PDA

Zobacz pełną wersję : jak to naprawić bez kucia płytek?



qwert
28-08-2011, 14:51
Drodzy forumowicze. Czy da się to naprawić bez kucia?
Pękł mosiężny gwint w rurce plastikowej od zimnej wody do baterii prysznicowej.

Czy jest jakiś klej (jaki?), na który można by wkręcić krzywkę, raz na zawsze, co odroczyło by kucie?

Może uszczelki wpuszczone aż do plastiku i dociśnięcie krzywką by to uszczelniły?

free_shop
28-08-2011, 15:55
Spróbuj klej dwuskładnikowy (np. Distal, Poxipol...). Musisz najpierw dokładnie oczyścić powierzchnie, osuszyć, a następnie je odtłuścić (denaturat, aceton, zmywacz do paznokci itp.). Jeżeli pęknięcie nie jest głębokie to powinno się udać. Oczywiście jest to prowizorka, ale powinna długo trzymać (one tak zawsze mają:)). Po posmarowaniu klejem gwintu i krzywki, i po przykręceniu, nie powinieneś ruszać połączenia. Możesz też cienko posmarować pęknięty gwint od wewnątrz.
Miałem podobną sytuację, ani teflon, ani konopie nie pomogły. Klej trzyma.
Wypełnij też dokładnie klejem szparę pomiędzy złączką a krzywką.
Powodzenia:)

kajmanxxl
28-08-2011, 19:29
profesjonalne kleje i uszczelniacze produkuje firma LOCTITE są oznaczone poszczególnymi numerami który do czego najlepiej pasuje

Marcus1977
28-08-2011, 21:07
witam.
Jako instalator odradzam jakiekolwiek klejenie. Ponoć prowizorki trzymają najdłużej no ale....zawsze monolit to monolit. Lepiej odkuć płytkę albo lepiej dwie dokupić podobne lub wręcz przeciwnie całkiem inne na zasadzie dekoru. Wymienić uszkodzoną złączkę i po kłopocie. Ja bym się nie bawił w klejenie ale ja tylko doradzam co bym zrobił u siebie i ewentualnego klienta.
Pozdrawiam
Marek

qwert
29-08-2011, 06:29
dziekuje za rady. skleję.

Marcus, jak pomysle o spotkaniu z xfchowcem, kuciu, zniszczeniach które powdoduja a za ktore nie biora odpowiedzialnosci, to wole skleic i oddalic "przyjemnosc" naprawiania o kolejne miesiace, lata, wiecznosc.

Kuna
30-08-2011, 22:42
Poxipol to dobre rozwiązanie tym bardziej , że idzie później odkręcić krzywkę . Wystarczy podgrzać element metalowy i klej puści.

Arturjn
22-05-2016, 17:04
Zrób siodło. Dajesz uszczelkę gumową pod gwint przedłużki i nie ma prawa cieknąć. Gwint tylko musisz mieć wystarczająco długi, aby doszedł do samego końca gwintu w kolanku pp.

fotohobby
22-05-2016, 17:20
Myślisz, że czekał z naprawą 5 lat ?

stam222
22-05-2016, 17:27
Zrób siodło. Dajesz uszczelkę gumową pod gwint przedłużki i nie ma prawa cieknąć. Gwint tylko musisz mieć wystarczająco długi, aby doszedł do samego końca gwintu w kolanku pp.

Aleś odgrzebał kotleta starego z przed 5 lat ;)
A ja jednak preferuję kleje dwuskładnikowe ;) .Działa nie kapie i jest dobrze. Poszedłem jeszcze dalej i taką pękniętą mówkę czy krzywkę wypełniam klejem, to pęknięcie a element który się wkręca należy posmarować olejem (może być kuchenny) i wkręcić. Po zaschnięciu spokojnie można wykręcać i wkręcać i dodatkowo jest szczelne.
Pzdr.

stam222
22-05-2016, 17:28
Myślisz, że czekał z naprawą 5 lat ?

Niezłe zgranie. :)Pzdr.

Arturjn
22-05-2016, 22:12
Niezłe zgranie. :)Pzdr.

Nie, ale takich jak on może być więcej a moje rozwiązanie jest proste i trwałe. Sam miałem podobny problem niedawno, więc dzielę się refleksjami. Pozdrawiam i również dziękuję za radę:)

beton44
23-05-2016, 04:30
Aleś odgrzebał kotleta starego z przed 5 lat ;)
A ja jednak preferuję kleje dwuskładnikowe ;) .Działa nie kapie i jest dobrze. Poszedłem jeszcze dalej i taką pękniętą mówkę czy krzywkę wypełniam klejem, to pęknięcie a element który się wkręca należy posmarować olejem (może być kuchenny) i wkręcić. Po zaschnięciu spokojnie można wykręcać i wkręcać i dodatkowo jest szczelne.
Pzdr.

fachowość "prac" dorównuje jakości pisowni...

stam222
23-05-2016, 19:49
fachowość "prac" dorównuje jakości pisowni...

Spróbój a potem mondrój

piotrek0m
24-05-2016, 06:56
Aleś odgrzebał kotleta starego z przed 5 lat ;)



Myślisz, że czekał z naprawą 5 lat ?


Oj tam, oj tam... początkujący forumowicz, jeszcze nie nauczy się sprawdzać dat postów

:cool: