecuję wkrótce uzupełnić, a na razie zerknijcie TU:

http://foto.onet.pl/0,5369535,698757,user.html

Na onecie zmienili mi adres albumu, więc i ja tu spróbuję zmienić :P

Sonika
07-04-2004, 05:37
Niestety nie da się wejść na stronę-błąd.

Anna Wiśniewska
07-04-2004, 08:10
Udało mi się wejść bez problemu :lol:

Czekam na zdjęcia srodka, bo sama jestem na etapie wykańczania pomieszczeń.

Pozdrawiam!

JoShi
07-04-2004, 08:55
Nie przepadam za domami z tak wysoko podniesiona piwnica. Uwazam, ze traca swoje proporcje. Sami budowalam na trudnej dzialce i zrezygnowalismy z piwnicy.

gabriela
07-04-2004, 09:06
Bardzo ladny dom, gratulacje. Moda na bungalowy przeminie!!!

Krystian
07-04-2004, 09:14
Niestety nie da się wejść na stronę-błąd.
Sonika - spróbuj jeszcze raz... :P

Krystian
07-04-2004, 09:15
Udało mi się wejść bez problemu :lol:

Czekam na zdjęcia srodka, bo sama jestem na etapie wykańczania pomieszczeń.

Pozdrawiam!
Aniu - niestety, za środek to ja się wezmę najwcześniej za rok, w tym roku wykończy mnie finansowo... wykończenie dachu... :wink:
Pozdrawiam.

Krystian
07-04-2004, 09:19
Nie przepadam za domami z tak wysoko podniesiona piwnica. Uwazam, ze traca swoje proporcje. Sami budowalam na trudnej dzialce i zrezygnowalismy z piwnicy.
JoShi - piwnica jest podniesiona ok. 1,2m nad teren, dlatego, że działka jest najniżej położona ze wszystkich sąsiednich, no i żona nie chciała mieć okien na wysokości żywopłotu...
Każdy buduje dla siebie, dlatego ja wybudowałem tak jak mnie się podoba... :P
Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam...zobacz rok 2002... :wink:

Krystian
07-04-2004, 09:22
Bardzo ladny dom, gratulacje. Moda na bungalowy przeminie!!!
Dzięki gabriela... :P
Nie mam w zwyczaju krytykować kogokolwiek tylko dlatego, że ma inny gust niż ja, bungalowy też bywają ładne... :wink:
Zobacz 2002...Pozdrawiam.

JoShi
07-04-2004, 10:01
Nie mam w zwyczaju krytykować kogokolwiek tylko dlatego, że ma inny gust niż ja, bungalowy też bywają ładne... :wink:
No i wlasnie rodzi sie pytanie, czy inwestorzy pokazuja swoje domy, zeby uslyszec prawdziwe opinie, czy zeby uslyszec falszywe zachwyty ??

Krystian
07-04-2004, 10:04
Interesują mnie wszystkie opinie i porady... :P
Gdzie mogę zobaczyć Twój domek???
Pozdrawiam :P .

kaKa
07-04-2004, 11:13
Witaj Krystianie,

no i ja tutaj moge pochwalic sie, ze widzialem wiecej zdjec twojej budowy :D :D
A gdzie sa zdjecia 2003 roku??

Domek bardzo fajny. No i szczegolnie mi sie podoba elewacja.

Serdecznie pozdrawiam

PS: Kiedy beda zdjecia ze spotkania :wink:

kaKa

Majka
07-04-2004, 11:15
widzę, że juz kawał roboty za Tobą. Niezła elewacja, zastanawiaja mnie tylko te łukowate okna z jednej tylko częsci domu :-? Tak troche gotycko-sakralne :P
Umieść jeszcze zdjęcie z widokiem na ruiny zamku :D i wnętrza, koniecznie.

Krystian
07-04-2004, 11:33
Witaj Krystianie,no i ja tutaj moge pochwalic sie, ze widzialem wiecej zdjec twojej budowy :D :D A gdzie sa zdjecia 2003 roku??Domek bardzo fajny. No i szczegolnie mi sie podoba elewacja.
Serdecznie pozdrawiam
PS: Kiedy beda zdjecia ze spotkania :wink:
kaKa
Witaj kaKa - widziałem twoją nową stronę, jest super,
zdjęcia z 2003r - do jutra się wyrobię,
zdjęcia ze spotkania - sprawdź pocztę wieczoram... :wink:
Pozdrawiam.

Krystian
07-04-2004, 11:36
widzę, że juz kawał roboty za Tobą. Niezła elewacja, zastanawiaja mnie tylko te łukowate okna z jednej tylko częsci domu :-? Tak troche gotycko-sakralne :P
Umieść jeszcze zdjęcie z widokiem na ruiny zamku :D i wnętrza, koniecznie.
Witaj Majka :P !!!
Żona mówi, że skoro jeden wapienny zamek już jest, to nasz Malbork nie podpadnie... :lol: :lol: :lol:
Wnętrza to zacznę za rok... :(
W lipcu dachówka (taka jak u Zielonej... :wink: ).

kgadzina
07-04-2004, 11:48
BRA-WO KRY-STIAN!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Grzegorz63
07-04-2004, 12:16
http://foto.onet.pl/upload/20/53/_241936_n.jpg
Krystian, mam nieodparte wrażenie, że w tym domu już kiedyś byłem! :wink: :D

Krystian
07-04-2004, 14:41
Słusznie waść prawisz... :lol: :lol: :wink:

Krystian
08-04-2004, 21:05
Wkleiłem do albumu zdjątka z 2003 roku - domek ma już okna,
bramę garażową i tymczasowe drzwi wejściowe na czas budowy... :P

gabriela
08-04-2004, 21:14
A gdzie ten album?

gabriela
08-04-2004, 21:14
Aha, juz mam!!!!!

Krystian
26-04-2004, 08:42
Umieść jeszcze zdjęcie z widokiem na ruiny zamku :D i wnętrza, koniecznie.
Zamek znalazłem na zdjęciu sprzed kilku lat,
ale od tej pory się niewiele zmienił... :wink:
...wnętrza za lat kilka... :(

http://foto.onet.pl/upload/21/65/_250849_n.jpg

matth
27-04-2004, 01:53
czesc Krystian
niezla chata !!! :) moja bedzie nieco mniejsza. Mam do Ciebie pytanie natury technicznej.Otoz na kilku fotkach widac jak fachowcy stawiaja sciane elewacyjna.Powiedz ,czy kazda warstwe pozioma tej sciany zbroiles? Czy jest jakas regula, co do mocowania kotew czy jest to li tylko indywidualna sprawa fachowca?oraz kiedy dokladales styropian to czy go przyklejales do sciany nosnej,czy jest on tylko nabity na kotwy?
Bede wdzieczny za odpowiedz :wink:
Pozdrawiam

Zielona
27-04-2004, 08:45
Witaj Krystian!
Lubię domki, które mają swój charakter. Twój taki jest. Gratulacje. :lol:

Krystian
27-04-2004, 09:57
Dzięki Zielona... :P :P :P :P , w dodatku będzie miał w lipcu takie samo pokrycie dachu, jakie masz u siebie nad głową... :wink:

Krystian
27-04-2004, 10:04
Mam do Ciebie pytanie natury technicznej.Otoz na kilku fotkach widac jak fachowcy stawiaja sciane elewacyjna.
-Powiedz ,czy kazda warstwe pozioma tej sciany zbroiles?
Zbrojenie tylko nad otworami, w pierwszej fudze poziomej konstrukcyjnie połączone ze strzemionami umieszczonymi w fugach pionowych nad otworem i powyżej wzmacniające...
Czy jest jakas regula, co do mocowania kotew czy jest to li tylko indywidualna sprawa fachowca?
Generalnie przyjmuje się 4szt./m2 oraz dodatkowe wokół otworów np. co 30cm
...oraz kiedy dokladales styropian to czy go przyklejales do sciany nosnej,czy jest on tylko nabity na kotwy?
Styropian (2x5cm na mijankę) zakładany był sukcesywnie ze wznoszeniem elewacji przez nabijanie na kotwy.

matth
29-04-2004, 01:34
Dzieki za odpowiedz.Znow jestem nieco madrzejszy.
Pozdrawiam :wink:

Honorata
29-04-2004, 15:36
No i wlasnie rodzi sie pytanie, czy inwestorzy pokazuja swoje domy, zeby uslyszec prawdziwe opinie, czy zeby uslyszec falszywe zachwyty ??

JoShi dlaczego fałszywe :o ? Z moich doświadczeń na forum wynika, że jak się coś kmuś nie podoba to głośno to mówi, jak się podoba to też mówi! A dlaczego pokazują zdjęcia? A dlatego, że ten dział nazywa się galeria zdjęć forumowiczów, jeżeli jeszcze nie zauważyłeś!

Dom Krystiana nie jest w moim stylu (mój projekt Tina z archipelagu jest w galerii), nie odpowiada mi "architektura zakopiańska" czyli piwnice, kilka pienter, wysoko ponad gruntem taras nie powiązany z domem, wysokie schody zewnętrzne, nie odpowiada mi również funkcjonalność takich projektów, ale chylę czoła przed starannością wykonania i tym, że kolejnemu forumowiczowi się udało, to naprawdę bardzo budujące uczucie (dosłownie i w przenośni). A kiedy u mnie na działce robota staje i nie ma pieniędzy na dalej, wchodze na ten dział, oglądam zdjęcia i nabieram nowego wigoru! I chyba o to przede wszystkim chodzi w galerii, a nie o ocenę domu, bo każdy ma inny gust!

Krystian
01-05-2004, 23:53
[quote="Honorata"]Dom Krystiana nie jest w moim stylu ...,
-nie odpowiada mi "architektura zakopiańska" czyli piwnice,
kilka pienter, - u mnie jest tylko jedno piętro... :roll:
- wysoko ponad gruntem taras nie powiązany z domem, - [b]powiązany na murbeton... :wink:
- wysokie schody zewnętrzne, ... no dobra też nie lubię schodów, ale one są naprawdę niskie, mają tylko po 15 cm...
- nie odpowiada mi również funkcjonalność takich projektów, ... możliwe bardzo, bo ten projekt robiłem dla siebie...

Honorata - dziękuję za opinię... :P, obejrzałem wizualizację projektu Twojego domu, jest OK! Różnica między naszymi gustami i wymaganiami polega głównie na tym, że dla mnie DOM musi mieć piwnicę, garaż i strych z prawdziwego zdarzenia, bo w takich domach się wychowałem i w takich byłem szczęśliwy... :wink:

dana15
03-05-2004, 12:17
Krystian super domek, wydaje się duży. Ale przynajmniej będziecie mieli miejsce na wszystko co trzeba. Powiedz, ile masz m2 ?
Dużo pracy za Tobą, ale chyba jeszcze więcej przed Tobą.... to wykańczanie :) Ale życzę wytrwałości. Widzę, że masz wszytko ładnie zaplanowane na każdy rok. Podziwiam.
Bardzo mi się podoba spełnienie marzeń Twojej Żony (okienka z łukami i szprosami) Nadają piękny klimat domu.
Pozdrawiam :)

Krystian
04-05-2004, 19:38
Dzięki dana15 :P !!!
Powierzchnia użytkowa ok. 280m2, bo strych jest z założenia ,,nieużytkowy" (ok. 60m2 :wink: )...
Więcej pracy jaszcze przede mną, dlatego jeszcze sześć sezonów w planie... do zamieszkania w sierpniu 2009... 8) 8) 8)
Co do tych ,,gotycko-sakralnych" (jak to pięknie napisała Majka :P ) okien to właśnie takie miały być, powiem więcej, gdyby nie brak kasy, to w tym małym okienku byłby ... witraż... :lol: :lol: :lol:

Krystian
26-07-2004, 21:49
Zgodnie z planem - dach pokryty... :P :P :P

http://foto.onet.pl/upload/29/21/_302094_n.jpg

bodzio_g
26-07-2004, 23:17
Hej.
Widziałem nowe zdjęcia : są ok. Szybko Ci ten dach "poszedł"-gratuluję :D

Krystian
03-08-2004, 20:29
Dzięki bodzio... :P
Mam nadzieję, że już niedługo obejrzysz z bliska ... :wink:

bodzio_g
04-08-2004, 02:29
Krystian, a czy widziałeś moje nowe fotki ( z oknami )?
Wcześniej pisałem Ci na priv, ale nie wiem czy doszło, odpisz.

Krystian
04-08-2004, 18:54
bodzio_g na priv nie doszło, ale okienka masz bardzo ładne... :P
Dlaczego nie założyłeś swojego tematu w Galerii zdjęć domów forumowiczów :roll: ??? Masz się czym pochwalić... :P

Krystian
07-09-2004, 11:33
http://212.244.189.200/pics/krystian/Upe91a2.jpg
Domek od północy - o zachodzie sierpniowego słońca... :P

Krystian
07-09-2004, 11:34
http://212.244.189.200/pics/krystian/Upea2e1.jpg
... w salonie była impreza... 8) 8) 8)

Krystian
07-09-2004, 11:35
http://212.244.189.200/pics/krystian/Upec053.jpg
... a w sypialni spali goście... :P :P :P

Sonika
06-03-2005, 06:58
Krystian,
co tam słychać z pracami wykończeniowymi?
Ani nic nie piszesz, ani nie ma nowych zdjęć :cry: :cry: :cry: .
A może Ty już mieszkasz? :lol:

Krystian
18-04-2005, 08:12
Oj Sonika, mieszkał to ja będę........ latem 2009r!
Takie były założenia podjęte 02.09.1999r - w 10-tą rocznicę ślubu - że najbliższe 10 lat zejdzie nam na budowaniu.
Plany na ten rok zmienił mi fiskus zabierając ulgę budowlaną.
Zamiast robić instalacje i tynki będę robił zakupy, które można podciągnąć pod ulgę remontową mieszkania (glazura, terakota, sanitariaty, itp.), wymienię też okna ,,w bloku" bo mają 13 lat i są cokolwiek sfatygowane.
A w przyszłym roku instalacje, wylewki i tynki .... itd w latach następnych.
Pozdrawiam wszystkich z nadzieją, że pokazane tu zdjęcia pomogły komukolwiek w podjęciu trudnych decyzji budowlanych.

mtj
09-05-2005, 19:11
Ja dopiero zaczynam w czerwcu. Czy moze mi ktos powiedziec z czego robiliscie fundamenty.

jolana
09-05-2005, 19:26
Krystianku, gratuluję wytrwałości i.... cierpliwości.

Ale Twój domek coraz ładniejszy :) :)

Sonika
18-05-2005, 13:46
Oj Sonika, mieszkał to ja będę........ latem 2009r!
Takie były założenia podjęte 02.09.1999r - w 10-tą rocznicę ślubu - że najbliższe 10 lat zejdzie nam na budowaniu.
Plany na ten rok zmienił mi fiskus zabierając ulgę budowlaną.
Zamiast robić instalacje i tynki będę robił zakupy, które można podciągnąć pod ulgę remontową mieszkania (glazura, terakota, sanitariaty, itp.), wymienię też okna ,,w bloku" bo mają 13 lat i są cokolwiek sfatygowane.
A w przyszłym roku instalacje, wylewki i tynki .... itd w latach następnych.
Pozdrawiam wszystkich z nadzieją, że pokazane tu zdjęcia pomogły komukolwiek w podjęciu trudnych decyzji budowlanych.


To trzymam kciuki, żeby wszystko szło zgodnie z planem.
A czas szybko płynie - nie martw się :lol: :lol: :lol:

SławekD-żonka
19-05-2005, 07:42
Nie przepadam za domami z tak wysoko podniesiona piwnica. Uwazam, ze traca swoje proporcje. Sami budowalam na trudnej dzialce i zrezygnowalismy z piwnicy.

Strasznie dawno temu to było napisane, ale dodam coś od siebie: u moich rodziców sprawdziła się wysoka piwnica w momencie jak przyszły ulewne deszcze ... sąsiedzi musieli wodę wypompowywać :o a my luzik :)

Krystian
19-05-2005, 18:09
Krystianku, gratuluję wytrwałości i.... cierpliwości.

Ale Twój domek coraz ładniejszy :) :)

Dzięki jolana - wytrwały jestem z natury, cierpliwy z konieczności... :wink:

Krystian
19-05-2005, 18:12
To trzymam kciuki, żeby wszystko szło zgodnie z planem.A czas szybko płynie - nie martw się :lol: :lol: :lol:
Dzięki Sonika - nie martwię się bo, jak dla mnie, to ten czas po prostu za.... w zastraszającym tempie... :lol: :lol: :lol:

09-07-2005, 21:34
Ok, to ja powiem tak: Domek fajny, nawet w moim stylu, gdyby nie ta piwnica :roll: (to naprawde udreka);
Ale najbardziej nie podoba mi sie ten garaz, gdyby był w piwnicy...:)
Ale i tak pewnie uwazasz, ze twoj domek jest najpiekniejszy.Niech tak zostanie :wink: :) :D

Krystian
12-07-2005, 11:28
Dzięki damiangajda za komentarz... :P
Do takiego usytuowania piwnicy i garażu zmusiło mnie położenie działki. Co 2-3 lata zdarzają się ulewy zalewające pobliskie skrzyżowanie (trzema ulicami rwie woda do jednej studzienki... :-? ) i sąsiad który ma ładnie usytuowany garaż pompuje z niego ( i z piwnicy) hektolitry wody... :(
Co do urody zaprojektowanego i budowanego przeze mnie domku to zawsze byłem zdania, że ma on być najpiękniejszy dla mnie i mojej żony, pozostałym jeżeli nie będzie wadził to będzie już dobrze... :wink:
Pozdrawiam :P !!!

12-07-2005, 12:46
Krstian, jezeli tobie sie podoba, to SUPPER.
A co do piwnicy, to faktycznie, jezeli zmusza cie ukształtowanie, nie ma wyjścia :wink:

magalena
28-07-2005, 09:26
Krystian
Kolejne pytanie techniczne
ile brał murarz za wymurowanie m2 klinkieru?

Chcę mieć elewację klinkierową ale po dużych bólach znalazłam 1 murarza, który się podejmie - i to niechętnie. Trudno mi porównać czy kwota, którą proponuje jest do przyjęcia czy tez nie.

Magalena

Krystian
01-08-2005, 17:03
magalena - ja uzyskałem super cenę (priv), ale murarze, widoczni zresztą na zdjęciach, uwzględnili to, że budowali cały dom, poza tym obiecałem im, że będą cały dom fugować (trochę zrobili w ubiegłym roku przed kryciem dachu, reszta w przyszłym roku). Cena jest z 2002 roku, ale przelicznik murarze robią sobie w ten sposób:
na 1m2 wchodzi ok. 52 cegły, więc za metr liczą 52X cena jednej cegły.
Z jednej strony jest to praca bardzo czasochłonna i precyzyjna, z drugiej nie wymaga aż tyle wysiłku fizycznego co np. mur z silikatów.
Na dzień dzisiejszy 60-70 zł/m2 na gotowo to super cena. Taniej się chyba nie znajdzie.
Jeżeli ktoś chce więcej to niech Ci pokaże gdzie murował z klinkieru.

manykes
14-10-2005, 08:35
ładny,po zrobieniu tarasu i balustrady będzie jeszcze ładniejszy......
pozdrawiam

Krystian
05-11-2005, 18:52
Dzięki, oczywiście coś takiego mam w planach... 8) 8) 8)

Joanna i Janusz
27-11-2005, 12:50
Dzięki dana15 :P !!!
Powierzchnia użytkowa ok. 280m2, bo strych jest z założenia ,,nieużytkowy" (ok. 60m2 :wink: )...
Więcej pracy jaszcze przede mną, dlatego jeszcze sześć sezonów w planie... do zamieszkania w sierpniu 2009... 8) 8) 8)
Co do tych ,,gotycko-sakralnych" (jak to pięknie napisała Majka :P ) okien to właśnie takie miały być, powiem więcej, gdyby nie brak kasy, to w tym małym okienku byłby ... witraż... :lol: :lol: :lol:


życzę Wam ,żeby ten witraż znalazł się na wymarzonym miejscu. Domekbardzo sympatyczny i widać włożoną wielką ilość pracy

Krystian
06-11-2006, 18:15
Nowy adres strony za zdjątkami:

http://foto.onet.pl/0,5369535,698757,user.html

... foty instalacji dopiero w przyszłym roku ... :-?

m.dworek
30-04-2007, 21:01
dwa pytanka:
1.czy ten silikat to 18 cm?
2. czy w sciance kolankowej brakuje zelbetonowych slupow?

Krystian
22-09-2007, 14:37
Silikat to 25, słupy zastąpione zostały innym patentem :P
W środku jest instalacja elektryczna a niedługo będą tynki
... :P

tola
22-09-2007, 21:29
Krystian :D
gdzieś Ty się podziewał?
o KK zapomniałeś, ale stali bywalcy o Tobie nie zapomnieli,
odwiedź nas tam, zapraszamy :D

Krystian
22-08-2011, 19:50
Chciałem poinformować, że mimo kilkuletniej nieobecności na Forum, nadal żyję :)
Dla porządku - po kilkuletniej przerwie - w tym roku mam już za sobą tynki cementowo-wapienne w całym domu ( prawie 1100m2) i wyfugowaną elewację (330m2). W planach na wrzesień wylewki w piwnicy i garażu.

Kasia_1982
22-08-2011, 20:48
Fajne takie odgrzebywane wątki :) będą fotki? :)

Krystian
27-12-2011, 19:35
Kasiu, ,,gołe" tynki na zdjęciach wyglądają tak jakoś .. nieciekawie, ale chciałem zameldować, że wylewki w piwnicy i garażu wykonane. Mimo wszystko optymistycznie patrzę na przyszły rok, bardzo ambitny w planach ... zobaczymy jak to będzie wygladać w grudniu 2012 :) O postępach nie omieszkam zameldować, jakieś foty też będą ... :)

jamles
27-12-2011, 21:32
:eek:
w szkata jeszcze w kurniku grosz :rolleyes:
i nie miołeś już iść na pynzyjo :rolleyes:
Wszystkigo dobrego po świyntach
i Dosiego Roku 2012 albo i 2013, zależy kiedy zaś wejrzysz do dziennika ;)

Krystian
01-03-2012, 17:14
W szkata nii, na pyndzyjo - ja (za 22 miechy), yno nojprzod trza chałpa wyrychtować :)

Na budowie na dzień dzisiejszy: kanalizacja + woda + ogrzewanie .... się robią :)


Pozdrawiam!!!

jamles
05-03-2012, 07:18
W szkata nii, na pyndzyjo - ja (za 22 miechy), yno nojprzod trza chałpa wyrychtować :)

Na budowie na dzień dzisiejszy: kanalizacja + woda + ogrzewanie .... się robią :)


Pozdrawiam!!!
na euro możesz nie zdążyć z tym rychtowaniem, ale nic to za 2 lata olimpiada zimowo